רפסודיה בוהמית
Bohemian Rhapsody

סרט ביוגרפי אודות להקת "קווין".

תאריך הפצה בארה"ב: 02/11/2018
תאריך הפצה בישראל: 01/11/2018

42 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. בימוי: ריק

  שלמקו GRAS

  (ל"ת)

 2. החלו להגיע ביקורות מקדימות

  רצוץ ומצוץ

  אחרי שנים של הפקה מקרטעת, שחקנים ובמאים שבאו ונטשו, מגיע סוף סוף הסרט.

  לפי הביקורות הראשונות, צדק סב"כ כשעזב את ההפקה. כזכור, הוא טען שקווין דורשים לעשות סרט יח"צ חלבי וקל לעיכול, במקום לחקור לעומק את הדמות האניגמטית של פרדי מרקיורי.

  הביקורות ברובן אומרות שרמי מליק עושה עבודה מצוינת בתור פרדי, אבל הסרט עצמו דומה להמחזה של "ערך הוויקיפדיה של קווין". הוא מסמן וי על הנקודות החשובות, אבל עושה זאת בשטחיות.

  לא שזה ימנע ממני ללכת לראות אותו, כמובן.

  • מצד שני, זה לא שסב"כ היה איזה פרוייקט קולנועי יותר טוב בשנים האחרונות

   (וכן, אני יודע ש"Who Is America" זה דבר. לכן ה"קולנועי" בכותרת)

   • הנקודה היא איכות הסרט. סב"כ פחות מעניין אותי.

    רצוץ ומצוץ

    ולפי הביקורות, כנראה שהוא… בסדר, כזה?

    • אפילו לא, אם לשפוט לפי ה50% ברוטן והציון 50 במטאקריטיק.

     אאוץ'.

 3. מסתבר שראיתי אותו בהקרנת בכורה...

  Stam Eechad

  סרט חמוד, לא חף מבעיות אבל משאיר חיוך בסוף הצפייה. הבעיה העיקרית היא שהוא לא אחיד ברמתו, לפעמים הוא רץ במהירות מסצנה לסצנה, לפעמים הוא חד ומדויק. לפעמים הדמויות עגולות ועשירות ולפעמים שטחיות עד כאב. מי שאוהב את השירים של קווין, לדעתי יהנה, מי שלא – אולי כדאי שיוותר.

  1
  Morin ?
 4. סרט נוראי

  Zeev123

  בפוסטר ובטריילרים כתבו "הדבר היחיד שיותר מופלא מהמוזיקה שלהם, זה הסיפור שלו". זה משפט מפוצץ בשביל לקדם מכירות, אבל הוא בגדול נכון. זה לא נכון לגבי העלילה של הסרט הזה.
  הוציאו מהסרט את רוב מה שהיה מיוחד ומעניין בקווין ובסיפור של פרדי, וכמעט כל מה שכן מופיע בסרט פשוט לא קרה במציאות. נראה כאילו לקחו סיפור הצלחה של להקה גנרית והוסיפו סולן שמאופר כמו פרדי מרקורי. הכתיבה בסרט מרגישה ברוב הסצנות כמו ילד שזורק פרטי טריוויה בין השירים בלי קישור. גם סצנות ההופעות משעממות ולא מעניינות. בקרדיטים בסוף יש קטע מהופעה ישנה של קווין (האמיתיים) באיכות גרועה והוא היה יותר מהנה מכל הסרט הזה.
  ראמי מאליק באמת עושה עבודה מעולה, אבל זה לא מחזיק סרט. חוץ מכמה שוטים יפים אין שם עוד הרבה.
  הבנתי שחברי קווין שעדיין בחיים היו מעורבים בהפקה, ואני לא מבין איך הם אישרו את השטות הזאת. למה לאשר סרט שכולו לא נכון וסתם מוכר סיפור הצלחה קלישאתי לכל המשפחה? הסיפור של קווין ממש לא סיפור לכל המשפחה, והוא גם בכלל לא הסיפור הזה. אני פשוט לא מצליח למצוא סיבה לקיום של סרט הזה. הוא מעליב למעריצים ואמנם לא הכרתי את פרדי מרקורי, אבל אני בטוח שזה לא מה שהוא היה רוצה.

