הכומר
Calvary

בשעת וידוי, כומר של קהילה כפרית באירלנד מקבל איום: הוא יירצח בעוד שבוע. במשך אותו שבוע הוא מנסה ליישב את הקונפליקטים בחייו.

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. יפה מצד הבמאי למחזר רעיון מאחיו

  שי ש

  סצנה דומה של "אדם שמספר לכומר במהלך ווידוי שירצח אותו" הופיעה גם בברוז', שכתב וביים אחיו. לא נורא, כמו שאומרים – אם להעתיק, אז להעתיק מהטובים ביותר. מצד שני, אולי זה פשוט הומאז'.

  הסרט הקודם של מקדונה, The Guard, היה די מוצלח, כך שיש למה לצפות.

  1
  Michael ?
  • או: "המקור של אלמנט זה מה שאני ראיתי ראשון"

   סילפן

   למה אתה כל כך בטוח שאחיו לא העתיק ממקום אחר?

   אני לא יכול להביא לך את המקור, כי אני בעצמי לא חובב גדול של סרטים או ספרים העוסקים בדת או בנצרות, אבל זה הגיוני להניח שרעיון סימפליסטי כזה (שמשחק על הפרדוקס הגנרי של "מה אם אתה אומר לכומר משהו אסור") הופיע בעשרות, אם לא במאות יצירות קודמות אולי אפילו לפני המאה ה-20 בכלל.

   צריך לשפוט אלמנטים רק בקונסקט של הסיפור שבו הם נמצאים.

 2. ברברת משעממת

  Bell

  מצולם יפה, נופים מרשימים, המון שתיקות דרמטיות, גליסון סבבה, קלי ריילי מעצבנת, וכל השאר מתנהגים כמו קלישאות של בורים כפריים.
  אבל הסיפור על הפנים. לא באמת מתקדם שום דבר, הוא לא באמת סוגר עניינים מהעבר וגם לא עושה רושם שהוא מתאמץ.
  את כריס אודווד אני יכול לראות בכל סרט, אבל זה עדיין לא מספיק.
  לא ברורה לי גם כל ההשתפכות בביקורות. היייתי נותן שלושה כוכבים וגם זה בלחץ כי אני אוהב את גליסון. אם רציתם סרט ספר שמציג מציאות מקבילה לשלכם – לכו ל The Rover. ככה עושים את זה.

  1
  Michael ?
  • אילו קלישאות של בורים כפריים בדיוק? *ספוילרים קלים*

   פרשדונה

   אתה מתכוון ל"רופא אתאיסט פלרטטן שעושה קוק"? או "המהגר האפריקאי האינטליגנטי שמקובל לגמרי בקהילה"? או אולי ל"זוג נשוי שהנישואים שלהם כל כך לא מוצלחים שהבעל בסדר עם זה שאשתו בוגדת בו בגלוי"?

   אתה צודק, אני חושב שזה באמת גנוב מבוראט או משהו.

   • "רופא אתאיסט פלרטטן שעושה קוק ובזמן שהוא לא על המסך הוא ראש העיר של בלטימור ובמקביל שר האוצר של שבע הממלכות"*

 3. לא שמתי לב ליותר מדי קלישאות (אולי למעט הבת של הכומר, למרות שגם עצם קיומה, באירלנד לפחות, די מקורי),

  אבל השתעממתי קשות. ברנדן גליסן ענק, והוא נכנס כל כולו לדמות מגניבה, עמוקה וכתובה היטב. הסרט שמסביבו אסתטי, עם המון פוטנציאל, אבל בימוי די משמים. אני מבין שהרעיון היה לחשוף את דינמיקות העיירה דרך תעלומת הרצח שעדיין לא התבצע, אבל אותן דינמיקות לא היו מספיק מעניינות. אני די בטוח שנרדמתי.

  2
  lazarobbie, יואב ?
 4. סרט נפלא.

  פרשדונה

  אני אצא רגע להגנת הסרט, ולהסכמה עם הביקורות המשתפכות. כל עניין הנופים המרשימים, הצילום מעולה [וגם עריכה, אגב] וברנדן גליסן המגה-גבר כבר מאחורינו, נכון? נראה שגם למקטרגים של הסרט זה ברור. אז אני אעבור לעניין "הסיפור משעמם ולא מתקדם לשום מקום".

  כשצפיתי בטריילר לראשונה, חשבתי, "וואו, זה נראה כמו סרט כל כך מגניב! הכומר הקשוח הזה יעביר את הסרט בניסיון לברר מי עומד להיות הרוצח ומתוך מחשבה שאולי לא יצליח, יבוא לחשבון נפש עם החיים שלו! דרמה בלשית מפולפלת, הו הו!" אני לפעמים אומר "הו הו" בתוך הראש. לגיטימי.
  בכל אופן, הסרט שקיבלתי היה סרט יותר טוב, מאתגר, כבד ומהורהר ממה שציפיתי לו. אחרי שהכומר מקבל את האיום בתחילת הסרט, ציפיתי פחות או יותר לזינוק מיידי לפעולה בחשיפת הרוצח המיועד. מה שהוא עשה במקום זה היה פחות או יותר כלום, חוץ מלהמשיך ביום-יום שלו בתור הכומר של הקהילה- לבדוק שכולם בקהילה שלו מסתדרים אחד עם השני, אם מישהו צריך מענה רוחני או תמיכה. ואז הבנתי שהגיבור של הסרט חי בסט ערכים שונה מהמקובל, שונה למדי משלי, שמרגיש מחויב לערכי האמונה שלו ברמה היותר עמוקה מקיום טקסים, ושכל ההתמודדות שלו עם האיום הזה תתקיים בתוך סט הערכים והאמונות הזה. אז יש בסרט הרבה פחות מרדפים ויריות והרבה יותר שאלות על איך אתה מחזיק באמונה הזאת עד הסוף בתוך עולם וחברה שנראים שמבטלים את הערכים האלה מהיסוד, שהשימוש שלהם בכומר הוא טקסי וחברתי לגמרי. וגם על נחיצות הכנסיה, וגם על מוסר בין אישי. ואני לא רוצה להגיד יותר מחמת ספוילרים.

  בשורה התחתונה, זה סרט דורש. הוא לא כזה "מגניב". אבל הוא כן עמוק, ואם משחררים קצת ונותנים לו לשקוע, הוא נשאר איתך הרבה אחרי הצפיה.

  4
  יהונתן צוריה, עידו, יואב, Gunai ?
 5. סרט טוב בסך הכל

  דון קישון

  הסיפורים האישיים שם לא באמת מחזיקים מים לדעתי, ורוב הדמויות די מעצבנות, אבל הסרט לא ממש עליהם. הוא יותר על איבוד האמון בדת במאה הזאת ובכנסייה הקתולית המתפוררת, ואת הסיפור הזה הסרט כן מספר היטב דרך שלל דמויות המשנה שלו. הוא כן קצת ארוך מדי, ואיטי, ובעיניי גם פסימי ומדכא עד לרמה בלתי נחוצה כמעט.

  ובנימה אחרת: זה פשוט מגניב לשמוע את איידן גילן (לורד בייליש) מדבר במבטא אירי, כמעט צחקתי במהלך כל הסצינות המאוד דרמטיות שלו.

 

כתיבת תגובה

(חובה)