הפיתוי
The Beguiled

עיבוד נוסף לספרו של תומאס קולינאן. במלחמת האזרחים האמריקאית, חייל צפוני פצוע מגיע לבית ספר לבנות מבודד בוירג'יניה.

אורך: 1:31
תאריך הפצה בארה"ב: 30/06/2017
תאריך הפצה בישראל: 07/09/2017

9 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. נחמד מדי

  "הפיתוי" או "הנקמניות" בשמו של הסרט הקודם, הוא לא סיפור נחמד. הוא סרט על אנשים קטנים, מניפולטובים, תככנים ושקרנים שעושים דברים נוראיים אחד לשני. ראתה סופיה קופולה, אמרה מה טוב, הוציאה כל זכר לבוץ ולרפש שבגרסא הקודמת ויצרה מעין "הנקמניות – לילדים!". מסנוורת מהאהדה שלה לבחורות לבנות, כל דבר אחר קוצץ, הוסר ונשחת על מזבח "אבל מה הן מרגישות??".

  את הבעיה הזאת גיליתי גם בסרטה הקודם של קופולה "בלינג רינג", שם היא כל כך התאהבה בפושעים אותם היא תיארה, שלא היה לה את האומץ להציג צדדים באמת מלוכלכים שלהם והכל היה מאוד "טיהי איזה שטותניקים אנחנו".

  וזה.. מאכזב. אני לא יכול להגיד בפה מלא שזה לא עובד, כי אני ראיתי את הסרט דרך המשקפיים של מישהו שראה את הסרט הקודם, נקודת מבט שלא מאוד נפוצה (למיטב ידיעתי), אבל זה לוקח את הסיפור המחוספס הזה ומרסן אותו, הופך אותו למשהו רך ושונה שלא ממש מתאים לו. אולי בגלל זה מתוך 90 הדקות שלו, בערך חצי מהן מרגישות בסופו של דבר לא מאוד נחוצות.

  השחקנים.. טוב, אין לי מושג כל כך מה להגיד עליהן כי קופולה החליטה להחשיך את הסרט שלה עד כדי כך שקשה לראות ברובו את הבעות הפנים שלהם, אבל קשה להגיד שמישהו כאן עשה את תפקיד חייו, חוץ אולי מהצרצרים שצרצרו להם לאורך.כל.הסרט. בחירה, שוב, במאית מעניינת אבל כאילו, היי אולי לא בא לי לשמוע צרצרים 24/7? אפילו אם זה נותן,לכאורה, גוון מציאותי יותר לסרט שלך?

  מה שבעיקר מעניין בכל זה, זה שככל הנראה מאוד נחמד להיות סופיה קופולה. לא בגלל שהסרט זוכה בפרסים או בגלל שבכלליות להיות אצולה הוליוודית זה כנראה חיים נוחים, אלא פשוט מכפי שמצטייר בסרטים שלה, סופיה קופולה פשוט לא פגשה אנשים נוראיים. תפיסת החיים שלה היא שיש אנשים טובים יותר וטובים פחות ואלה שטובים פחות כנראה עושים את זה בגלל איזה חוסר הבנה כזה או אחר. אפילו בסרט הכי מחוספס שלה, "חמש נערות יפות", קשה להגיד שיש באמת איזשהו רשע נוכח. היא או אחת הנשים הכי אופטימיות בסביבה, או מישהי שמסרבת בעקביות להתמודד עם העולם והמורכבות שלו (מה שעלול להסביר גם את ההחלטה הלא-ממש-משהו להיפטר מהמשרתת השחורה מהספר והסרט הקודם).

  בכל מקרה, לצערי, סופיה קופולה עוד לא עשתה סרט אחד שאני אוהב. אולי בפעם הבאה.

  1
  אדון האופל ?
  • תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת קרקר כפול
    • תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
     • תגובה שמכילה ספוילר מאת קרקר כפול
      • תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
       • טוב, אפשרי שזה עבר מעליי

        אבל אני לא ראיתי את כל זה. אפשרי גם שבגלל האפלה, צפייה ביתית מזיקה לסרט איפה שצפייה קולנועית הייתה יכולה להועיל לו.

        • תגובה שמכילה ספוילר להפיתוי מאת אדון האופל
 2. הוא מצולם מאד יפה

  dv

  הצילום בסרט הזה פשוט מהמם. הגרעון, דירוג הצבעים, הקומפוזיציה, האופן שבו אור נקלט בעדשה – הסרט הזה פשוט יפהפה ויזואלית. אני מסכים שהחשכה יכולה להיות מעיקה, אבל אני לא חושב שהיא הגיעה לרמה שאי אפשר להבין מה קורה.

  בקשר לסיפור עצמו – אני חושב שמתח נבנה די טוב בשתי המערכות הראשונות, והדינמיקה בין הדמויות תוך כדי המסתורין שאופף אותן ואת האינטרסים שלהן (חוץ מהדמות של קירסטין דאנסט, איזו דמות שטוחה), מספיקים כדי לשמור על עניין ולגרום לך לתהות מה ייקרה בהמשך.
  אבל במערכה השלישית, כשהדברים האלו מתחילים לקרות, הכל תופס כיוון מאד קלשיאתי ובסופו של דבר העימות הסופי מתרחש בדיוק בדרך הכי צפויה שהוא יכל.

  כל זה משובץ בקצת חוסר אמינות מאד מרגיז:
  אתן שש בנות והוא בן אדם אחד שאין לו רגל. גם אם יש לו אקדח ביד, אין שום סיבה שלא תוכלו לגבור עליו. או לפחות לחכות עד שהוא יישן ואז לגנוב לו את האקדח. או לשלוח את אחת מכן לפתות אותו ולהסיח את דעתו בזמן שמישהי אחרת גונבת את האקדח.
  וגם: פטריות רעילות לא עובדות ככה, לרוב הסוגים לוקח יותר משתי דקות להרוג בן אדם מבוגר.

  קיצר, זה כנראה הסרט הכי יפה ויזואלית של השנה בינתיים (או לפחות, מקום שני צמוד מאד לבלייד ראנר 2049), העלילה די צפויה והמשחק סביר. בקיצור, סרט טיפוסי של סופיה קופולה.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)