  3
  אור ענבר, מישי, רצוּץ וּמצוּץ ?
  • דווקא שיתוף הפעולה של הלהקה רומז שכניראה גם הוא היה זורם על הסרט

   מישי

   בשורה התחתונה, הלהקה עדיין מופיעה מסביב לעולם, אז מה שהיו צריכים וגם קיבלו הוא סרט יח"צ חביב שיפגיש עוד אנשים עם השירים שלהם. בפעם הקודמת שזה קרה (וויינ'ס וורלד) המכירות שלהם בהחלט קפצו.
   כל הביקורות מסכימות שמדובר בסרט פרווה, וכל השמועות סביב הסרט הבהירו שויכוחים עם הלהקה על האופן בו היא תוצג, הובילו לעוד פרישות של אנשים מצוות הסרט (שחקנים, במאים, מפיקים).
   אני לא מבינה למה אנשים הולכים לראות את הסרט הזה, מההתחלה לא ממש הבנתי. קווין הלהקה לא מעניינת, גם היום בהופעות שלהם עם זמרים אחרים, פרדי מרקורי מקבל במה נרחבת ומובלטת בוידאו וסאונד. מניחה שזה מדכא להיות בריאן מיי ולהכיר בכך בקול רם, וכל זמן שהשליטה אצלו זה בלתי אפשרי לעשות סרט שיתמקד בסיפור המעניין, שהוא יותר מהכל, הטרגדיה של פרדי מרקורי (וזה לא רק שהוא נפטר, אלא העובדה שהסתיר את בן הזוג והמחלה, אע"פ שהיה אומן עד כדי כך אהוב).
   כלומר אם נחשוב על זה, בריאן מיי אולי היה שובב ומשוגע, אולי עשה דברים חשובים ואולי הרבה דברים, אבל את המעמד המיתי שלו הוא טיפה איבד כשהתבגר להיות עוד דוד זקן נחמד, ועוד כזה שמנגן בכל תוכנית ריאליטי שמזמינה אותו. לדעתי הוא קיבל את הצד היותר נח של העיסקה, עדיף להיות עשיר, אהוב וחי לשיבה טובה, מאשר מואדר שחי חיים קצרים ומלאי סבל וחרדה.
   בכל מקרה, מכל מה ששמעתי וקראתי על הסרט, נראה שעבור החוויה הקולית או סיפור הלהקה ופרדי מרקורי, יש המון סרטים דוקומנטריים שנותנים תמונה יותר מעניינת ויותר טובה של הסיפור, ויתאימו יותר למעריצים.

   2
   אור ענבר, Morin ?
   • אבל הסרט מציג את שאר חברי הלהקה כפלקטים ברקע

    Zeev123

    הסרט אולי יביא עוד השמעות לשירים של קווין, אבל הוא לא עשה לי חשק לראות הופעה שלהם בלי פרדי, שהיא מעולה בלי קשר לסרט.
    כל שאר הלהקה לא קיבלו אפילו טיפת אפיון, ואפילו לא הציגו את הכישרון שלהם בנגינה או בתארי ההנדסה שלהם שהזכירו אותם פה ושם.
    אני בכללי לא מת על דוקומנטריים ומעדיף לרוב סרטים עלילתיים, אבל במקרה הזה הסרט גם תלוש מהמציאות וגם גרוע (לא כמו נניח "אמדאוס", שתלוש מהמציאות אבל מוצלח), אז כן, מסכים שפה לראות את הדוקו עדיף.

