סרט השנה של עין הדג לשנת 2013: מוקדמות

תקשיבו, זה לא יהיה קל, אבל אתם צריכים לבחור מה הכי אהבתם השנה. הרכב סקר הגמר תלוי בכם

הכינו את עצמכם להחלטות קשות, סקר השנה של עין הדג מגיע שוב. אבל קודם: המוקדמות.

אם אתם כבר מכירים את השיטה, אתם מוזמנים לגשת ישר לטופס ההצבעה כדי לבחור. אם אתם רוצים לדעת מה בדיוק קורה כאן, אז נסביר.

בשלב המוקדמות מועמדים המון סרטים. בעיקרון, כל סרט קולנוע שהוקרן בארץ מסחרית (כלומר, הקרנה סדירה בבית קולנוע למשך יותר משבוע) – נכנס לרשימה, יהיה קטן, גדול, ישראלי, זר, תיעודי, אנימציה, הכל. גם כמה סרטים שלא הוקרנו מסחרית – אלא רק הפציעו בהקרנות בודדות, בפסטיבלים או אפילו על מסכים קטנים יותר – כלולים ברשימה, אם הם קיבלו מספיק אהבה מהקהל בכתבה הזאת.

אתם מוזמנים לעבור על כל הרשימה, ולדרג כל סרט שראיתם, בסולם הכי פשוט שיש: האם אהבתם, לא אהבתם, או היה ככה-ככה. בנוסף, אתם מוזמנים לבחור מבין כולם עד חמישה סרטים שאותם אהבתם יותר מכולם. אין שום חובה לדרג כל סרט וסרט; אם אתם רוצים רק לציין את חמשת (או פחות) הנבחרים שלכם – גם זה בסדר.

בנוסף, בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות השנה" שלכם: בחרו את השחקניות או השחקנים שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא לשחקן, אלא להופעתו של שחקן בסרט מסוים אחד; אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשניהם – אבל בנפרד, כשתי בחירות נפרדות.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, אתם יכולים לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים – עד למועד סגירת הסקר, ביום חמישי, 2.1, בחצות.

עשרת הסרטים שייבחרו על ידי הקהל במוקדמות יכללו בסקר הגמר, שיתפרסם כאן בשבוע הבא. שבוע אחר כך – עשרת השחקנים/ות הנבחרים בגמר "הופעת השנה" של 2013.

ההצבעה הסתיימה. תודה לכל המשתתפים!