פרדוקס קלוברפילד
The Cloverfield Paradox

קבוצת אסטרונאוטים בתחנת חלל מגלה דבר שמשנה את המציאות שלהם.

תאריך הפצה בארה"ב: 05/02/2018
תאריך הפצה בישראל: 05/02/2018

15 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הסרט הזה קיבל כותרות היום

  כשהוכרז שהוא "סרט חדש בסדרת קלוברפילד", לכן העליתי את דף הסרט כדי שיהיה לי מקום להתעצבן בו על כמה חסר משמעות הוא צירוף המילים "סרט חדש בסדרת קלוברפילד". זאת לא סדרה. אין קשר בין הסרטים. "קלוברפילד" ו"דרך קלוברפילד 10" לא מתרחשים באותו העולם. הם מבוססים שניהם על תסריטים מקוריים שלא נכתבו מתוך כוונה להיות חלק מסדרה כלשהי, וזה נכון גם לגבי "החלקיק האלוהי" (כלומר, זה השם הנוכחי של הסרט; יכול להיות שישנו לו את השם ל"תחנת חלל קלוברפילד".

  מה שמשותף לכל הסרטים האלה הוא שאלה סרטי מד"ב/אימה בתקציב קטן יחסית, שמבוימים על ידי במאים צעירים ולא-ידועים, ומופקים על ידי ג'יי. ג'יי. אברמס. והוא אומר עכשיו שהוא מתכוון להוציא כאלה, פעם בשנה. וזה מצוין. שני הסרטים הראשונים ב"סדרה" הזאת היו אחלה. אז אם השם "קלוברפילד" עוזר לקדם את הסרטים, סבבה, רק שלא יתחילו שוב עם מציאת הקשרים המאולצים בין הסרט הזה לסרטים הקודמים, והניסיונות למצוא משמעות נסתרת בכל איסטר-אג. בואו נסגור את זה מראש, לא קיים "היקום הקולנועי של קלוברפילד", אוקיי? אוקיי.

  3
  עידו הלמן, לפרקונית, Morin ?
  • "אנתולוגיית קלוברפילד" מתאים יותר?

   דין

   (ל"ת)

   • אבל באיזה מובן זו אנתולוגיה?

    אנתולוגיה היא אוסף של דברים נפרדים. הסרטים האלה הם נפרדים, אבל לא אוסף. אי אפשר לקנות כרטיסים לכולם בחבילה אחת. מה ההבדל בין ה"אנתולוגיה" הזאת לבין, אתה יודע, כמה סרטים שונים?

    • מה ההבדל בין שתי העונות של "בלש אמיתי" לבין שתי עונות של שתי סדרות שונות?

     דין

     בעיקרון אתה צודק, למרות שהביטוי "יקום משותף" נזרק פה ושם בידיעות על הסרט, כל עוד אין חיבור ממשי בין הסרטים זה לא יותר מטריק שיווקי.
     אבל מה בעצם חסר בשביל שכן יוגדרו כאנתולוגיה? אם שלושתם יוצאים תחת הכותרת "קלוברפילד", למה שזה לא ייחשב כאוסף?

     • אני לא בטוח עד כמה זה מתאים,

      lord buss

      אבל…טרילוגיית דם וגלידה?

  • כבר אחרי "סמטת קלוברפילד"...

   עידן זיירמן

   אנשים התחילו להתייחס ל"סדרת קלוברפילד" כסדרה כמו ש"אזור הדמדומים" או "מראה שחורה" הן סדרות. דווקא הסרט הזה (כן, זה לא חוכמה, אני כותב את התגובה הזו 4 חודשים אחרי שכתבת את התגובה שלך) מנסה לעשות מאמץ מאוד מאוד מינימלי להתייחס לקשר תאורטי בין הסרטים, אבל זה נעשה בצורה כזו שהתשובה היא פחות או יותר "אוקיי אבל אין *באמת* קשר מלבד כמה Easter Eggs שאנחנו שותלים מדי פעם כדי שהמעריצים הכבדים יתאבססו עליהם".

