אנדור
Andor

עלילותיו של המרגל קסיאן אנדור, חמש שנים לפני אירועי "רוג אחת".

תאריך הפצה בארה"ב: 21/09/2022
תאריך הפצה בישראל: 21/09/2022

39 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לא לבלבל עם הספינאוף לשובו של הג'דיי.

  שלמקו GRAS

  (ל"ת)

  • או עם הביופיק על יוסי עין-דור

   mook

   (ל"ת)

   1
   זאב אימבר ?
   • או עם כוכב הבית של האיווק

    אדם קלין אורון

    (ל"ת)

 2. דמות דלוחה ולא מעניימת. הלאה!

  שנדי

  אני רוצה סרט על ימיה של פאדמה אמידאל כסאנטורית צעירה, עם פורטמן כמובן ויפה שעה אחת קודם דיסני.

  1
  ?
 3. אני חש באפס הייפ לסדרה הזו...

  esh

  (ל"ת)

  • היא עולה בעוד חודש

   (ל"ת)

 4. טוב אז ככה (כי מתגלגלת כנראה לא תהיה)

  שלושת הפרקים הראשונים סבבה לגמרי. הם מהווים מעין סרט עצמאי שעומד בפני עצמו, והאווירה הכללית בהם שונה לחלוטין מכל הסדרות של מלחמת הכוכבים עד כה. הפרקים מקורקעים ונראה שליוצרים יש אשכרה סיפור מעניין שהם רוצים להעביר.

  אבל הפרק הרביעי, ובכן, העולם הקטן של הסדרה מתרחב ומציגים לנו דמויות שאני לא יכול להגיד עליהן שכתובות היטב; האסתטיקה המחוספסת נשמרת אבל אני חושש שגם הסדרה הזו עלולה להתפזר. מקווה להתבדות. בינתיים, התחלה סך-הכל מבטיחה.

  1
  idoma98 ?
  • איך ראית אם זה עדיין לא עלה לדיסני פלוס?

   אחד

   הייתה הקרנת עיתונאים לפרקים הראשונים או משהו?

   • סקרינרים

    (ל"ת)

    • מה זה ״סקרינרים״? אפשר הסבר?

     אחד

     (ל"ת)

     • עותקים דיגיטליים שנשלחו למבקרים

      (ל"ת)

      1
      אחד ?
 5. פיהוקון.

  Beetlejuice

  אחרי שני פרקים וחצי – אני בחוץ. אין כאן כלום. ממש שום תוכן.

  • מצד שני, הם ממש קצרים.

   שלמקו GRAS

   (ל"ת)

   • 40 דקות לפרק זה לא *ממש* קצר :)

    Beetlejuice

    (ל"ת)

    • למעשה, זה האורך שהיה לפרקים של המנדלוריאן

     אחד

     כך שזה אורך פרק שהקהל של מלחמת הכוכבים כבר רגיל אליו.

     אם כבר, אז צריך להדגיש שהמנדלוריאן היה עם פרקים באורך הזה, אבל רק 8 פרקים לעונה, בזמן שאנדור הוא עם אותו אורך פרק, אבל 12 פרקים לעונה.

    • זה אורך שאני מת עליו לפרקים.

     רנדל

     הוא לא מתסכל כמו פרקים שנעים על ה30 דקות ולפעמים מרגישים דחוסים מדי (חוץ מבארי שיכולים להכניס עולם ומלואו ל26 דק ולא לתת תחושת של דחיסות או קצרנות) אבל גם לא מאפשר בטן רכה ושמנמנה כמו פרקי השעה פלוס שהורגלנו אליהם. הרבה מפרקי סמוך על סול נמצאים באזור ה40 דק'. אבל אכן זה לא אורך שהייתי מחשיב לקצרצר, אני חושב שבעבר פרק של 40-45 דק' היה הסטנדרטץ

     1
     חתול ?
     • בברודקאסט זה עדיין הסטנדרט לדרמה

      online

      וגם בכבלים זה עדיין די נפוץ.

      אם צריך לבחור אורך קבוע, 40-45 דקות הכי טוב.

      הגמישות שהביא לנו הסטרימינג באמת פוגמת בקצב לפעמים.
      אני בכל זאת מעדיפה אותה, כי מחיקה ודחיסה בגלל אילוצי מסגרת זמן קשיחה מפריעות לי יותר.