    • אני אוהבת דוקו-מוזיקליים שעוסקים ברוק

     מישי

     בד"כ יש שם מספיק כבוד כדי לתת לחלקים ניכרים מהשירים להתנגן (גם אם לרגעים עושים גלגלצ ומדברים על המוזיקה). אגב, יתכן וזה ככה בעוד ז'אנרים של מוזיקה, לא בדקתי.
     אני לא כל כך מגדירה את קווין כרוק, אבל הם השתלבו יופי בין הרוקיסטים של אותה תקופה. אין לי מחשבה על דוקו ספציפי, יצא לי לאורך השנים לראות סדרות מוזיקליות ודוקואים שונים שעסקו בקווין. יחסית לאחרונה, לא ברור לי באיזה קונטקסט (ערוץ 8? נטפליקס?) ראיתי דוקומנטרי שעסק בעיקר בשנים האחרונות של פרדי מרקורי, סיפור שלא כל כך הכרתי והיה מעניין ועצוב (כי הוא פשוט חי בהסתרה טוטאלית, גם מחברי הלהקה ורוב החברים שלו- מעט מאוד אנשים היו איתו באמת בשנים האחרונות של חייו).

   • וואוו כמה שטויות

    נילי

    קווין ה – להקה מס' 1 בתולדות המוסיקה, משובחת, איכותית, שלשמחתנו שניים מחבריה המאוד מוכשרים, ד"ר בראיין מיי ורוג'ר טיילור ירום הודם, עדיין מופיעים ומוכרים סיבובי הופעות שלמים עם אדם למברט בפחות מ- 24 שעות והאולמות מפוצצים, הייתי ב2 הופעות בעצמי ואטוס לראות עוד.
    הסרט לא קשור לשום הופעה. קווין היא הלהקה הכי ידועה הכי מוכרת והכי מצליחה בתולדות המוסיקה, אין להם שום צורך בסרט כדי לקדם את ההופעות כלל!! הם תמיד מילאו ממלאים וימלאו אולמות בקלי קלות.
    הוחלט לעשות את הסרט כי גורמים אחרים, שלא הכירו את פרדי, די רמזו להם בבוטות שאם הם לא יעשו משהו בעניין, הגורמים האחרים יעשו, והם החליטו לקחת את העסק לידיים שלהם ובצדק!!
    זהו סרט הוליוודי!!!! ל-א דוקומנטרי ול-א ביוגרפי!!!! חובה לזכור זאת, חייו של פרדי כמו שהם היו, לא יכלו להכנס לסרט אלא אם כן היו מדרגים את הסרט למבוגרים בלבד ++ ולא רצו זאת. רצו סרט מהנה לכל המשפחה שתהיה חוויה חיובית ומוסיקלית לכולם. כמו כן לא ניתן היה להכניס את כל קורות חייו של פרדי והלהקה מ – 1970 ועד היום בשעתיים – בלתי אפשרי!! לכן נאלצו לעשות בחירות קשות. אם אפשר היה לעשות אחרת?? כן!! אם זה סרט מושלם, לא, אבל הסרט כיפי, מהנה, איכותי.
    רמת המשחק גבוה, צוות שחקנים מעולה!! השיער/איפור/ביגוד/הנעלה/תפאורה מדוייקים אחד לאחד למה שהיה אז שזה פשוט מדהים!!
    ד"ר בראיין מיי הוא ד"ר לאסטרופיזיקה, מדען בכיר שהוציא אין ספור ספרים בתחום, נותן הרצאות בכל רחבי לונדון בתחום, עוסק בענייני סטריאוסקופיק, תמונות 3D, גם של קווין, והכל נמכר כמו לחמניות טריות!! יש לו עמותה למען הצלת בע"ח בלונדון. כמו כן הוא תורם ימבה כספים מהכסף האישי שלו לעמותה לזכר פרדי, לעמותות הנלחמות באיידס, לעמותות למען בע"ח ועוד ועוד!!!! קווין הופיעו בלא מעט מקומות, הריאלטי היחיד שהם הופיעו בו לאחר שהתחננו אליהם!! זה "אמריקן איידול" שם הם הכירו את אדם ואנחנו יודעים מה קרה משם.
    ואיזה קטע, היו בקווין 4 חברים, פרדי – מת, בראיין רוג'ר וג'ון עדיין חיים יבדל"א, והשליטה אצל שלושתם!!!! שווה בשווה!!!!
    בנוסף, סתם לידע כללי, בראיין סובל מזה שנים מאז מותו של פרדי מדיכאון כבד והתקפי חרדה קשים ונמצא בטיפול. כ-ל חברי הלהקה, הגיעו מהכלום של הכלום, ממשפחות שסבלו מעוני מחפיר, והגיעו לאן שהם הגיעו בזיעת אפם לאחר שהם קרעו את התחת בעבודה קשה, ולשמחתנו הצליחו מעל ומעבר, וכיום זכותם לחיות ברווחה כלכלית, אף אחד לא הגיש להם את זה על מגש של כסף!!!! וכן, בראיין רוג'ר וג'ון ופרדי גם היו אהובים אז וגם היום – ובצדק!! וטוב שכך!! מי שגורם למיליונים של מעריצים ברחבי העולם להרגיש אושר ושמחה מגיע לו להרגיש אהוב גם כן, אין בזה שום דבר רע – להפך!!
    הסרט נכנס הישר למקום #1 בכל מדינה בה הוא יצא וגורף מיליונים ומעלה ובצדק!!!! הסרט מ-ע-ו-ל-ה!! משובח, מהנה, ברמה גבוה!! המוסיקה תענוג!! היה שווה כל שניה!!!! ואנחנו נלך שוב, ולא רק אנחנו.
    מי שרוצה לראות סרט באמת טוב, איכותי, כיפי, עם מוסיקה משובחת – שירוץ לראות!!!! מומלץ בחום!!

