קרא לי בשמך
Call Me by Your Name

בשנות ה80 בצפון איטליה, נער בן 17 מפתח מערכת יחסים עם עוזר המחקר של אביו.

אורך: 2:12
תאריך הפצה בארה"ב: 24/11/2017
תאריך הפצה בישראל: 25/01/2018

17 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. למישהו יש מושג

  אליאב

  מה התאריך יציאה בארץ?
  שאלתי את קולנוע לב והם אומרים שהם לא קנו את הזכויות.
  הבחור [החביב] שם בטלפון, הסכים לגלות לי שמישהו אחר כבר רכש את הזכויות, וזה אמור לצאת בארץ בסוף ינואר. מוזר. כי בארה"ב זה יוצא ב 24.11
  וכן, אני שואל בגלל טימותי קלמנט התותח. [עיין ערך ONE & TWO, ומיס סטיבנס. הבחור עשה שם את כל הסרט]

  נ.ב זה הפוסט הראשון שלי באתר [ווואאאאוווו]

  • ה25.01 ב2018

   פער של חודשיים הוא לא כזה רציני בסרטים שכאלה, בטח לא סביב עונת האוסקרים. המפיצים יודעים שהסרט יתפקד יותר טוב עם שלל מועמדויות ומעדיפים להוציא אחרי שהוא ישיג את (כנראה) המועמדויות שלו לאוסקר.

  • לפי seret.co.il הוא יוצא ב-25/1/2018.

   טל(י)

   (ל"ת)

 2. ואם כבר שואלים...

  אליאב

  למישהו [כנראה שלקרקר כפול] יש מושג מה קורה עם 'ליידי בירד'?
  כלומר, אם יש לו גם תאריך יציאה?

 3. אז איך קוראים לשחקן הראשי?

  באנגלית השם שלו הוא Timothee Chalamet מה שגרם לאתרים הישראלים (כולל פה) לקרוא לו טימות'י קלמנט, טימות'י צ'למנט או טימות'י צ'אלאמנט.

  אבל בדיקה בIPA בעמוד ויקי שלו (ואשכרה לשמוע את השם שלו פעם אחת) מבהירה שהוא נשמע הרבה יותר קרוב ל"שלמיי" אבל תעתיק שונה לחלוטין מהיסוד. אני כרגע נשאר עם הגרסה שקרובה יותר לאיך שזה נשמע מאיך שזה נכתב, אבל אני לא בטוח לחלוטין שזאת הבחירה הנכונה.

 4. אוקיי

  לא התלהבתי מהסרט אבל אני אחזור כאן על דברים ששמעתי באינטרנט: אם אתם קמים והולכים כשהכתוביות מתחילות, אתם לא בסדר. כאילו, ראבק, אתם רואים שהסרט עדיין ממשיך – מי אתם אנשים שקמים אוטומטית בשנייה שאתם רואים את השם של הסרט מופיע בשנית, ולמה אתם עומדים ומסתירים לי למשך שתי דקות שלמות.

  1
  אור ענבר ?
 5. יגידו שזו דרמה, או סרט רומנטי, או חלק מהקולנוע הגאה,

  ומן הסתם כל התארים האלה מאוד יהלמו את ״קרא לי בשמך״, אבל לקראת סוף הסרט הבנתי שהוא סרט פנטזיה. אין שם פיות, דרקונים או גובלינים, אבל בין הסרט הזה ובין המציאות כמו שאנחנו מכירים אותה אין הרבה מן המשותף. הסרט הזה נראה כמו חלום ליל קיץ של ילד בארון – בשיא השעמום של חופשת קיץ עם המשפחה באחוזה מפוארת בצפון איטליה מגיח נסיך חלומי, חתיך וחכם שגם כשכל שאר הנופשות זורקות את עצמן לרגליו, הוא מתאהב בבן השקט, השנון והצנום של המארח שלו. אין כאן יותר מדי מכשולים או מעצורים; לא ניתקל באלימות שהם היו חווים בעולם האמיתי של 1983, בה מתרחש הסרט. אין כאן פיות, דרקונים או גובלינים, אבל באותה מידה היו יכולים להיות.

  ובהתחלה זה קצת צרם לי. זה בעצם סרט על חבורה של חתיכים עשירים שעושים סקס ושותים יין כל היום – מה מבדיל בינו לבין 90210? ויותר מזה – אם כבר החלטנו שמותר להכניס את הצופה לבועה אסקפיסטית למשך שעתיים וקצת, למה שלא נחליט שהסרט עצמו יהיה קצת יותר קומוניקטיבי? כזה שיותר אנשים יוכלו לראות, להתרגש ממנו ולהביןן, בדיעבד, שההבדל בין אמה סטון וריאן גוסלינג לטימותי שלמיי וארמי האמר לא כזה גדול? כשסרט על החוויה ההומוסקסואלית נעשה בצורה שמוותרת על כל מי שאין לו סבלנות לשוטים ארוכים ודיאלוגים מלאי משמעות נסתרת, או סצנות שלמות שמדוברות בצרפתית או איטלקית, הוא בעצם ממסגר סיפורים הומוסקסואליים כחוויה שרק קהל מסוג מסוים יכול להעריך.

  העניין הוא שזה הציק לי עד שלב מאוד מסוים. ״קרא לי בשמך״ הוא אולי הסרט הלהט״בי הכי מעורר הזדהות שראיתי בשנים האחרונות, יכול להיות שבכלל. טימותי שלמיי מתוק, מגושם ואמין, והכימיה שלו עם ארמי האמר (שלמים האמת, לא עושה משהו מעניין יותר מלהיות חתיך וחצי עירום רוב הסרט) הופכת אותם לזוג הטוב ביותר של 2017, לטעמי. ככה שבסופו של דבר, למרות הביקורת העקרונית שיש לי עליו – ״קרא לי בשמך״ סרט יפה מאוד ומרגש מאוד, עם הופעה מצוינת של טימותי שלמיי ומייקל סטולברג.

  3
  Morin, עידו הלמן, Jess R ?
  • הרשה לי לחלוק עליך

   אורי

   מדובר, לפי תפיסתי בסרט התבגרות קטן שמתייחס יותר להתעוררות המינית והאישיותית של הגיבור. לא חייבים בשביל זה דרקונים, קרבות חרב ומפלצות או סתם חבורת ביריונים בסגנון הביריונים מ'איט'. זהו סיפור קטן ובסך הכל דיי ריאליסטי. ההורים של הגיבור הם לא מפלצות על, הסביבה לא מאיימת אבל הדילמות של שני הגיבורים עדיין מהדהדות. לא צריך לקחת את זה לתקופות אפלות או למקומות אפלים. לא חייבים שכל סרט על גייז יכלול רדנקס אלימים ומבוגרים שלא מבינים אותך וחושבים שאתה סוטה ואף טורחים להטיח זאת בפניך. לא. ממש לא. במובן הזה, 'קרא לי בשמך' עושה פה משהו חדש, מרענן ממש בקולנוע (האמריקאי לפחות) – הוא מספר סיפור אינטימי על אהבה בין שני גברים שיש בו מימד הכי ריאליסטי שיש בתוך בועה כמעט מושלמת.

 6. באותו עניין

  טל(י)

  מותר לשאול פה על לינקים להורדה או שזה ברמת חילול קודש?
  הסרט יוצא בארץ, כאמור, רק בעוד חודשיים :(

  • הסרט דלף יש לינקים ברחבי הרשת

   tauwasser

   אם בא לך על פיראטיות

   • טל(י)

    לא ככ הצלחתי למצוא.
    חוץ מאחת לפני עריכת סאונד, מסתבר, ולדעתי גם לפני פיין קאטינג.

    • לא יודע מה מצאת...