      • אני ממש לא בעד אורך קבוע אבל חבל שהחופש שניתן ליוצרי הסטרימינג גורם להם למתוח את הפרקים לאיזור השעה. לרוב אני תמיד מרגיש שהאורך לא מוצדק.

       רנדל

       (ל"ת)

      • אני חושב שיותר משמשנה מה אורך הפרק, משנה מה אורך העונה בכללי (או הסדרה, כשמדובר במיני-סדרה)

       אחד

       במארוול, לדוגמא, יש לרוב הסדרות אורך פרק מאוד ממוצע והגיוני של 45 דקות, אבל מצד שני כל העונה מכילה 6 פרקים בלבד, שזה הזוי לגמרי.
       כך שבעיני מה שמשנה זה שבמכלול העונה תהיה באורך ממוצע, לא ארוך מדי ולא קצר מדי (ובסדרות של מלחמת הכוכבים ומארוול האורך לעונה הוא בהחלט קצר מדי, מה שגורם הרבה פעמים לתחושה מזורזת מדי).

       • שניהם משנים. בתור מחשהו שנמנע מבינג (ומת על פרק בשבוע) אורך הפרק קריטי לי.

        רנדל

        (ל"ת)

       • עונות הן ה-מגבלה

        online

        אידיאלית, לפעמים מתאימה עלילה בת 3 פרקים ולפעמים 24, לפעמים עלילות עוקבות ולפעמים מקבילות.
        העונות חוסמות הרבה אפשרויות.
        בגלל מוסכמויות והרגלים במבני עונות, נדיר לראות ניצול יצירתי של החירות שכן נשארת.

 6. אהבתי

  Roy

  לבנתיים לא עפתי, אבל משהו באווירה מאוד מדבר אליי. זה מקורקע אבל עדיין מרגיש סטאר וורס. המשחק טוב מאוד והסיפור מעניין עד כה. היא מאוד שונה מהמנדלוריין. יש אנשים שמתלוננים שאין הקשרים, הבעיה היחידה שלי שזה פריווקול. מצידי שלא יהיה קשור לכלום ויספרו לי סיפור טוב באסטיקה הזו למלחמת כוכבים. ממש אהבתי את ערכי ההפקה הכול נראה אמיתי והסאונד גם מצויין. אני לא לגמרי חתום על הסיפור והשחקן הראשי אבל לבנתיים הצצה דיי ריאלית לצד של החיילים והמורדים מעניינת. דודה פטוניה שמייצגת החלפת דור והמצב רק נהיה יותר גרוע ושאר השחקנים טובים אפילו מאוד.

  אני חושב שדיסני בכיוון הנכון, מבחינת המבנה של אורך הפרק והמספרים שיבואו אחריו ובכלל עשו בשכל ששמו 3 פרקים, כי הפרק הראשון לא תפס אותי כמו השלישי. בגלל שהמבנה של הפרקים קצר יחסית לסדרות ענק המתחרות, 8 זה באמת בלחץ עובר אבל עדיפות ל10 ו12 בשביל שיהיה ניתן לנשום. ובמספר כזה שיוציאו תמיד 3 פרקים להתחלה. מחכה שזה יגיע למארוול כי שם בולט חוסר הפרקים. שי האלק לדעתי לבנתיים הכי גרועה מבחינת עריכה ואנדור נראית שהולכת להיות הכי טובה, קטע ששתיהן רצות כרגע במקביל.

 7. טוב הסדרה הזו מדהימה, אחרי פרק 6

  Roy

  ולבנתיים היא מוצלחת מאוד. כנראה יותר מבית הדרקון וטבעת הכוח כי היא מרגיש לי שהיא מצליחה להעביר את הרעיון שהיא מכוונת אליו בצורה יותר משכנעת ואומנותית. יש מצב זה גם בגלל שאין לה יותר מידי קווי סיפור.

  בכל מקרה אחרי שראיתי שוב את רוג וואן והאהבה שלי רק גדלה למורדים, כאן הסדרה עושה עבודה אפילו יותר טובה בבניית העולם ובמיוחד בתחושת הסכנה. בגלל שיש לי את המידע שלא כולם שורדים בסרט, אז גם מי שאני רק מכיר בסדרה, זה מקרין עליו את התחושות סכנה, שלא בטוח שהוא ישרוד ולכן המתח מאוד מורגש. מעבר לזה הבמאי, העריכה הצילום מצליחים לקחת את התחושה הזו עוד קדימה ואז גם הסאונד בכלל יושב במדויק. בכללי לא זוכר סדרה שראיתי לאחרונה והרגשתי סאונד כל כך טוב, שמעביר מצויין את הרעיון בלי להרגיש מתאמץ או על האף. (לא הייתי מסוגל לראות את סברנס עם סאונד כל כך מונוטוני ומדכא)