    • לא סתרת שום דבר שכתבתי, רק העתקת את הביוגרפיות של חברי להקת קווין

     מישי

     (ל"ת)

     • אני מרגיש שעם עוד כמה סימני קריאה הייתי משתכנע.

      Jaguar

      (ל"ת)

      18
      האסתטיקה של החבובות, שופל, lazarobbie, אור, יחמור פרסי, idOri, Galoofy, לפרקונית, אור ענבר, עותק של דינה, טל, הפונז, פרבי, הדלעת המופלא, NirK, mip, מיכל, יצחק בארי ?
    • מסכימה עם כל מילה של נילי

     יעל

     חברה, די עם כל הפילוסופיות!
     הסרט, בין אם שיקף חצי או פחות מהמציאות של הלהקה, עדיין הצליח להדמיע, לרגש ולהצחיק את כל נוכחי האולם (שהיה, באופן נדיר, מלא כמעט עד אפס מקום). ומה צריך יותר מזה? מי שרוצה לקרוא את הביוגרפיות המלאות, ולסבול מהפרטים הגראפיים והצהובים שיילך וידפדף בכתובים בעצמו…
     הקהל בא לראות ולשמוע הרכב מוזיקלי איכותי ומדהים, לחוות קצת פשטות וחום אנושי… למה לא? חסרים לנו ביוגרפיות מחוספסות ומאגרפות בבטן? ממש לא!
     אז למה שלא נלקט את הנקודות המרכזיות – נכון, רוב הזמן הסיפור התמקד בפרדי, ש-מה לעשות, הוא זה שהפיח חיים ב"מלכה" הזאת, והוא הדמות יוצאת הדופן שעברה לא מעט תהפוכות – ונגיש אותן הפעם גם לדור הצעיר מאוד, שיידע שחוץ מסקס, סמים ועליבות החיים יש גם אהבה, פשטות, אנושיות מתובלים במוזיקה שמיימית ונוגעת ללב וכישורים נדירים וזאת היתה בעצם שליחותם של חברי קווין, שביצעו על הצד הטוב ביותר.
     ועל כך אני מודה:)

     • אין לי בעיה עם סרט בדיוני

      mip

      יש לי בעיה עם סרט בדיוני שמתחפש לביוגרפי, ברגע שמייצרים סרט כזה – כל מיני דברים מתקבעים בזכרון האנושי כעובדה, למרות שהם לא נכונים בכלל.
      האם יש מקום לעשות שינויים קטנים לצורך דרמטי? ברור במידה סבירה.
      האם מה שעשו בסרט הזה נחשב במידה סבירה? זו כבר שאל אחרת.
      כולנו יודעים מה זה בדיוני לחלוטין. כולנו יודעים מה זה סיפור ביוגרפי (כמעט) לחלוטין, והשאלה איפה עובר הגבול היא אישית. אבל לתחושתי להגדיר את הסיפור כמו שמתואר שם כביוגרפי, זה כמו להגיד שהתנ"ך הוא ספר היסטוריה אובייקטיבי. אפשר להגיד את זה, אבל אין מה להיות מופתעים שאנשים שמכירים את ההיסטוריה בצורה קצת שונה מתקוממים על כך…

