עוד מוטנטים ועוד קופים

התקדמות ראשונה לקראת המשכים ל"כוכב הקופים: המרד" ו"אקס-מן: ההתחלה". לא כל החדשות טובות

שני הסרטים הטובים של הקיץ – לדעתי, לפחות – היו "אקס-מן: ההתחלה" ו"כוכב הקופים: המרד". שניהם, במקרה, סרטים של פוקס, ושניהם פריקוולים שההצלחה שלהם לא היתה מובנת מאליה. בבלוקבאסטרים שההצלחה שלהם ידועה מראש, הפרי-פרודקשן של סרט ההמשך מתחיל עוד לפני שהסרט הראשון יוצא לאקרנים, ולעתים קרובות שבוע אחרי יציאת הסרט מגיעה ההכרזה השמחה על ההמשך. זה לא היה המצב בשני הסרטים האלה, אבל עכשיו, משני מקורות שונים, מגיעות ידיעות על כך ששניהם עשויים לקבל המשכים.

נתחיל מהחדשות הטובות: ההמשך ל"כוכב הקופים" בהחלט בדרך. Deadline מדווחים שהאולפן סגר עיסקה עם האיש הכי חשוב בסרט, שהוא לא הבמאי, ובטח שלא ג'יימס פרנקו, אלא אנדי סרקיס. סרקיס יקבל סכום בן 7 ספרות בשביל לחזור ולגלם בלכידת-תנועה את השימפנז סיזר בסרט/ים הבאים בסדרה. זאת מן הסתם המשכורת הגבוהה ביותר שקיבל אי פעם שחקן שהפנים שלו לא באמת מופיעות בסרט, וזה יפה שהאולפן מכיר בחשיבות של סרקיס להצלחה של הסרט. הבמאי רופרט וויאט צפוי לחזור גם הוא להמשך. בקשר לכל היתר, לא נמסר עדיין שום דבר, אבל אישית אני לא אזיל דמעות אם ג'יימס פרנקו ופרידה פינטו לא יהיו בסרט ההמשך. סוף הסרט השאיר, כמובן, הרבה פוטנציאל. בקיצור: סבבה אגוזים.

החדשות הקצת-טובות-אבל-גם-מדאיגות-בו-זמנית מדברות על המשך ל"אקס-מן: ההתחלה". ההצלחה של הסרט היתה – בסטנדרטים של סרטי קיץ עתירי תקציב – בינונית, ועד היום לא שמענו אף ציוץ שהעיד על כך שהאולפן מתכוון להפיק לו המשך. עכשיו SuperHeroHype מדווח על ציוץ כזה: הם שכרו תסריטאי כדי לכתוב המשך. זאת רחוקה מלהיות הצהרה חד-משמעית על כך שההמשך יקום ויהיה, אלפי תסריטים נכתבים ונזנחים, אבל זה אומר שיש תקווה. רק שכמאמר הקלישאה, לפעמים האור בקצה המנהרה הוא קרן לייזר שמורכבת על ראש של כריש. התסריטאי הנ"ל הוא סיימון קינברג, כותב עם היסטוריה לא אחידה ומפוקפקת ("שרלוק הולמס", "ג'אמפר"), שהנגיעה היחידה שלו לעולם האקס-מן עד היום היתה – אבוי – "אקס-מן: המפלט האחרון", הסרט השלישי בסדרה, הידוע גם כסרט שחירב אותה ביסודיות. מה לעזאזל: רגע אחרי שהסדרה הצליחה נגד כל הסיכויים להתרומם מהאשפתות, פוקס שולחים אותה שוב ישר אל פועלי הזבל?

עדיין מוקדם מדי להסיק מסקנות בעניין האקס-מן: כאמור, עצם קיומו של הסרט עדיין לא בטוח. לא ברור עד כמה קינברג היה אחריא לאסון של הסרט השלישי, המון תסריטאים יכולים לבוא וללכת עד שהסרט יגיע, ועדיין לא ידוע האם מתיו ווהן והצוות שלו ישתתפו גם הפעם או לא. העתיד (של העבר) מעורפל.