טריילר: מורביוס

הערפד השכונתי הלא-מאוד ידידותי שלכם

הרבה אנשים לא אהבו את ג'ארד לטו בסרט קומיקס האחרון ששיחק בו. הרבה אנשים גם לא אהבו את "ונום", שהיה התחלה ליקום קולנועי של דמויות מהעולם של ספיידרמן. בשביל כל אותם אנשים, עכשיו מגיע השילוב הנכסף – סרט נוסף ביקום הזה בכיכוב ג'ארד לטו.

בשביל מי שלא בקיא בקומיקס, זהו מייקל מורביוס, מדען מחונן שמנסה לרפא את מחלת הדם הנדירה שלו עם תוצאות…לא מדהימות. אני לא יודע את זה כי אני בקיא בקומיקס, אלא כי אני עוד זוכר אותו עוד מימי הסדרה המצויירת בתור זה שתמיד רצה עוד פלזמה. כאן נראה שלטו עושה איזה משהו עם עטלפים, אבל במקום לנסות לגלם את באטמן הפעם, הוא הופך לערפד עם צמא לדם ויכולות השיגור של נייטקרולר.

מעבר לכך שזה נראה גנרי להחריד, גם מאחורי המצלמה אין שום גורם אטרקטיבי במיוחד. הבמאי דניאל אספינוזה עשה את "טעון הגנה" האיום ואת "סימן חיים" הסתמי, ולתסריטאים של הסרט יש ברזומה את "מלחמת האלים" (שכל-כך שכחתי מקיומו שבהתחלה התבלבלתי עם "אקסודוס: אלים ומלכים") ו"דרקולה: ההתחלה" (או יותר נכון – "רק דרקולה"). אז בצד החיובי… לפחות זה לא סרט הערפדים הראשון שלהם?

הדבר היחיד שמסקרן פה זה הקשר האפשרי ליקום של מארוול. באחד השוטים אפשר לראות תמונה של ספיידי ברקע עם הכיתוב "רוצח" (זאת לא תמונה של הגרסה הנוכחית של ספיידרמן, אבל אוקיי), מה שמרמז שיכול להיות שהסרט לא רק מתרחש ביקום של מארוול, אלא גם אחרי האירועים של "ספיידרמן: רחוק מהבית". ואז בסוף גם מופיע פתאום מייקל קיטון, שגילם את "הנשר" ב"שיבה הביתה". האם הוא חצה לפה כי "סוני" בעצם זוממים איחוד נבלים בין-יקומי? האם קיטון לוהק בתפקיד אחר לגמרי וסתם שמו אותו כדי לראות את המעריצים מבולבלים? האם הוא מגלם פה את באטמן? ואם כבר רוצים לקשר את הסרט הזה עם משהו אחר, לא מתבקש שזה יקרה עם הגרסה החדשה של "בלייד" שנמצאת בפיתוח?

נאלץ לחכות ליולי כדי לגלות את כל זאת ועוד. אולי זה בכלל פרק של "דוקטור הו".