מטריקס 4: טריילר ראשון

עקבו אחרי הארנב.

חיכיתם? לא, כי אני באמת שואל, אין לי מושג אם יש ציפייה דרוכה לקראת סרט המטריקס הרביעי. אבל תרצו או לא הנה הוא בא, ושולח סנונית ראשונה בדמות טריילר.

את האמת, אני לא זוכר כלום ממטריקס 3 (הייתה שם מערה או משהו?), וכיוון שלא סביר שבלעתי את הגלולה הכחולה – כנראה שהסרט הקודם היה די גרוע, כך שרמת ההתלהבות שלי מהסרט החדש נמוכה להחריד למרות הטריילר היחסית-סבבה הזה.

"המטריקס הראשון" היה פורץ דרך בגלל שלושה דברים עיקריים: הסגנון, האפקטים והעלילה. את העלילה נראה שהסרט הרביעי משחזר או נוטה לשחזר כמיטב ההמשך-ריבוט של שנת 2015, וזה יכול לצאת טוב ("הכוח מתעורר") או בינוני ("עולם היורה") או רע. את הסגנון קשה לשחזר וגם אין ממש צורך – אנחנו לא ב-1999 שוב פעם, תודה לאל. ומבחינת האפקטים… על אף שוויזואלית הכל פה נראה מתוקתק, אם הסרט עצמו צפוי להעלות את הרף בכל הקשור לאפקטים (כפי שהיה עם סרטי מטריקס הקודמים), בטריילר אין לכך ביטוי. בקיצור, הסרט נראה כמו עוד פרויקט עתיר תקציב טיפוסי מבית וורנר ולא חוויה קולנועית של פעם בכמה שנים, כפי שמתחייב מהמותג.

אבל מי אני שאשפוט ככה? נראה אתכם מביימים סרט פורץ דרך פעם-אחר-פעם. ומי יודע, אולי על מסך גדול הכל ייראה אחרת. בכל אופן, נגלה ב-22 בדצמבר כשהסרט יעלה בבתי הקולנוע וב-HBO Max.