עוד שינויים ב"מלחמת הכוכבים"? Noooooo

ג'ורג'' לוקאס לא מפסיק להתעלל ב"מלחמת הכוכבים": גירסת הבלו-ריי שתצא בקרוב כוללת עוד שינויים מיותרים

גרסת הבלו ריי של שתי טרילוגיות "מלחמת הכוכבים" יוצאת ממש עוד כמה ימים, ואתם יודעים מה זה אומר: מבחינת ג'ורג' לוקאס, כל הוצאה של הסרטים היא הזדמנות פז לשמח את מעריציו עם עוד שינויים, עדכונים ותוספות לסרטים. השינויים האלה אהובים על כולם, והמעריצים כולם מסכימים שכל גירסה טובה מקודמתה. כלומר, ביקום המקביל שבו ג'ורג' לוקאס חי.

הפעם הנפגעים העיקריים מהשינויים הם דארת' ויידר ויודה. בסרט הראשון-כרונולוגית בסדרה, "אימת הפאנטום", יודה עוד היה בובה שתפעל פרנק אוז. לא עוד. בגרסת הבלו-ריי של "אימת הפאנטום" יודה יוחלף בדמות CGI עתירת פיקסלים והבעות.

עבור דארת' ויידר תכנן לוקאס שינויים משמעותיים יותר בפס הקול של הסרט. כרגיל אצל לוקאס, המטרה היא ליצור "המשכיות" וקשרים בין סרט לסרט ובין טרילוגיה לטרילוגיה. כזכור, בעבר שתל לוקאס בסופו של "שובו של הג'דיי" את דמותו של היידן כריסטנסן כדארת' נטול המסכה ונטול הצלקות, כדי לקשר בין הטרילוגיה הישנה לחדשה. עתה הוא מבקש לעדכן את פס הקול של ""שובו של הג'דיי", מתוך רצון נשגב ליצור סימטריה בדמותו ובתגובותיו של ויידר בנסיבות השונות שבסוף כל סרט. בסוף "שובו של הג'די" (זהירות ספוילר!), כשויידר מחליט למרוד בקיסר, הוא פולט עכשיו "No, Noooo" – שמזכיר מאוד את ה-"Noooooooo" הידוע לשמצה שהוא השמיע בסוף "נקמת הסית'". ככה זה אמור להישמע:

המעריצים, כמובן, רותחים. ומקווים בכל ליבם שמדובר במתיחה עצובה, ולו בשל הקלות שבה ניתן לזייף סרטוני לפני ואחרי. חוץ מג'אר ג'אר בינקס, ה-"!Nooooooo" הנלעג של ויידר ב"נקמת הסית'" הוא אחד האלמנטים השנואים ביותר בטרילוגיה החדשה. למרבה הצער, זה כנראה אמיתי. בהזדמנות זו הרשו לי לפנות אל הקורא ג'ורג' לוקאס ולהאיר את עיניו: חביבי, מכונת הזמן שלך מקולקלת. כולנו שמים לב מה אתה עושה ויודעים שהסרטים לא היו ככה תמיד.

שינוי נוסף בפסקול מיועד לקרות גם ב"מלחמת הכוכבים" המקורי (פרק 4, המכונה גם "תקווה חדשה", וזה שפותח את הטרילוגיה הישנה): אובי ואן קנובי משמיע קול מוזר כדי להבריח את אנשי החול. למה היה צריך לחכות 34 שנים מאז הסרט המקורי כדי לערוך את השינוי הכה חשוב הזה? שוב, רק לוקאס מבין.

בעבר, השינוי שעורר את המחלוקת הגדולה ביותר היה, כמובן, מה שכונה "גרסת Han Shot First נגד גרסת Greedo Shot First": בסצינה שמתרחשת בבר בטטואין ירה האן סולו בצייד הראשים גרידו, מתחת לשולחן, ובלי אזהרה. לוקאס לא הרגיש בנוח עם גרסה זו, והוסיף יריה מהאקדח השלוף של גרידו – יריה שהוא מצליח איכשהו לפספס ממרחק של מטר וחצי. זה חסר כל הגיון, זה הורס את הסצינה שבונה את דמותו של האן סולו, וזה לא השתנה. גם בבלו-ריי, גרידו יורה קודם.

מלוקאס פילם נמסר בתגובה: "בימים אלו שוקד ג'ורג' לוקאס על פיתוחו של פורמט צפיה חדש, שיהווה תירוץ להטמעתם של מספר שינויים הכרחיים נוספים בסרטים, בהתאם לחזונו של לוקאס".

גרסת הבלו-ריי של הסרטים תהיה זמינה החל מה-12 בספטמבר. אתם מזומנים להחרים אותה עוד היום.