בואו לראות: מקס הזועם בשחור וכרום

חמישי הקרוב בסינמטק הרצליה: בואו לראות את "מקס הזועם: כביש הזעם" בגירסה הטובה ביותר שלו, על פי הבמאי

אז היה הסרט הזה, "מקס הזועם: כביש הזעם", שעליו קיימת הסכמה רחבה שהוא אחד מסרטי האקשן הטובים ביותר שנוצרו אי פעם. הוא לא רק הגיע למקום השני בסקר השנה של עין הדג, אלא גם קיבל ים פרסים ממבקרים, והיה מועמד לערימה של אוסקרים, וגם זכה בלא מעט מהם.

אבל ג'ורג' מילר, במאי הסרט, אמר בראיונות דבר קצת מפתיע: הוא טען שוב ושוב שהגירסה של הסרט שהוקרנה בבתי הקולנוע – זאת שהיתה מורכבת מצבעים רוויים, בעיקר כחול וכתום – היא לא הגירסה הטובה ביותר שלו. אם זה היה תלוי רק בו, הוא טען, הוא היה מפיץ את הסרט בשחור-לבן, וזאת הדרך הטובה ביותר לראות אותו. והוא לא סתם העלה רעיונות משונים באוויר: הוא גם הוציא את הגירסה הזאת. לא סתם הסרט הרגיל כפי שהיה מוקרן בטלויזיה שהורידו את רוויית הצבעים בה לאפס, אלא גירסה שהותאמה במיוחד להקרנה בשחור-לבן, או, כפי שג'ורג' מילר מגדיר את זה: "Black & Chrome".

איך נראה סרט אקשן אדיר בשחור-לבן על מסך גדול? את זה אפשר רק לדמיין, כי ברור לחלוטין שאף בית קולנוע שפוי לא יקרין דבר כזה. למזלנו, הסינמטק בהרצליה לא שפוי. יום חמישי, 9.2, 21:00, סינמטק הרצליה: מקס הזועם, Black & Chrome. הזדמנות מאוד חד-פעמית לראות את הסרט הזה כמו שהבמאי התכוון שיראו אותו. חוויה קולנועית שאין הרבה כמוה. לפני הסרט – הרצאה קצרה של דורון פישלר (זה אני).

המחיר, כרגיל, 25 ש"ח בלבד. אפשר לקנות כרטיסים כאן.


ואפשר גם לציין כאן ש"דיסנילוגיה" – סדרת ההרצאות שלי על תולדות וולט דיסני, נסיכותיו והשמועות האפלות לגביו – ממשיכה להסתובב ברחבי הארץ, ובחודש הקרוב תוכלו לראות הרצאות בסדרה בסינמטק תל אביב, בסינקופה בחיפה, בנוקטורנו בירושלים וגם בצור משה. כל הפרטים ורשימת ההרצאות המלאה, ב"דורון פישלר נגד העולם".