   וכל עוד כולנו יודעים שאלה החוקים (כי בתקופה של "סמטת קלוברפילד" זה עדיין לא היה ברור והעובדה שאין קשר בינו לבין "קלוברפילד" היתה צריכה לעבור כשמועה), מבחינתי שיקראו לזה איך שבא להם.

 2. לפי ההבנה שלי זה באמת לא סדרה, אלא יותר בכיוון של אנתולוגיה וסוג-של יקום משותף, למרות שלא תהייה אינטראקציה ישירה בין אף סרט או דמות. בינתיים הסרטים שהגיעו מהספק אנתולוגיה הזו היו מצוינים, אז למה לא.

 3. נדחה

 4. עלה היום לנטפליקס

  עדי

  (ל"ת)

 5. זה היה רע

  Zeev123

  אוסף קלישאות מד"ב שהולכות ומתערבבות ונהיות מפגרות ככל שהסרט מתקדם. הדמויות לא מעניינות, המתח כמעט ולא עובד, האפקטים לפעמים נראים כאילו יצאו מ"באטלסטאר גקלטיקה" לפני כמעט 15 שנה.
  אני מנחש שפרמונט ידעו שהסרט הזה די גרוע, אז מכרו אותו לנטפליקס בגרסא הלא-סופית שלו. נטפליקס חסכו בתקציב כדי לסיים אותו מהר וקיבלנו את השטות הזאת. לא יודע מה יהיה בסרט הרביעי, אבל לא עומד לראות אפילו.

  גם אני לא כל כך זוכר את "קלוברפילד" המקורי, אבל נראה לי שהוא סותר אותו או סתם עושה בלגן:
  אז אם הבנתי נכון, היה משבר אנרגיה/משאבים/אוכל בכל העולם וכולם היו על סף מלחמה, אז טסו עם מאיץ החלקיקים הזה לחלל, ובטעות כמה מימדים התנגשו מה שהעיף את תחנת החלל למימד אחר, והביא חייזרים/מפלצות לכדור הארץ.
  ב"קלוברפילד" המקורי היה בכלל אזכור לכל המצב הזה שקדם להגעת החייזרים? אני זוכר שהסרט שם מתחיל בעולם סטנדרטי לגמרי שנראה כמו 2008 הרגילה. הסרט הזה לא מתרחש בעולם שלנו, וגם בבירור הגעת החייזרים לא קורת ב-2008 (יש לו סמארטפון שנראה מהשנה האחרונה).
  קראתי תיאוריה ש"התנגשות המימדים" קרתה ב"הווה", וכמו שהמדען ההוא אמר בהתחלה היא גם השפיעה על העבר וחייזרים הגיעו עוד ב-2008. אבל אם זה ככה, אז למה בהווה האנשים בכדור הארץ מופתעים מהחייזרים? או שזה הפרדקוס והם סתם עשו בלגן מכל הזמנים?

  • תגובה שמכילה ספוילר ל״סדרת״ קלוברפילד מאת איתמר
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת עידן זיירמן
    • איתן

     אכן אין קשר
     מדובר בסרטים שנכתבו וצולמו ללא קשר לקלוברפילד המקורי ורק בשלב העריכה הוחלט להדביק להם קשר לקלוברפילד.
     בסרט השני פשוט הוסיפו קולבר פילד לשם ללא שום קשר לעלילת הסרט.
     בסרט הזה, הוסיפו כמה סצינות שצולמו אחרי סיום הפקת הסרט ושינו את שם תחנת החלל לתחנת קלוברפילד.

 6. זה פשוט היה לא טוב

  כאן מעיין

  אוסף קלישאות, עלילות שלא נראה שבאמת קשורות אחת לשנייה ובקיצור – בלאגן אחד גדול.
  למי שלא בא עם הידיעה שאין באמת קשר לקלוברפילד הקודם זה די מאכזב.

  1
  עידו הלמן ?
 7. השם של הסרט נשמע כמו פרק ב'המפץ הגדול'

  omer

  (ל"ת)

  1
  יהונתן צוריה ?

תגובות מקבילות

29
  תגובות נוספות בדף הביקורת של פרדוקס קלוברפילד
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)