      8
      אור ענבר, Galoofy, Morin, מישי, יובל המפוקס, הפונז, פרבי, רצוּץ וּמצוּץ ?
      • יצא לא מזמן איזה סרט אחד ששינה לגמרי סיפור אמיתי ועדיין זכה בכל התשבוחות

       האסתטיקה של החבובות

       אולי שמעתם עליו, קוראים לו הרשת החברתית.

       • ואם הוא באמת שינה עד כדי כך - זה בהחלט בעיה

        mip

        וזו בדיוק הנקודה, כשראיתי את הרשת החברתית לא היתה לי את המודעות שיש לי היום ולכן לא טרחתי ללכת ולקרוא מה באמת מתבסס על סיפור אמיתי ואיפה היה החופש היצירתי בסיפור, ולקחתי אותו כבסיס למה שבאמת התרחש במציאות.
        זה השפיע על ראיית העולם שלי, זה השפיע על איך אני רואה את פייסבוק ואת צוקרברג, ובגדול על התפיסה שלי על אופי האנשים בתחומי העבודה האלה. לא בקטע מודע, אבל זה יושב שם, מתחת לפני השטח, בדיוק כמו שכשרובנו נראה ארנבים אנחנו ניתן להם גזר, למרות שבתכלס הם יכולים לאכול גם הרבה דברים אחרים.

        פרדי מרקורי היה איש גדול ודמות אדירה, קסומה ומלאת תסבוכות. הדורות הבאים יזכרו אותו לפי מה שמוצג בסרט, ולא בטוחה שהמסר הזה עושה לו צדק.

        3
        מישי, Morin, פרבי ?
        • נכון, אבל הרשת החברתית הוא גם משל - מה שנותן לו יותר חופש

         אדם קלין אורון

         הרשת החברתית רוצה להעביר מסר, ומעביר אותו באמצעות דמויות אמיתיות. אישית, מה שאני זוכר מהסרט הוא המסר, לא הדמויות – למרות שכמובן שהכל מעורבב.
         ל'רפסודיה בוהמית' אין מסר. הוא מבוסס, ומבסס, הערצה ללהקה ספציפית, למוזיקה שלה, והרבה מעל שני אלה – לסולן שלה. בהתאם, האחריות שלו לדיוק, נראה לי, צריכה להיות גדולה יותר.

         5
         barnash, מישי, Morin, פרבי, האביר הבהיר ?
         • אם המטרה היא משל - תספר סיפור בדיוני

          mip

          האישה הטובה עשו בדיוק את זה, ובנו סיפור מקביל עם איזה גאון מחשבים אחר (לא זוכרת את שמו), כזה שכל מי שיש לו את הידע הבסיסי יבין שהתבססו על צוקי, אבל כן מאפשר להם לשנות את הפרטים למה שהם צריכים בשביל המשל הספציפי המדויק שהם רצו לתת.

          בבית הלבן סורקין הבין מהר מאוד שלהשתמש במדינות אמיתיות ומנהיגים אמיתיים זה בעיה, אז התחלנו לשמוע על קומאר וקונדו, במקום על קטאר ורואנדה. לכולם היה ברור על מי מדברים ועדיין לא דיברו עליהם. כשיוצר מדבר על אנשים אמיתיים – יש לו איזשהי מחוייבות להם, הוא לא יכול להשתמש בהם כדי להגיד מה שבא לו.
          אני כן חושבת שסורקין מספיק כשרוני וכתב מספיק ביוגרפיות ( moneyball, ג'ובס) – כדי להבין איפה הגבול הזה עובר ולא לחצות אותו יותר מדי, ואפשר להתווכח על הסרטים של סורקין (באמת! זה יהיה כיף! :) )אבל בכל מקרה אני חושבת שבסרט הזה השינויים בהחלט עברו את גבול הטעם הטוב.

