יום קולנוע (לא ישראלי) ב-10 שקלים 2022: חלק ב'

יום קולנוע ישראלי עדיין אין, אבל הנה האח הבינלאומי שלו חוזר לסבב שני.

ביום חמישי הקרוב, 3.11, יתקיים יום הקולנוע ב-10 שקלים (שהוא יותר כמו 14.5 שקלים כי עמלות). שימו לב שלא מדובר ביום קולנוע ישראלי כי ביורוקרטיה, אלא יום קולנוע כללי כזה (שאגב, כבר נערך מוקדם יותר השנה).

ההיצע הטרי של סרטים חדשים מהניילונים (או יחסית חדשים – חלקם יוקרנו כבר ביום הבחירות) כולל את "תתקשרי לג'יין" (אליזבת בנקס נגד איסור על הפלות), "השורד האחרון" (דניאל סטיסן נגד שכירי חרב), "השתיקה" (מוריס כהן נגד אנשים ששותקים), "לזלי היקרה" (אנדריאה רייזבורו נגד התמכרויות), ו"תרקדי איתי" (פרנק דובוסק נגד שיעורי רומבה). חוץ מהם יוקרנו במעין טרום בכורה מוזרה (ורק בחלק מבתי הקולנוע) "תלויה באוויר" ו"קינג", כי ההיגיון שנשאר מחוץ לש"ג מן הסתם לא נכנס גם לאולמות הקולנוע.

מכאן והלאה נציין סרטים על פי שיוך ז'אנרי מעליב שמרדד סרט לאיזה תווית ולא כאילו הוא יצירת אומנות שלמה שאנשים השקיעו את הנשמה בה כדי לתת הצצה אל תוך נימי נפשם בניסיון לזעוק את זעקתם. שימו לב שלא כל הסרטים האלה מוקרנים בכל בתי הקולנוע בכל השעות, כי זה מה יש – נגיד "אי.טי" מוקרן רק בשלושה בתי קולנוע בהקרנות ספורות.

למי שעדיין יחפוץ באימה לאחר ליל כל הקדושים ו/או תוצאות הבחירות, אז "האלווין: הסוף", "סמייל", "אור השטן", "משחקי הבונקר", "תהיו העיניים שלי", "ההזמנה", "תלויה באוויר" וכמובן, "פלאמלים".

אם חפצה נפשכם דווקא בסרט אקשן, אז "ספיידרמן: אין דרך הביתה – הגרסה המורחבת", "רכבת הקליע", "בלאק אדם", "לוחמת", "בלש ניו יורקי: פורעי החוק", "מבצע פנמה", "מעבר לחוק", "נראתה לאחרונה בחיים", "התנגשות בלתי נמנעת" ו"גברת האריס נוסעת לפריז" כאן בשביל למלא את מצברי הפיצוצים שלכם.

ואם אתם מנסים לארגן דייט רומנטי זריז אז "אין גברים כאלה", "בחורים טובים", "כרטיס לגן עדן", "הבית הטוב", "אף פעם לא מאוחר", "הגבר המושלם שלך", "אהבה ראשונה", ו"דורימון: מלחמת הכוכבים הקטנה של נוביטה 2021" כולם שם בשביל להסתכל אחד על השני בעיניים בזמן עוד סצנה מרגשת ולהגיד "בול אנחנו".

למי שלא מוכן לבוא לקולנוע לראות סרט בבערך-עשרה-שקלים אם לא מעורב בזה מילים בעברית אז בכל זאת אפשר לתפוס (חוץ מ"השתיקה" ו"בחורים טובים") את "קריוקי", סינמה סבאיא", "שאיפה לחיים", "לילה בחיפה", "אוהב אותך צ'ארלי", "הסיפור שלנו", "עקרה" ואפילו הקרנות בודדות של "עולה לראש".

אם יש לכם ילדים ואתם חושבים שלקחת אותם לאולם קולנוע מפוצץ בילדים ובהורים שלהם נשמע כיף, אתם יכולים עדיין למצוא הקרנות של "ליגת סופר-פטס", "המיניונים: עלייתו של גרו", "סטנד ביי מי 2" (הסרט השני של גיבור האנימה דורימון שמקרין בארץ, לא המשך ל"אני והחבר'ה". נראה לי. סרט שזמין בנטפליקס, אגב), ו"אי. טי. – חבר מכוכב אחר" לצד סרטי ילדים סוג ג' אם נגמרו לכם הכרטיסים לסרטים הגדולים יותר (מחילה ממעריצי "טד החוקר החופר חוזר", "סמוראי על ארבע", "ראביט – גיבור של כולם", "משפחה בהחלפה 2", "בדיחה של ממלכה", "הגיבורים של סנטופיה – מיה ואני", "הדבורה מאיה וביצת הזהב", "סוד החיות הקסומות", "מותק של מפלצת", ו"משולש העצבות").

למי שרוצה שהקולנוע יקח אותו למסע בזמן אל תקופה אחרת ולא משנה לו קומדיה, דרמה, אימה, אז יש לכם את "אמילי", "אל תדאגי יקירתי", "היה שלום מר הופמן", "שש דקות לחצות", "אמסטרדם" ו"תראו אותם רצים".

ולסיום, לחובבי הסרטים הזרים וסרטני הנהר יש את "לונאנה: יש יאק בכיתה", "תא מספר שש", ו"שירת סרטני הנהר".

זה היה הרבה ולא היה לנו זמן לפרט על כל אחד, אז אתם מוזמנים בתגובות לציין המלצות ואזהרות ולשתף בחוויות למי שאמיץ מספיק להסתכן להגיע לבתי הקולנוע בימים שכאלה.

בנוסף ב(חלק מהאולמות של)קולנוע לב יקרינו את "אני לא",

תגיות: