באטלשיפ
Battleship

מבוסס על המשחק "צוללות" (באמת). צי של ספינות קרב אמריקאיות נתקל בלב ים בספינות חייזריות.

תאריך הפצה בארה"ב: 18/05/2012
תאריך הפצה בישראל: 03/05/2012
כל מה שרע בהוליווד, מתומצת לסרט אידיוטי, נוסחתי ומשעמם אחד.

26 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מבט לעתיד על הסרט

  היה לי רעיון לבלוג: לעשות תצפיות על סרטים שייצאו בקרוב. אחד הסרטים שקיבלו 'מבט לעתיד' זה באטלשיפ. הפוסט עליו עוד לא עלה לבלוג שלי אבל הנה הוא פה, סוג של הצצה.

  ואלה שמות: 'באטלשיפ'. Battleship.

  מתי יוצא: 18 במאי בארה"ב. 3 במאי בארץ.

  על מה זה: צי של צוללות נתקל בישות חייזרית שמנסה להשמיד את העולם. אנשי הצי צריכים להשכין שלום ביניהם לבין החייזרים. סתאאם, הם צריכים להשמיד אותם.

  קאסט: ליאם ניסן ואלכסנדר סקארגד לצד ברוקלין דקר, טיילור קיטש (דבר המעלה את רמת הקיטש בסרט) וריאהנה בתפקידה הקולנועי הראשון.

  באזז: לאחר ההצלחה המטורפת של סרטי 'רובוטריקים' (וכאשר השלישי הוא הסרט הרביעי הכי מצליח בעולם) מגיעים החיקויים. הסרט מבוסס על משחק הצוללות (ההוא עם המשבצות וה-א'5) אבל הטריילרים טוענים שזה מבוסס על צעצועים של חברת האסברו. זה מאוד מטופש. מילא לעשות סרטים על פי סדרות טלווזיה או המשכים. אבל על צעצועים? איך אפשר לעשות סרט מצעצועים? במיוחד שגם ככה העלילה של 'באטלשיפ' לא נאמנה במיוחד למה שהיא מבוססת עליה (במשחק, כפי זכור לי, אין חייזרים או ליאם ניסן). חוץ מזה, אחרי 'רובוטריקים 3' המתיש והמטומטם, לא נראה לי שאנשים ביקורתיים ירצו להתקרב לחיקויים של זה.

  למה יש לצפות: פיצוצים, כוסיות, קיטש אמריקאי, עלילה מטומטמת, תסריט שנכתב על ידי ילד בגן סיגלית, עוד פיצוצים.

  מקום לדאגה: אם הסרט יצליח, יצוצו יותר ויותר חיקויים של 'רובוטריקים' ו'באטלשיפ'. אבל אם הסרט ייכשל, אנשים ייחשבו שמייקל ביי הוא גאון שאי אפשר לחקותו.

  קא צ'ינג: סרט ממוצע של 'רובוטריקים' מרוויח 357 מיליון דולר. לא מטורף להניח ש'באטלשיפ' ייתקרב לסכומים כאלה. אבל עקב הבאז השלילי שיש עליו בכמה אתרים, סביר להניח שההכנסות יגיעו ל-180 מיליון דולר. מה שלא יפריע למפיקים להפליץ תסריט לסרט ההמשך שבטח יגיע בקיץ 2014. היכונו.

  בשורה התחתונה: שימרו על הIQ שלכם. זה לא יהיה קל.

  3
  פוסידון, פרבי, GuyBird ?
  • היה יכול להיות דוקא מעניין במידה ואותו ה'צי' היה צריך להשכין שלום בינם לבין החייזרים, משהו מרענן לשם שינוי.

   אני נשמרת על האייקיו שלי, אפילו בבית בחינם לא הייתי צופה בזה.

 2. הצחקת אותי קשות

  איריס

  החבר'ה שיושבים איתי בחדר בעבודה הסתכלו עליי כאילו נפלתי מהירח…

 3. משעמם?!

  Goodragon

  זה מבאס.
  ציפיתי למשהו כיפי כזה, בכלל לא טוב.

  אז מעניין איך זה בהשוואה ל"רובוטריקים".
  במיוחד בהשוואה לשני בסדרה.

 4. נשמע בדיוק כמו

  Mad_Hatter

  הדעה שלי על סרטי "רובטריקים" (מפתיע, הא?). יש סרטים שהלכתי לראות רק כדי לראות אם הם באמת כל-כך גרועים כמו שעושים מהם (ב 95% מהמקרים התשובה הייתה 'כן'). אולי גם הפעם הייתי עושה זאת, אבל יש אוונג'רס לראות, ו MIB 3 ופיראנה. וזה רק במאי. וכסף לא גדל על עצים.

  אני מקווה לפחות שריהאנה גרועה שם כמו שאני מדמיין. אני כבר צופה לזה פרנצ'ייז ארוך ונוראי. מה הלאה?

  http://www.youtube.com/watch?v=vGn3nydV6sU

  • שטרות כסף עשויים מנייר, אז טכנית כסף כן גדל על העצים.

   (ל"ת)

   4
   DBS, subatoi, elsor, lazarobbie ?
   • ואם כבר הזכרנו כסף בהקשר של הסרט הזה,

    האם לסרט הזה באמת יש סיכוי להצליח בקופות? אז כן, מצד אחד יש פיצוצים וריהאנה, אבל כשחושבים על זה, האם קהל היעד של הסרט (ילדים בני 11-19), שסביר להניח שלא שיחק את המשחק בילדותו בכלל ידע שהסרט מבוסס על "צוללות", ועל כן הסרט ייראה לו כמו מוצר שלא מבוסס על כלום. ומכיוון שסוכם שלרוב סרטים מקוריים כמעט לא מצליחים בהוליווד, נראה שהשאלה הזאת יותר מסובכת ממה שהיא נראית. נראה שנצטרך למצוא את התשובה אליה במכחסי הקופות בעוד כמה שבועות.

    • הוא כבר מצליח (למדי)

     צריך להתרגל לתום העידן שבו סרטים (אמריקאיים) יצאו קודם בארה"ב ורק אחר כך בשאר העולם. "באטלשיפ" כבר הוקרן כמעט בכל מקום בעולם, והכניס כבר 150 מיליון דולר. הוא לא שובר שיאים כלשהם, אבל הוא עושה די הרבה (והרבה יותר מדי) כסף.

     • לסרט שעלה 250 מיליון דולר

      Daniel

      פלוס שיווק של 170 מיליון דולר, זה לא מספיק.

      אנשים חוזים שהוא יגיע ירוויח לפחות 250 מחוץ לארה"ב בסופו של דבר, שזה לא רע, אבל בשביל שזה יספיק כדי להחשיב את הסרט למצליח הוא צריך לפחות להרוויח מעל ל-150 מיליון דולר בארה"ב, מה שלא יקרה, כי הסרט יהיה פלופ בארה"ב.

      הוא יהיה לא פחות כישלון מ"ג'ון קרטר" ו"הנסיך הפרסי". לא יהיה סרט המשך. ואני מניח שאלו חדשות טובות.

    • גם הילדים בני 11-19 שראו את 'רובוטריקים'

     סביר להניח שלא ידעו שזה מבוסס על סדרה/צעצועים. מה שלא הפריע לסרט להרוויח כסף.

     • במקרה הזה? לא נראה לי.

      אני הייתי בן 9 כשיצא סרט רובוטריקים הראשון, ולא רק שאני ידעתי על מה זה מבוסס, כל הילדים בגילי שהכרתי ידעו. אני מניח שרוב האנשים חובבי הסרטים כבר לא היו בגיל של צפייה בערוץ הזה, אבל באותו זמן שודרו בערוץ ג'טיקס לפחות 20 סדרות "רובוטריקים" שונות (המקורית משנות ה-80, רובוטריקים ארמדה, רובוטריקים במסווה וכל הסדרות האלה שגורמות לי להרגיש אידיוט לומר את שמן).

   • לא בדיוק

    jbar

    רוב השטרות עשויים מכותנה (או מנייר-כותנה) ולא מחומר שגדל על עצים.

    1
    קיפוד ?
  • לא יודע למה כולם נטפלו לריהאנה.

   נכון, היא זמרת ולא שחקנית, אבל נראה כאילו כולם הניחו מראש שהיא-היא הבעיה של הסרט. לא, היא לא. אפילו לא קרוב. ברשימת הבעיות הגדולות ביותר של "באטלשיפ" ריהאנה לא נמצאת בטופ 100. היא לא תקבל על התפקיד הזה אוסקר, היא בעיקר נמצאת שם, אבל זה נכון גם לגבי כל אחד מהשחקנים האחרים.

   • נראה לי שהשנאה אליה נובעת בדיוק ממה שציינת בביקורת שלך:

    הליהוק שלה מייצג את כל מה שרע בהוליווד. זה נראה באופן שקוף לגמרי כמו אחד הנסינות לשםה להביא עוד כסף לקופה של הסרט הזה – בנוסף לפיצוצים, חייזרים, ביקיני ומה לא, הם בטוחים שהופעתה של אחת הזמרות הפופולאריות בעולם תביא עוד צופים (וכמו שאמרתי, קהל היעד העיקרי הוא בדיוק אותם אנשים המושפעים קשות ממיינסטרים בתקשורת). אולי היא לא בעיה בסרט עצמו – אני הרי לא ראיתי אותו – אבל עצם היותה שם, במהות של העניין, קצת מעצבנת.

    1
    מתן בכר ?
    • * שלהם, לא "לשםה".

     (ל"ת)

    • מש"א

     Mad_Hatter

     לא אמרתי שהיא הבעיה של הסרט. לא ראיתי אותו, אבל אני מניח שהוא לא איזה מאסטרפיס שנהרס רק בגלל גברת ריהאנה. א. אני ממש לא סובל אותה כזמרת. ב. אני שונא מפורסמים שחושבים שרק כי הצליח להם במדיה אחת, הם אוטומטית יצליחו גם באחרות. זה עבד למעטים (ג'סטין טימברלייק, למשל), אבל לרוב זה קטסטרופה. גם אם הייתי אוהב את ריהאנה הייתי קצת מתעצבן. בסדר, אז את זמרת פופולרית. מי אמר שאת יודעת לשחק? כמו ב"רובוטריקים", אני מניח שגם פה דחפו אותה ועוד כמה בנות רק כדי שירוצו בביקיני בסלו מושן, עם פיצוצים מאחורה. זה אולי עושה את זה לילדים בני 13, אבל עלי זה כבר לא עובד.

     בקיצור, אני מודע היטב לעובדה שאיכות הסרט לא תלויה בריהאנה. לא הייתי מתקרב אליו גם בלעדיה. אבל אני סולד אותה בכל מקרה, אז אני פשוט מאחל לה כשלון לאן שלא תפנה !:-P!

     • זה אמנם כל מקרה לגופו,

      שלמקו GRAS

      אבל זמרת הופעות משופשפת כמו ריהאנה משחקת למחייתה כל פעם שהיא עולה על במה. זה אמנם לא שייקספיר, אבל זה כבר משהו. וברור כמובן שזה לא הסבה מקצועית.

      6
      קיפוד, אין אור, DanielleBN, Fuzzy Logic, ציבוקא, דיאנה ?
    • הם בטוחים, והם צודקים.

     Sansa Stark

     מה בעצם הבעיה בלעשות דברים שיימשכו את קהל היעד העיקרי שלך?

 5. מה לעזאזל?

  Goodragon

  "באטלשיפ" אשכרה נפתח בבוריטו עוף. למרות שאני יודע לאן נכנסתי, לא ציפיתי לזה. אה, ויש עוד מנגינת "הפנתר הורוד". בכל מקרה, ידוע שהסרט מטומטם מראש ולכן אני לא אתלונן על זה. בהשוואה ל"רובוטריקים" השני והשלישי (הראשון היה דווקא סביר, ככל הזכור לי) "באטלשיפ" יותר מהנה. אפילו שגם פה הספינות זה פחי זבל זוהרים בחושך, אבל לפחות ידעתי את זה מהרגע הראשון. הוא אידיוטי, קיטשי, קלישאתי, טיפשי, מוזר, מפגר, מטומטם אבל הוא נעים לעין. האפקטים מאוד אבל מאוד מרשימים, לצערם של היוצרים אפילו הפיצוצים המדהימים והסלואו מושן לא יכולים להציל משהו משעמם. ההתחלה עוד סבירה מבחינת העניין, אבל במערכה השנייה כבר הכול חוזר על עצמו ומתחילים כמה פיהוקים. ואם תהיתם על ריהאנה, כמו שרד אמר, היא פשוט משחקת. הבלונדה מ"רובוטריקים 3" הייתה הרבה יותר גרועה, תאמינו לי. אף אחד הוא ממש "השחקן הכי גרוע שראיתי", אפילו שרובם עשו את אותה ההבעה.כל האנשים הם קלישאות אבל זה כבר ידוע. אם כבר "רובוטריקים", יש מספר סצינות ב"באטלשיפ" שפשוט עשו קופי פייסט. ויש אנשים זקנים נקטעים באמצע אמירת קללות! כמה נחמד! הסרט נמתח, אבל ראיתי גרוע יותר. בצד החיובי, האפקטים ממש ממש ממש מדהימים, הסלואו מושן מגניב והפיצוצים מרהיבים. האנשים בצד הויזואלי עשו עבודה טובה. אני מודה שהיו כמה סצינות ששיעשעו אותי בטמטומן וזה היה נחמד, אבל קל לצחוק כשבאים עם חברים. המוזיקה נחמדה וקצבית, ותרמה בכמה קטעי אקשן.
  לסיכום – "באטלשיפ" הוא סרט רע, אבל יש לו יותר יתרונות מלסדרת "רובוטריקים".

  נ.ב. – שבוע הבא "האוונג'רס"!, נתראה ביס פלאנט איילון. (:

  • ואיך היו קטעי האקשן בהשוואה למייקל ביי?

   Daniel

   מבולגנות ומשקשקות או יציבות וברורות?

   • לרוב יציבות אבל ברורות,

    Goodragon

    סצינות האקשן היו הרבה הרבה יותר טובות ממה שמייקל ביי יכול ליצור. לא שזה כבוד גדול כל כך.
    לא התקשתי להבין מה עושה מה ומי פוגע במי ברגעי הפעולה.

 6. אני דווקא הופתעתי לטובה.

  MrCheese

  כן, העלילה מפגרת, השחקנים גרועים ויש מספיק קיטש בשביל להתחרות בטיטאניק (לא השחקן, אלא התופעה הפסיכולוגית). ובכל זאת, הסרט חמוד להפליא, קטעי האקשן טובים למדי ובדיחות הקרש חביבות לגמרי. הרבה זמן לא היה סרט קיץ חביב כזה שלא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. לסיכום- יותר טוב מרובוטריקים בכל אספקט, למרות שהבלונדה התורנית דווקא לא מרשימה במיוחד.

  2
  עידו, kob317 ?
 7. סרט נחמד

  האמת, לא היו לי ציפיות מהסרט. הטריילרים לא הרשימו אותי (ואני אומר את זה כמישהו שאהב את 'רובוטריקים') והביקורות לא ממש עזרו לי להגביה את הציפיות. לכן הפותעתי מכך שהסרט הוא נחמד. אקשן סביר פלוס, קטעים משעשעים שמעלים חיוך ואפקטים טובים. סרט קיץ ממוצע.

 8. סקופ!

  פיטר ברג מודיע: האיום האיראני חשוב יותר מ"באטלשיפ"!
  http://www.youtube.com/watch?v=DRa4AoQYgV4

 9. בניו יורקר הביקורת כללה את השורה הבאה

  יובל (ס.)

  "The whole thing makes Michael Bay look like Ken Loach."

  http://www.newyorker.com/online/blogs/culture/2012/05/battleship-review.html

  2
  lennie james, פנטלימון ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)