     Zeev123

     אבל הגרסא היחידה שדלפה לרשת היא העותק שהאולפנים שלחו כדי שיצביעו לו בפרסים השונים. לא מאמין שהם שלחו עותק לפני עריכת סאונד.

    • ..

     tauwasser

     יש את הגרסה שנראה שהאולפנים שלחו. זה עם ה For Your Consideration למעלה :)
     לא נראה כמו משהו לפני עריכת סאונד..נראה זהה לגמרי למה שצפיתי בו בהקרנה הבודדה שהייתה לדבר הזה בארץ (עד כה)
     נסי pirate bay ודומיו

 7. צפיתי

  סתיו

  דווקא מאוד אהבתי את העניין שהרומן בין שנהם הוא רומן שבמידה והנער בן ה17 היה נערה בת 17 הכל היה נראה כמעט אותו דבר, זה קצת שונה ודווקא משהו די חלוצי בעניין שרבאק כמה אפשר לראות סרט על הקהילה הגאה( ולא יוצאים הרבה כאלה) שהוא רווי באלימות על רקע נטיה מינית או על מחלות מין.. שלא לדבר על חוסר הקונפליקט המשפחתי וזה עוד 1983…

  1
  Morin ?
 8. סרט נהדר

  מרגש, מקסים, מתוק ועוד כמה תארים חיוביים שמתחילים באות מ'. הכימיה בין טימותי שלמיי וארמי האמר מצויינת והזוגיות ביניהם מעוררת הזדהות. אבל לא הייתי נותן לסרט אוסקר, יש בו משהו מינורי כזה שמונע ממנו להפוך מסתם סרט ממש טוב ליצירת המופת של השנה כמו שלא מעט מבקרים טוענים, אבל עדיין שווה להקדיש לסרט שעתיים ורבע מחייכם.

 9. סרט נפלא ורגיש, צריכים לעשות יותר כאלו

  tauwasser

  טימותי שאלאמה (איך לעזאזל אמורים לכתוב את השם שלו?) מדהים שם, פשוט וואו, לא לגמרי שמתי לב למשחק שלו עד "מיס סטיבנס" (וגם "one and two" המזעזע, אבל לא בגללו), אבל פה זה לבל אחר לחלוטין של פגיעות, בהחלט תגלית השנה ומקווה שלא יוזנח באוסקרים.

  ארמי האמר גם מתעלה על עצמו אבל כנראה לא ייקבל קרדיט כשיש לידו שחקן עולה כמו טימותי ושחקן ותיק כמו מייקל סטולברג שמספק את אחת הסצינות היותר מרגשות (מחכה לראות אותו ב Shape of water).

  ממש אהבתי את הסרט על כל הדקויות שלו , בלי דרמות מוגזמות ובלי בלאגנים, סרט חושני במלוא מובן המילה. וגם חייבים לומר מילה על הפסקול ובראשו השירים שנכתבו במיוחד בשביל הסרט ע"י סופיאן סטיבנס.

  את הספר קראתי כמה פעמים – זה עשוי שונה אבל ממש אי אפשר לומר שהתאכזבתי, עדיין אמליץ לשם חוויה משלימה לקרוא גם את הספר.

  יש דיבור על סיקוול, מקווה שזה ייקרה.
  קשה להסביר אבל הסרט הזה נשאר איתי ואף העמיק את האחיזה שלו בי הרבה אחרי שיצאתי מההקרנה…

 10. אין לי שמץ של מושג למה התכוונת

  אליאב

  כשאמרת שלא שמת לב למשחק שלו במיס סטיבנס ובONE & TWO.
  לא היה מה לראות שם בכלל, אם לא אותו ואת המשחק לו.
  די פשוט שהוא צריך לקבל על זה מועמדות לאוסקר. ואם לא, זה יהיה פשוט מאכזב.

תגובות מקבילות

33
  תגובות נוספות בדף הביקורת של קרא לי בשמך
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)