קנדימן
Candyman

המשך לסרט האימה משנות התשעים. יצור רצחני עם שם לא-מאוד-מאיים (אלא אם אתם רופאי שיניים) שיבוא להרוג אתכם אם תגידו את השם שלו חמש פעמים מול מראה.

תאריך הפצה בארה"ב: 27/08/2021
תאריך הפצה בישראל: 26/08/2021

6 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט ממש טוב.

  Beetlejuice

  זה סרט שפונה קודם כל לקהילה השחורה בארה"ב, אבל גם ללא הבסיס הזה אי אפשר להתעלם מכמה שהסרט עשוי טוב ומבוים נהדר. הקצב, חשיפת התעלומה לאט לאט, האיפוק בסצינות הרציחות וההישענות על אפקטי קוליים – פשוט מעולה.
  המערכה האחרונה שלו, לעומת זאת, מאד מפוזרת ומתחברת בצורה גסה למדי לסרט המקורי (ולא, זה לא רימייק, אלא המשך ישיר לסרט הראשון). אבל זה לא מוריד מסך ההנאה שהרגשתי במהלך הסרט הזה.

  • תגובה שמכילה ספוילר מאת פרבי
  • פחות התלהבתי

   האנימצית גזירי נייר מגניבה, אבל בסופו של דבר כל התעלומה הרגישה מיותרת וכל הבנייה לא התגבשה למשהו אמיתי. בניגוד ל"קנדימן" ההוא שם היו יותר ניגודים במוטיבים, במוטיבציות ובכלל – כאן הכל מאוד ישיר והרבה פחות מעניין.

   מצד שני, אולי פשוט לא התחברתי לכל השטות הזאת שבה הפכו את קנדימן לאיזה באטמן/פאנישר שכזה. בקיצור, זה לא באמת עבד לי (למרות עבודת בימוי חביבה ביותר).

   • אגב, זאת הזדמנות לא רעה להמליץ על הסרט המקורי

    שאמנם קצת התיישן כצפוי לסרט שהוא לא רק סרט אימה, אלא מנסה גם לגעת בנושאים חברתיים. אבל הוא לא רק מצליח עדיין להפחיד בצורה סבירה, הוא גם מצליח להפתיע ולחמוק מכמעט כל קלישאה צפויה של סרט אימה.

    1
    יהונתן צוריה ?
    • מחזק

     לא סרט אימה מושלם, אבל איך אמרו על דברים אחרים – בעוד עשרים שנה, כשנגיד "קנדימן", נדבר על זה משנות התשעים.

     1
     נמרוד ?
 2. סרט לא מדהים אבל איזה כתוביות פתיחה.

  רנדל

  מהטובות שיצא לי לצפות בשנים האחרונות. השימוש בבניינים ומרחב עירוני הזכיר לי את כתוביות הפתיחה של פאניק רום. בהתחלה חשבתי שאני צופה באיזה עיר עתידנית, מדהים איך שינוי הזווית יצר עולם שונה לגמרי מצילומי גורדי השחקים ממבט הציפור המוכרים לנו מאלפי סרטים אחרים.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)