  הבחירות צבעים כל כך מדויקות וכיפיות לעיניים שזה השיג בפני עצמו, הם מצליחים לשמור על התחושת סכנה וסוריאליסטיות אבל לא פוחדים להשמתמש בצבעים עזים שהעיין תקבל ניגודיות טובה. ערכי הפקה גבוהים, הכול מרגיש אמיתי עם שוטים מדהימים שמתעלים פעמים על מנדלוריין. בכללי היקום כאן מרגיש יותר גדול ומועשר בפרטים מהמנדלוריין, כנראה זה היתרון שאתה יוצא לצלם בחוץ. גם כל החלליות מרגישות אמיתיות כאילו אני מקשיב למנוע שלהם ומבין את התפעול שלהם. אני מניח שאני מגלה כמה אני אוהב סדרות חלל את אובי וואן אהבתי יותר באספקט המתח של הדמויות, ראו לעיתים שחסכו בהפקה. את הלו אהבתי בגלל הערכי הפקה אבל הסיפור היה דל. וכאן אני אוהב גם אוהב את הסיפור והבנייה וגם את ההפקה.

  בכללי אחרי 6 פרקים, זה מרגיש כאילו כל 3 פרקים הם עושים ארק סיפורי ולכן הכול מרגיש מפותח בצורה מבוקרת כשלבסוף אנחנו מקבלים סדר אורך של סרט. זה לדעתי אחד הבחירות היותר חכמות לסדרות. גם בדרדוויל עונה 2 וסוכני שילד עונה 4, הם עשו כל 4 פרקים ארק וזה הרגיש חכם ומדוייק.

  לסיכום: אני ממליץ על הסדרה הזו כי היא עשויה ממש טוב. מי שאוהב חלל אני עוד יותר ממליץ עליה ומי שאוהב סטאר וורס בדגש על המורדים אז בכלל מומלץ מאוד. לכו לראות 🪐

 8. סדרה מדהימה, מומלץ בחום

  יצחק בארי

  אני אחכה שהיא תיגמר כדי לצאת בסופרלטיבים מוחלטים, אבל אחרי שישה פרקים מתוך שניים עשר – וואו. יש מצב שזה הדבר הכי טוב שקשור למלחמת הכוכבים מזה די הרבה זמן. שווה מאד להשקיע (וזה דורש השקעה כי הקצב פה איטי; אבל זה מכוון – וסופר משתלם. פרק 6 יותיר אותכם קצרי נשימה, ובלי לערב שום דארת' ויידר או כל רמאות אחרת).

  1
  idoma98 ?
  • אוה תודה רבה מישהו כאן התעורר, כבר הרגשתי שאני מתכתב עם עצמי

   Roy

   נכון? נכון? שזה מעולה, ביקורת מתגלגלת או לא, אנשים מפספסים אותה.

   אני מבין את הטענה על קצב איטי, אני אישית לא מרגיש את זה אולי כי האווירה יושבת מדוייק לטעם שלי. בכל מקרה לקהל הרחב אני מבין שהיה עדיף עבור היוצרים ודיסני שהיא תשחרר כל שבוע 3 פרקים והוא היה מקבל ארק שלם שמפיל את הלסת. גם יש 12 פרקים המדוייק, אז זה כאילו מצביע שאולי זו בחירת העריכה ואם כן היא מצויינת, בסוף פרק 9 עוד ארק וסוף 12 עוד ארק אני לגמרי יהיה מבסוט. לדעתי מארוול וסטאר וורס יכולים לקחת דוגמה טובה לחלוקה בריאה. ודיסני תחליט אם היא מעדיפה טראפיק שבועי של פרק אחד ועל פניו לא מרהיב על פני טראפיק של ארקים שלמים.

   הרבה זמן לא ראיתי שוד כל כך ריאלי עם קצב כזה מלחיץ, שנותן לך להרגיש דברים. אתה מכיר איזה יצירות עם שודים בסגנון?

   וזה נשמע קצת מטופש להשוות אבל סתם מעניין אותי, איפה הסדרה הזו עבורך ביחס לבית הדרקון וטבעת הכוח? ברמת ההפקה נגיד וההוצאה לפועל של היוצר?

 9. דווקא אצלי פרק 6 כנראה יהיה נקודת הפרישה

  Zeev123

  כן, סיקוונס השוד היה מהמוצלחים שיצאו מדיסני כבר תקופה. הוא פשוט סיקוונס של 20 דקות שמגיע אחרי בערך 5 שעות (הפרקים לא ארוכים) של פיתוח דמויות ועולם מאוד משעמם ולא מעניין, ככה שכמעט ולא היה לי אכפת ממה שקרה בו ורק התהלהבתי קצת מהטכניקה.
  בסוף יש סצנות של מכירת מניות ב-Industry שמתחו אותי הרבה יותר, רק כי הכרתי את הדמויות טוב וידעתי מה הסיכון אומר מבחינתם, ואלו סצנות של אנשים יושבים במשרד ולוחצים על כפתורים מול מסך. וזאת סתם הסדרה האחרונה שראיתי ואהבתי, יכול לתת דוגמאות מעוד מלא. מוות של דמויות משנה פה לא הזיז לי בכלל, והחשיבות של השוד הזה לא ברורה לי עד עכשיו.
  אפילו ב"רוג 1" שלא מאוד אהבתי, הבנתי למה מה שהם עושים חשוב בזכות שאר הסדרה, וגם במשך השעתיים הראשונות של הסרט כמה דמויות משנה הצליחו להתחבב עליי ככה שהיה לי אכפת. פה באמת כלום, והפוליטיקה עושה לי פלאשבקים לרגעים הכי גרועים בטרילוגיית הפריקוולים.

  אם אלו הרגעים הגדולים של הסדרה, אז אני לא ממש רואה טעם להמשיך. אני מנחש שפרק 7 חזר להיות יותר כמו 1-5.
  מה שכן, זאת הסדרה הראשונה בז'אנר ה"סדרות פנטזיה או מד"ב שמבוססות על פרנצ'ייז גדול עם תקציב ענק" שהציף את העולם בחודשים האחרונים שהצלחתי להגיע לאמצע שלה ולא מחקתי בעצבים אחרי פרק או שניים, אז אולי כן יש בה קצת משהו.

  • מודה שטעיתי

   Zeev123

   אני עדיין לא מת על מה שקרה בפרקים 1-6, אבל המשכתי אחרי שראיתי מלא המלצות וכמה פריימים שתפסו אותי.
   קו העלילה של פרק 7 היה שיפור ענק מבחינתי, וזה של פרק 8 הוא הדבר שהכי אהבתי ב"מלחמת הכוכבים" מאז פרק 8 הקולנועי. בניגוד לשוד של פרקים 4-6 שניחשתי בקלות לאן זה הולך ולא התחברתי, פה הידיעה שאנדור מגיע בסוף ל"רוג אחת" רק מוסיפה. העיצוב של הכוכבים יפהפה והמתח עובד מצוין, אנדי סרקיס בתפקיד משנה ענק.
   מאוד מפתיע שזה הגיע מדיסני, זה ממש אנטי-קפיטליסטי ולא ידידותי לילדים. אין אף ייצור או משהו שאפשר למכור כצעצוע, אין חרבות או דמויות שילדים ירצו להזדהות איתם יותר מדי. הופתעתי מאוד וממש מחכה ל-15 הפרקים שנשארו.

   1
   ?
 10. אני מניח שזה בעיני המתבונן אבל עבורי הבניית עולם זה אחד הדברים הכי טובים בו

  Roy

  העולם ממש ממש מעניין אותי, הוא עשיר והוא אומר הרבה במעט. מאוד אטמוספרי ואפילו שגם דיסטובי יש צבעים מעניינים שיוצאים מהשבלונה. הטכניקה בכלל מופלאה בעיניי והכי טובה מכל 4 הסדרות הגדולות שיצאו לאחרונה. ההוצאה לפועל של הרעיון שלה כנראה מושלם ממש כאתרוג. לטבעת הכוח אין רעיון ברור וההוצאה דיי בסדר, יש ריח טוב אבל אין באמת טעם. בית הדרקון, הרעיון ברור וההוצאה לפועל לא משהו, טעם בלי ניחוח של איכות. שי-האלק גם הרעיון לא ברור וגם ההוצאה לפועל מחרידה, ערבה ירוקה אין טעם ואין ריח. אנדור היא שוד האתרוג, מריחה מדהים ועם טעם מדוייק. עבורי הם מצליחים להעביר את החשיבות של המשימה ולכן כל הדמויות עושות משהו חשוב שאיכפת לי ממנו ואם כן נפגעות, 'הסיפור שלהם לא באמת משנה' יותר חשוב כמה הכוח החשוב הזה נפגע ולכן אני מרגיש את המשקל. הדמויות משרתות את הסדרה ולא כמו בית הדרקון שהיצירה ממש נתקעה סביב השחקן בפרק שהמלך מת. כל זה נותן לי גם הרגשה מאוד מעניינת מאיפה היצירה הזו מנסה לעניין אותי ומצליחה.

  • תגובה שמכילה ספוילר לאנדור עד פרק 6 מאת Zeev123
   • תגובה שמכילה ספוילר לעד פרק 6 מאת Roy
    • תגובה שמכילה ספוילר מאת Zeev123
     • תגובה שמכילה ספוילר לספוילר לפרק 6, עם תובנות לא מספיילרות מפ מאת שלמקו GRAS
      • אוקיי, זה משהו שגם אני חשבתי

       Zeev123

       אבל שלוש "בעיות" שיש לי עם זה:
       הראשונה שלות'ן מאוד עשיר ונשמע שהוא היה מעורב באירוע. קצת מוזר לשלוח אנשים לסכן את חייהם בשביל כסף כשאתה טחון, לא? בטח כשהסדרה מציגה לפחות עוד דמות אחת בעיר העשירים שתומכת במרד, והם בטח לא היחידים.
       השנייה שזה לא נאמר בשום שלב. אף אחד מהחיילים לא היה צריך איזה נאום תזכורת ל"בשביל מה אנחנו פה"? היו מלא סצנות עם טקסטים מאולצים על למה חשוב להילחם באימפריה, אבל את זה לא היה.
       והשלישית שזה לא סותר את מה שכתבתי תגובה אחת למעלה – שינויים מאוד מאוד קטנים בתסריט ועל הדרך מפוצצים את הבסיס או לפחות עושים נזק הרבה יותר גדול לאימפריה, כזה שיכול לשפר את החיים של התושבים המקוריים של הכוכב, אלה שהם אמורים להילחם בשבילם.

       זאת אחת מהסיבות שאני לא חושב שהם מספרים את הסיפור הזה טוב כל כך.

       • שכחתי לסמן ספוילר בתגובה למעלה, מצטער

        Zeev123

        (ל"ת)

      • תגובה שמכילה ספוילר לאנדור מאת איתן
       • התשובה לכך היא ממש פשוטה, הכרזה שזהו השם של פרק 7.

        רנדל

        למעשה פרק 7 עונה מושחם על התהיות שהעלת

 11. סדרה נהדרת

  idoma98

  חכמה, מדויקת, ומלאה בתצוגות משחק מצוינות של שחקנים טובים. הפרקים קצת ארוכים מדי ולא כל סיפורי הצד של דמויות המשנה מעניינים באותה מידה, אבל הסדרה מצליחה באופן קבוע ליצור קתרזיס נפלא כל כמה פרקים כדי שארצה להמשיך איתה לארק הבא. אין לי ספק שגם הארק הנוכחי יסתיים באופן מספק עם כל הסט אפ המרשים שעשו עד כה.

  אני נהנה מכך שהסדרה משפרת רטרואקטיבית את רוג וואן, שפחות הערכתי בעבר וכבר עכשיו אני רואה בו ערך הרבה יותר גדול. לא סתם סדרת סטאר וורס טובה, אלא פשוט סדרת טלוויזיה טובה. עוד בבקשה.

  2
  יצחק בארי, יואב ?
  • הארק הנוכחי באמת הסתיים מספק

   idoma98

   אולי פרק הקתרזיס המהודק ביותר עד כה, שהצליח להרחיב את שאר קווי העלילה המשניים בדרכים משמעותיות (לפעמים רק עם סצנות בודדות) ובה בעת להביא סיום מורט עצבים לקו העלילה המרכזי.
   ההופעה של אנדי סרקיס בסדרה הזאת היא אולי אחת המוצלחות בכל הקריירה שלו. באמת נפלא

 12. אדון הבובות

  ממש מוצלח, הופתעתי לטובה. במיוחד העובדה שלכל הדמויות יש מוסר ממש מפוקפק. לא הייתי מצפה מרכוש סטאר וורז

תגובות מקבילות

29
  תגובות נוספות בדף הביקורת של אנדור
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)