היועץ
The Counselor

עורך דין מגלה שהסתבך מעבר ליכולתו כשהוא הופך מעורב בהברחת סמים.

תאריך הפצה בארה"ב: 25/10/2013
תאריך הפצה בישראל: 14/11/2013

10 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. בהחלט מעניין

  ארט ונדלאיי

  אין לי מושג מה אני חושב על הסרט בשלב זה מעבר לזה.
  מצד אחד, הוא נראה כמו סרט טלוויזיה קלאסי, עם העלילה הנדושה והכול (וגם הטריילר לא ממש עוזר). מצד שני, מופיעים בו בראד פיט, חבייר ברדם ויותר מכול מייקל פאסבנדר (גם פלנלופה קרוז וקמרון דיאז לא יכולות להזיק) והוא של רידלי סקוט.
  והנה עוד עניין, מצד אחד הוא של רידלי סקוט שעשה את בליד ראנר ואני מחכה לכול דבר שיוציא, מצד שני הוא רידלי סקוט הבמי אחראי על כול כך הרבה סרטי זבל בזמן האחרון ואני אפילו לא מקרב את כף רגלי לכיוון הקולנוע בשביל סרט שלו. האמת שאני מרגיש ממש כמו שהרגשתי לפני צללים אפלים.

  דרך הגב, בכול הסרטים של בראד פיט שייצאו לאחרונה הוא חייב לדבר במבטא דרומי כבד ולפעמים ממש מציק

 2. היא הופיעה, במצטבר, פחות מדקה בטריילר -

  העט המרקד

  ואולי זה כי יש אוסקר באזז (שכבר הספיק לרדת קצת בשבועות האחרונים) רציני לגביה – אבל קמרון דיאז נראית עוצרת נשימה. אני ממש מצפה לסרט הזה, ובעיקר (אם לא רק) בזכות הקטעים הקצרים שלה בטריילר. והשימוש ב"Sail" כבר עושה לי חיוך על הפנים כשאני נזכר בה.

 3. מבדר...עד הסוף.

  לא קראתי אף ספר של קורמאק מקארת'י ונראה לי שראיתי רק שני סרטים שמבוססים עליהם ("הדרך" ו"ארץ קשוחה"), אבל בתור תסריט ראשון זה בהחלט מעניין. אני לא אתפלא אם לאיש יש לפחות תואר שני בפילוסופיה.

  אפשר לקרוא לסרט הזה גם "אנשים עשירים מתפלספים על נושאים אוניברסלים". הרבה סצינות הם פשוט שניים מהשחקנים מדברים על חיים, מוות, נשים וכו'. לכל אחד יש מניע, אג'נדה משלו, בעיקר חמדנות, שחוץ מלהיות הטריגר של עלילת הסרט גם מהווה מוטיב מרכזי – גם אנשים עשירים שיש להם וילות, מועדונים ונמרים כחיות מחמד ממשיכים לעשות עסקאות סמים עם הקרטל המקסיקני, למרות שהם מודעים היטב לסיכונים. אבל הם פשוט חמדנים מכדי להפסיק.

  מייקל פאסבנדר הוא הדמות המרכזית חסרת-השם (כולם מתעקשים לקרוא לו "היועץ". אפילו אשתו, פנלופה קרוז, לא אומרת את שמו פעם אחת) וה"רגילה". כלומר, הדמויות שמקיפות אותו הרבה יותר מוקצנות וצבעוניות. אבל אל חשש, גם פה הוא נותן הופעה טובה. חאווייר בארדם נראה כאילו הוא לובש דורבן על הראש, והוא עושה תפקיד משעשע בצורה מעולה. קמרון דיאז מגלמת את החברה הנימפונית והתחמנית של בארדם. בראד פיט הוא בראד פיט-י כזה (כמו בסרטי "אושן", רק לבוש כמו טקסס ריינג'ר) וגם הוא מתפלסף כמו כולם.

  הדבר הכי מעצבן בסרט הוא הסוף שלו. לא ראיתי הרבה זמן את "ארץ קשוחה", אבל גם שם זה דומה, אם אני לא טועה. הסרט לא נגמר, הוא פשוט עוצר. הוא סוגר כמה קווי עלילה לפני כן, אבל עדיין נשארים כמה פתוחים. קו העלילה המשני של הסרט משפיע על הראשי, אבל לכל אורכו יש תחושה שהם עומדים להפגש וזה לא מגיע. כמו כן, אל תצפו לאיזו אקספוזיציה או הסברים. הסרט מצפה שתבינו דברים עם הזמן. אין ממש רקע על הדמויות הראשיות, וגם איזה פעמיים-שלוש הסרט קופץ להראות דמות חדשה למשך דקה ואז חוזר לעלילה, כאילו אומר "רואים אותו? תזכרו אותו, עוד נחזור אליו.".