         • התירוץ "זה משל" עובד רע מאוד בשביל הרשת החברתית,

          טווידלדי

          כי אז הוא גם המשל וגם הנמשל בו זמנית.

          1
          nir ?
          • תסביר, בבקשה.

           אדם קלין אורון

           כי אני לא בטוח שהבנתי.

           • אם 'הרשת החברתית' הוא משל שמשתמש בצוקרברג

            טווידלדי

            אבל הוא מספר אותו גם *על צוקרברג*, ובו סורקין לוקח את צוקרברג *בגלל שכולם יודעים שהוא צוקרברג* ומשתמש באלמנטים *מהביוגרפיה האמיתית של צוקרברג* כדי לומר משהו, הוא גם אומר משהו *על צוקרברג* ולא יכול להשתמש בתירוץ 'זה משל' כשהאדם שהוא גיבור הסרט הוא לא רק בתפקיד משל אלא באופן גלוי בתפקיד הדבר הזה שמשל רומז לו בדיוק.

            • המשל של 'הרשת החברתית' עובד בגלל שזה באמת צוקרברג.

             אדם קלין אורון

             לא באמת באמת, אלא "באמת" באמת, אבל עדיין. מה שהסרט אומר הוא תראו את האיש הזה; תראו את האופי שלו; תראו את הפגמים שלו; תראו את הנפילה שלו; ועכשיו תראו איך כולנו אימצנו את המודל שהוא הציע לעולם – ובעיקר את החלק של הנפילה – כמודל האידיאלי לקיום יחסים חברתיים בימינו.
             זה שצוקרברג נפגע מזה? בהחלט. זה שהמסר עבר? גם בהחלט. מ.ש.ל.

             • מה? מה? מה? מה? מה?

              mip

              ראיתי את הסרט הזה מלאאאאאא פעמים (של סורקין, אני רואה כל דבר של סורקין מלא פעמים), ואני חייבת להגיד שמעולם לא הבנתי את מה שכתבת כמסר של הסרט.

              קודם כל – צוקרברג בכלל לא מוצג כאיש יומיומי בעל אופי. הסרט באופן מאוד מובהק מתמקד רק בפגמים שלו. חוץ מהיכולת הטכנית המעולה שלו (שבזכותה הוא הפך להיות צוקרברג) הם מאוד מתאמצים לא להראות *שום* תכונה חיובית שלו. רק את הפגמים. ולכן אין שום סיבה שנתחבר לחוויה שהוא עבר. זה קורה לו כי הוא דוש. זה קורה לו כי הוא גנב רעיון מהתאומים, כי הוא ניצל את הכסף של חבר שלו, כי הוא מניאק לנשים שהוא פוגש (וגם לכאלה שהוא לא פוגש במהלך הדרך), והאנשים שהיחידים שהוא נמשך אליהם הם דושים עוד יותר ממנו.

              דבר שני – ב"רשת החברתית" אין כמעט ביקורת כלפי פייסבוק כרשת (וזה הגיוני, זה סרט ישן עוד לא ידעו על פייסבוק את מה שיודעים היום) אלא להפך, תראו איך הדפוק הזה המציא משהו שהוא הכרחי ויומיומי מבחינתנו כמו הטלפון. הרשת מועצמת כדבר הגדול הבא, והבעיה היא האדיוט שעומד מאחוריה.

              ודר אחרון – הוא לא נפל בשום שלב, הוא התחיל וסיים את המקום בדיוק באותו מקום רגשי, רק עם קצת אקסטרא כסף בחשבון. אם כבר הייתי אומרת שהמסר הוא "לא משנה כמה אתה מליונר וכמה אתה חושב ששינית את העולם, אם אתה לא תטפל בבעיות שלך, הבעיות שהיו לך בתחילת הדרך הן בדיוק אותן הבעיות שיהיו לך בסופו ואתה תמשיך להיות אומלל בגללן".

