חזרות
Rehearsals

זוג יוצרי תיאטרון נפרדים לאחר חמש שנים, ורגע לאחר מכן מקבלים הודעה שפרויקט החלומות המשותף שלהם התקבל להפקה בתיאטרון הגדול בארץ.

תאריך הפצה בישראל: 12/11/2020

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. נכנסתי אתמול לפרק הראשון לבדוק על מה ההייפ

  ושלוש שעות אחרי יצאתי מכור.
  איזו סדרה מקסימה, בחיי. מזכירה את "סיפור נישואים" רק מצחיקה.

  2
  מישי, lazarobbie ?
 2. סדרה ממש טובה, אבל לא מושלמת

  מקס

  אין ספק שזאת סדרה טובה, ואפילו מאוד. הדיאלוגים מעולים, השחקנים טובים, והסצנות של שתי הדמויות הראשיות הן מרתקות, יש שם דינמיקה מחשמלת.
  אבל, רק בגלל שהיא באמת זוכה להמון שבחים, אני כן רוצה להדגיש פרט קטן שמפריע לי – היא מרגישה לפעמים מעט מאולצת. כלומר, מנסה יותר מדי לתת דגש לפן הקומי, וזה לא תמיד עובד. הרבה מהסיטואציות הן לא סבירות ומרגיש שנכתבו כי התסריטאים אמרו לעצמם "רגע, אנחנו קומדיה, צריך לעשות צחוקים."

  לצורך העניין, ואני משווה רק כי אלה שתי הסדרות הישראליות הטובות של התקופה, אני מעדיף את "הטבח", אבל כך או כך, גם "חזרות" היא אחלה סדרה.

 3. סדרה טובה

  Odwin

  ככבד שמיעה, אני לא בדיוק טיפוס של תיאטרון. הפעם היחידה שהלכתי אליו בחיים הייתה חוויה סוריאליסטית ברגע שהשחקנים יצאו מהחלקים עם המיקרופונים. כסדרה על מאחורי הקלעים של התיאטרון, היא עושה את העבודה ומוכרת את הסחורה. עם זאת, הדמות היחידה שנהניתי לצפות בה הייתה מיה גוטמן. אני מצאתי את הזוג הראשי משעמם ואפור. טרם הבנתי איך בדיוק אני אמור להתייחס לאיריס – מצד אחד, הדמות שלה יוצאת מהסיפור פתטית ומגוחכת ברמות מעוררות לעג ממש. ומצד שני, נראה לי שאתה אמור לרחם על איריס, למעשה.

  • בשנים האחרונות התחילו להנגיש (חלק) מהתאטרון לכבדי שמיעה

   מישי

   לכאן (ארהב) הגיע ביקור התזמורת הישראלי, בעברית. לא עד הסוף הבנתי איך זה עובד אבל יש כתוביות.
   מצער שזה מה שאתה חווה בתאטרון, אני יכולה להבין את הסוריאליזם כי כשהייתי נערה ראיתי 2 מחזות בלונדון וכמעט לא הבנתי מה אומרים, אז בעצם צפיתי רק בהמלזה ואינטונציות. זה היה נחמד אבל חשתי גם פספוס, אוף.

   לגבי איריס, נועה קולר כתבה את העלילה בהשראת דברים אמיתיים (שנמתחו אל הקיצון). אני לא יודעת אם לרחם עליה, אבל היא כן הדמות שהכי מעוררת אמפתיה אולי משום שבאמת הסיפור מסופר במידה רבה מתוך הפרספקטיבה שלה. במידה מסוימת יש אלמנט של תפיסה עתמית שמערבבת קצת בוז עצמי וקצת רחמים עצמיים, אני חושבת.

   • לפי הקרדיטים, מדובר בכתיבה משותפת עם האקס

    Odwin

    התחושה שקיבלתי הוא שהסדרה רוצה שארגיש כלפיה אמפתיה. איריס רחוקה מאד מלהיות עממית. היא חלק בלתי נפרד מהבוהמה התל אביבית כפי שמוצג לנו דרך הרקע ועמדותיה בנושאים מסוימים. לי ברור למה תומר נפרד ממנה. ואני לא מרגיש כלפיה שום אמפתיה משום שהשחקנית רחוקה מאד מלהעביר את הדמות בצורה שתעורר את האמפתיה שלי. מדובר בנרקיסיסטית וזה תמיד יותר דורש כשרון מהשחקן.

    ושכחתי להזכיר את ורה קורקין, המנהלת. גם דמות מעולה.

    ולעניין קטן, יש באמת תיאטרון שגובה 40 שקל לכניסה? הדבר האחר שמרתיע אותי הוא המחיר המופרז, לדעתי, שגובים עבור הכניסה למחזות תיאטרון. מהפעם היחידה שהייתי בתיאטרון ליסין, ההצגות עלו יותר מספרים בחנות ספרים.

    • תגובה שמכילה ספוילר מאת Odwin
     • רק לגבי המחיר

      אבי3

      יש גם יש.
      אפילו הקאמרי עושה מבצעים פה ושם . לא ראיתי את הפרק אז אני לא יודע האם זה המחיר הקבוע לכולם (40 שח) או שזה היה למקורבים, או שזה היה מבצע.
      אבל בהנחה שהתיאטרון הזה הוא קצת פרינגי(לא הקאמרי הבימה) אז יש מצב שגם בכללי להצגה שהיא לא מהחזקות שלו הוא מוכר ב40(קומדיה נמכרת הרבה פעמיים במחיר עממי כדי שגם מי שלא חובב תיאטרון יגיע).
      *הדובר הוא עובד קאמרי לשעבר .

      • תודה על התשובה

       Odwin

       מדובר בתיאטרון "הבימה". ובהמשך, להצגה של הזוג עצמו המחיר הוא כ-120 שקל.

       • התיאטרון בסדרה נקרא "המשכן"

        וזה המחיר בפרימיירה, אם זה משנה

        • והכניסה שלו היא הכניסה לקאמרי.

         שלמקו GRAS

         (ל"ת)

       • הסדרה מצולמת בהבימה והכניסה של הקאמרי

        אבי3

        אבל בסדרה התיאטרון נקרא המשכן(אולי הוא לא רפרטוארי אז?) , 120 שח זה מחיר הגיוני כי הם באולם הקטן, ההצגה של ״שלמה״ בטח עולה 300.
        אולי 40 שח זה היה הצגה ״קפה תיאטרון״ שזו הצגה קטנה ובדכ יחיד?

תגובות מקבילות

195
  תגובות נוספות בדף הביקורת של חזרות
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)