הילד מגן עדן
Boy from Heaven

בן למשפחת דייגים קשת יום זוכה במלגה לאוניברסיטת אל-אזהר, מרכז הלימוד המוביל של האיסלאם הסוני. זמן קצר אחרי בואו, הוא מגויס על ידי המשטרה החשאית.

תאריך הפצה בארה"ב: 01/01/2023
תאריך הפצה בישראל: 25/05/2023

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אחרי שנים ארוכות שבהן הטלוויזיה הישראלית הקרינה סרטים מצריים באופן לא-חוקי

  (ושהעומד בראשה, מוטי קירשנבאום ז"ל, נזרק מכל המדרגות כשהוא ניסה להסדיר את כל הנושא) – יכול להיות שזה הסרט המצרי הראשון שמוקרן בבתי הקולנוע פה באופן רשמי?

  • לא, כי הסרט הוא בכלל הפקה משותפת אירופאית

   שצולם בטורקיה.

   • נו, שוב ישראבלוף

    (יורו-בלוף? טורקו-בלוף? אנא ערף).

   • בוא נעשה סדר

    איתן

    טאריק סאלח הוא במאי שוודי ממוצא מצרי. סרטו הקודם-קודם היה "Nile Hilton Incident", סרט שוודי שדיבר ערבית, וסיפר על חקירת רצח שהתרחש במלון הילטון על הנילוס. סאלח הוא במאי שמעביר ביקורת על השחיתות בדרגים גבוהים ונמוכים במצרים, וסביר להניח שרק מישהו שבא מבחוץ יכול לעשות את זה (תחפשו את הסרט הזה. הוא משובח).
    אחרי ההצלחה של הסרט ההוא (שהיה הזוכה הגדול של פרסי האקדמיה השוודית ב-2018, וזכה גם בפרס בסאנדאנס), סאלח קיבל הזדמנות לעשות סרט בהוליווד. הסרט הזה הגיע גם לישראל, וגם אותו ראיתי ואהבתי (תחפשו גם את "חוזה מסוכן").
    אחרי הוליווד הוא חזר לשוודיה ועשה את "ילד מגן עדן", שוב סרט שמתרחש במצרים ומדבר ערבית. גם הוא סרט טוב (אם כי לטעמי פחות טוב מהשניים שקדמו לו), וגם הוא מבקר בחריפות את השחיתות במצרים. גם הסרט הזה היה מועמד להרבה פרסים אצל האקדמיה השוודית, ואם לא היה את "משולש העצבות", הוא כנראה היה זוכה שוב.

    1
    Morin ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)