  בקיצור, זה סרט מבדר, אך הסוף קצת מאכזב. לא ראיתי פה שום הברקות, אבל נחמד לראות את הדמויות האלה מתפלספות ביניהם. גם יש כמה סצינות מוות יצירתיות ביותר, ובנוסף כנראה (אני אפילו אגיד 'בטוח') את סצינת הסקס הכי ביזארית ומשעשעת שתראו בקולנוע השנה, וכנראה מצדיקה לבדה צפייה בסרט. למרות שיש כרגע שני סרטים על התמכרות למין, הם אפילו לא מתקרבים לזה.

  אני אסיים עם ציטוט מהביקורת ב"סקרין ראנט":
  If Quentin Tarantino had been a book geek instead of a film geek, he might’ve created a movie like this.

  • קורמאק מקארת'י שייך לסופרים

   Matoy

   שיושבים בבית, או במקום מסוים שרחוק מאנשים, ויש להם המון זמן פנוי לחשוב. והמחשבות שיש להם (שאותן הם כותבים לספרים) – פשוטות. לא במובן שאין בהם עומק, להפך. יש בהן מחשבות פילוסופיות עמוקות. אבל הם לא כותבים על סוכן סיאיאיי שמנסה להציל את העולם. זה לא סיפור גדול מהחיים. הם כותבים על בן אדם שהסתבך כשהוא מצא מזוודה מלאת כסף. אפילו "הדרך", שתיאר אפוקליפסיה היה עדיין סרט קטן, כי המטרה שלו לא הייתה להציג את האפוקליפסיה אלא להציג סיפור קטן של אב ובן שמנסים לשרוד.
   למה אני כותב את זה? כי הופתעתי שמקראת'י החליט לכתוב תסריט במקום ספר נוסף, ועוד יותר הופתעתי שרידלי סקוט מביים אותו. כדי לביים סרט של קורמאק מקראת'י צריך קודם כל להבין מאיפה הבן אדם הזה בא. האחים כהן הצליחו במשימה הזו. ממבט על יצירות אחרונות של סקוט אני לא בטוח שהוא יכול.

   2
   varagor, יואב ?
   • סקוט בכל זאת ביים את בלייד ראנר

    varagor

    אולי הוא עוד מסוגל להפתיע.

 4. סרט אלים חלול וחסר טעם. בזבוז זמן נוראי. שמרו מרחק.

  ג'וסי

  (ל"ת)

 5. לפי ימד"ב, שם הסרט הוא The Counselor

  מר אדון

  עם l אחת.
  (חיפשתי את דף הסרט לפי שם הסרט באנגלית, ולא מצאתי אותו בשל כך.)

  • נו טוב, נאמין לימד"ב הפעם.

   (ל"ת)

 6. איזה סרט נוראי! למה, קורמק? למה??

  יעל בחופשת לידה

  לא יודעת אם יש טעם להוסיף מעבר למה שג'וסי מעליי כתב כי הוא באמת תימצת את דעתי על הסרט.
  ארחיב ממש מעט: אם אתם אוהבים סרטים עם דיאלוגים מופרכים (למה כולם נואמים בסרט הזה?? אנשים לא מדברים ככה במציאות, מר קורמק מקרתי! גם אם הם לטיניים אקזוטיים), דמויות בלתי נסבלות ומוגזמות (כן, חוויאר ברדם וקמרון דיאז, הסתכלתי עליכם) (ובאמת התבאסתי בשבילכם), בראד פיט משחק את בראד פיט בפעם האלף, סצנות שלמות שלא קשורות לכלום ולא מקדמות כלום (הסצינה עם מוכר היהלומים היהודי בהתחלת הסרט, למשל), סוף אלים, אכזרי ודוחה שסתם גורם לך להרגיש רע, אז… גם אז אל תצפו בסרט, בחיאת. לכו לצפות בצבע מתייבש על קיר. אני בטוחה שזה יספק לכם רגעים פילוסופיים עמוקים הרבה יותר מהפילוסופיה בגרוש שהדמויות בסרט טוחנות באוזניי מייקל פסבנדר המסכן. (הוא לא נואם בפאתוס אף פעם. אולי כי הוא אשכנזי).

 7. יצירת מופת אמיתית

  סילפן

  אין דבר יותר כיף מלהתאהב בסרט שזכה לקונזצוס שלילי כמעט מוחלט. זה מרגיש אישי ואמיתי הרבה יותר מלאהוב סרט שזכה להוקרה.

  טריילר שערכתי במיוחד לעין הדג:

  https://www.youtube.com/watch?v=jugd9zTHndg&feature=youtu.be

  2
  הראל, אדון האופל ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)