              5
              Galoofy, האסתטיקה של החבובות, lazarobbie, Morin, קיו ?
              • במקרה זה הסרט אכן לא עובד כמשל.

               אדם קלין אורון

               לא כך אני ראיתי אותו, אבל נראה לי שאני במיעוט, וזה היה די מזמן – אז יכול להיות שפשוט הלבשתי עליו את הפרשנות שלי.

             • הא? הוא לא מאוד מתפתח במהלך הסרט, והסרט נראה יותר כמו

              טווידלדי

              דוקומנטרי לא אוהד עליו מאשר איזה משל.

       • סתם זורק עוד דוגמה

        אדון האופל

        'אמדאוס'.

        3
        barnash, Morin, yair_ca24 ?
        • הו אמדאוס

         שלמקו GRAS

         (ל"ת)

         1
         yair_ca24 ?
 5. תגובה שמכילה ספוילר מאת רצוץ ומצוץ
  • אני ראיתי את הסרט

   Galoofy

   ונהניתי ממנו ברמה השטחית בזכות השירים והמוזיקה והמשחק הבאמת מוצלח…. אבל לא הייתי ממליצה עליו לאף אחד שמתעניין לדעת את הסיפור האמיתי של קווין ופרדי מרקורי.
   הוא טוב בעיקרון כדבר אחד – מקדם מכירות לשירים של קווין. מהבחינה הזו, אני יכולה להבין איך זה מה שיצא עקב המעורבות של חברי הלהקה הנותרים. הסרט הזה בהחלט הולך לגרום לעוד כמה (מיליוני?) אלבומים שלהם להימכר.
   אבל אפילו עם ידע הרבה יותר בסיסי על הלהקה מזה שיש לך, הרגשתי שהסרט הזה עסוק הרבה יותר מדי בלהוציא את חברי קווין שאינם פרדי מרקורי מלאכים, ובלהציג אותו בתור הכבשה השחורה, ואת ההומוסקסואליות שלו בתור המקור לכל הצרות באשר הן, החל בבדידות וכלה באיידס.
   סרט מהנה, אבל פשוט רע מבחינת המסר, התסריט, ומה שהוא עושה מהדמות של פרדי מרקורי. אוי ואבוי שזה מה שקווין רצו שייזכר מהמורשת שלהם. למכור עוד כמה אלבומים זה לא הכל.

   6
   אור ענבר, פרבי, שופל, רצוּץ וּמצוּץ, idoma98, trilliane ?
  • כל מילה

   Morin

   לגמרי נכון. וזה מעצבן. נהניתי לסירוגין, לעלילה לא היה ולו קשר קלוש למציאות, ויש בה לא מעט הומופוביה (וביפוביה).

   4
   אור ענבר, פרבי, רצוּץ וּמצוּץ, trilliane ?
   • רוח התקופה

    ג'ינג'ית

    יש בו הרבה הומופוביה וביפוביה כי הוא משקף (בצורה סופר מוצלחת לטעמי) את רוח התקופה. זה דווקא חידד והבליט את הקשיים של פרדי בהתמודדות עם עצמו. אם לא היה בו הומופוביה וביפוביה, הייתי מרגישה שהוא עוד יותר משוייף ומלוטש… לכן מבינה ומקבלת שזה היה שם.

 6. סרט מעולה ומשובח רוצו!!

  נילי

  הסרט מספר בקיצור את סיפור להקה קווין האגדית, הלהקה מס' 1 בתולדות המוסיקה. כידוע קווין קמה ב – 1970 והסרט עצמו הוא רק שעתיים, כך שאי אפשר היה לדחוס את כל חייו של פרדי ושל הלהקה מאז ועד היום, ונאלצו לעשות בחירות מאוד קשות של מה כן או לא להכניס. וכן אומנם יש אי דיוקים היסטוריים קלים כאלה ואחרים, אבל זה ממש לא משנה.
  השחקנים מעולים, רמת משחק גבוה, הביגוד/איפור/הנעלה/שיער/תפאורה הכל אחד לאחד לפרטי פרטים למה שהיה במציאות. וגולת הכותרת – המוסיקה!! המוסיקה, משובחת, תענוג!! והסצינה הסופית – שוס מטורף!!!! היינו בטרום בכורה נהננו מכל שניה, ואנחנו הולכים שוב בקרוב!! שווה ביותר ומהנה ביותר – רוצו!!!!

  • לאן נעלמה הריצה בעירום בשדה חמניות?

   רצוץ ומצוץ

   הנה פיצ'ר שחבל שנעלם באתר.

   4
   יחמור פרסי, Morin, עותק של דינה, טל ?
   • הדתה

    (ל"ת)

    7
    רצוּץ וּמצוּץ, Morin, תמר, לפרקונית, lazarobbie, פרבי, יצחק בארי ?
 7. נכון, לא עמוק במיוחד

  אביטל

  אהבתי ונהניתי מהסרט למרות חסרונותיו
  מבחינתי החלק המשמעותי בחוויה של הסרט היא שהבת שלי (14) התחילה לשמוע (והרבה) את קווין
  עד עכשיו זו הייתה הלהקה המוזרה הזו שאמא שלה שומעת מדי פעם

  אז מבחינתי אני אומרת תודה שעשו את הסרט הזה והציגו את הלהקה המופלאה הזו לדור הצעיר בצורה סוחפת ומושכת
  ואני מניחה שיש עוד לא מעט הורים אוהבי קווין ששמחים על כך למרות חסרונותיו

  הסיפור של פרדי שווה הפקה מושקעת וקשה לי להאמין שניתן להכניס את כולו בדרך טובה בסרט קולנוע יחיד

  ואם אתם מכירים דוקומנטרי מוצלח על הלהקה ו/או החיים של פרדי אשמח להמלצות

  1
  Morin ?
 8. אז יש בסרט ביצוע מלא של רפסודיה בוהמית?

  (ל"ת)

 9. מקום 123 ב250 של imdb

  Aldo raine

  ועם ציון מרשים מאוד של 8.4.
  מה זה אומר? אני באמת לא יודע.

  • למעשה זה מאוד לא מרשים

   מישי

   סרטים חדשים תמיד נכנסים עם ציון קיצוני, ברוב המקרים קיצוני כלפי מעלה.
   קווין להקה אולטרה פופולרית, המוזיקה שלה מושלמת לסרט מוזיקלי, ומתאימה לחובבי סרטים מוזיקליים וגם למי שלא (אם הסרט היה מקבל ביקורות טובות יותר לגמרי הייתי הולכת, והמחזמר הקולנועי היחיד שאהבתי הוא רוקדת בחשיכה).
   כל זה כדי לומר שסרט בן שנה שהציון שלו 8.4 ירשים אותי, אבל סרט בן חודשיים שזה הציון שלו גורם לי אוטומטית להוריד ציפיות.

   • לא, רגע

    כן, זה עוד הולך לרדת. לא, בהחלט לא כל סרט חדש שיוצא מקבל ציון שכזה. למען האמת, רוב הסרטים לא זוכים לכזה. אני עדיין לא יודע אם הסרט יישאר או לא (כרגע מאז שיצא הוא רק במגמת עלייה, אז צריך לחכות שמגמת הירידה תתחיל) אבל לא מעט סרטים אחרים שיצאו בשבועות האחרונים לא זכו לכבוד הזה. לא צריך ליפול ולהתרשם יותר מדי, אבל גם לבטל את זה בהינף יד לא כדאי.

    1
    רצוּץ וּמצוּץ ?
  • ירד ל-233 בתוך שלושה חודשים

   רצוץ ומצוץ

   וזה עוד אחרי שזכה אתמול בארבעה אוסקרים, והיה מועמד לחמישה.

   • לאוסקרים יש השפעה זניחה למדי על הטבלה של ימד"ב

    קרקר כפול

    וגם הירידה היא בסך הכל בגדר הרגיל.

תגובות מקבילות

78
  תגובות נוספות בדף הביקורת של רפסודיה בוהמית
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)