קריד
Creed

המתאגרף האגדי רוקי בלבואה משמש כמורה ומנטור לבנו של אויבו/חברו הותיק, אפולו קריד.

סרט מס' 7 בסדרת רוקי
תאריך הפצה בארה"ב: 25/11/2015
תאריך הפצה בישראל: 31/12/2015

20 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. עוד סדרה מצליחה ואהובה שהוליווד מנסים למשוך עוד כסף ממנה.

  דורננינן

  וגם: וואי רוקי ממש הזדקן.

  • הם עשו את זה חמישה סרטים וזה היה מעיק

   (כלומר, אני יכול לתאר לעצמי – לא ראיתי סרט אחד מכל השישייה הזאת, אבל סדרות סרטים לא-המשכיות נוטות להיות עניין מעצבן, לפחות כשהן עוברות את מספר שלוש)

   אבל ההמשך הזה בנוי על קונספט חכם נורא, מבוים על ידי במאי מבטיח ויש לו שחקנים נפלאים פשוט (פלישיה ראשרד, טסה תומפסון מייקל בי. ג'ורדן). אם כבר לחלוב אז שתמיד יהיה ככה.

 2. תאריך ההפצה בארץ

  מתי הסרט אמור לצאת? כאן כתוב 26.11, באתר seret כתוב 28.1 (עם כוכבית שמציינת שתאריך הבכורה אינו סופי) ובאתרים של סינמה סיטי, רב חן ויס פלאנט לא כתוב כלום לגבי הסרט.

  • שאלה טובה.

   הוא היה אמור לצאת ב-26.11, אבל אם בשלב הזה לא יצאו שום חומרי יח"צ עליו, אני מניח שהוא נדחה (או שההפצה שלו בארץ לגמרי בוטלה?) אני אעדכן כשאדע.

   • אתאכזב מאוד אם הפצת הסרט תידחה

    כחובב סרטי רוקי (או לפחות שלושה מתוכם) חיכיתי לראות את הכיוון החדש של הסדרה. הבאז סביב קריד אולי קטן, אך הביקורות שפורסמו עד כה חיובית ביותר.

    אולי שני סרטי איגרוף בהפרש של חצי שנה הם יותר מדי עבור הקהל בישראל?

 3. מתי יוצא בארץ? טריילר מעולה וביקורות טובות

  מתי וצא ?

  העיקר דאגו להביא את צייד מכשפות האחרון …

 4. קיבל ציון של 93 אחוז ברוטן

  • מה מפתיע? זו סדרת סרטים מעולה

   איציק

   (ל"ת)

   • כי ספין-אופים מאוחרים מאוד לסדרות סרטים מעולות

    שנעשים 39 שנים אחרי הסרט המקורי נראים יותר כמו ניסיון נואש לחלוב עוד כמה דולרים מגוויתה המתה של הסדרה מאשר כמשהו שיש לו סיכוי להיות טוב באמת.

    1
    arielak ?
    • איציק

     כל הסרטים היו מצוינים להוציא את רוקי 5 העלוב, אבל גם רוקי 4 שהוא לא סרט בעל עומק אומנותי, אבל הוא מבדר הרבה יותר וסוחף הרבה יותר מהסרט הראשון, זה הרוב אומרים. אז אתה יכול לקטר עד מחר, גם באתר הספציפי הזה ציינו לפני שיצא הסרט השישי "רוקי בלבואה" שזו טעות ושזו סדרת סרטים גרועה ושג'קי צ'אן (שהוא הכי גרוע בתעשיה, הוא אפילו לא יודע לדבר אנגלית) ציינו פה שהוא טוב יותר מסטאלון, על כל אופן אמרו פה גם ואני מצטט פה אחד שכתב "הסרט הזה יביא לסופו של סילבסטר סטאלון ויקבור אותו סופית עם הקריירה שלו" ומה שקרה בפועל זה שמאז 2006 קרו לו רק דברים טובים, והנה הוא שוב כנראה יהיה מועמד לאוסקר בפעם השניה בקריירה, ותאמין שגם הפרויקטים הקרבים שלו של השנתיים הקרובות, הולכים להיות עמוקים, מי שראה את כל מה שעשה בקריירה שלו המפוארת יודע שהוא שהוא שחקן מגוון שעשה הכל מהכל. והוא בשיאו, נקודה.

     1
     רם קיץ ?
     • שאלת למה זה מפתיע, אמרתי למה זה מפתיע.

      בבקשה לא לתקוף אותי על זה שעניתי על השאלה שלך.

      • למה באתר סרט דחו אותו לסוף 2016?

       איציק

       טוב עזוב את זה עכשיו, סורי. אבל באמת הסרט יוצא ב-31/12/15? כי באתר סרט רשמו 31/12/16
       http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?mid=4931

       • הם תיקנו....

        איציק

        עכשיו גם אתר סרט מציין שהסרט יוצא החודש

       • התבלבלו.

        קורה גם לי לעתים קרובות, בעיקר בסופי שנה. בדרך כלל אף אחד לא שם לב.

 5. תגובה שמכילה ספוילר לסדרת רוקי מאת יונתן
  • תגובה שמכילה ספוילר ל-Rocky ואולי קצת ל-Creed מאת קול רם
 6. רוח קרב חדשה

  "קריד" הוא ספק-רימייק (לסרט הראשון) וספק-סיקוול (לסדרה כולה) ובו הגיבור האייקוני משנות ה-70 נהיה מנטור לדור החדש. מזכיר לכם משהו?

  אין מספיק שבחים שאני יכול להרעיף על "קריד".
  מייקל בי.ג'ורדן לא מנסה להיות רוקי בלבואה (וטוב שכך, רוקי יש רק אחד). דמותו, אדוניס קריד, הוא מתאבק מחתרתי שרוצה לכבוש את הזירה בסערה. רק שהצל של אביו האגדי מסיט את הזרקור מהכישרון הטבעי של אדוניס. קצת כמו אביו, הוא חמום מוח וגאוותן, אבל יש לו לב חם ואהבה רבה לספורט. בקלות רבה יכלה הדמות להיות מעיקה (בן עשירים מיוחס שרוצה תהילה), ואני שמח שזה לא המצב.

  סילבסטר סטאלון מחליק בטבעיות לנעלי הדמות שהוא עצמו ברא וזכה עליה באוסקר. בסרט אנו מוצאים אותו מנהל את אותה המסעדה שפתח בסרט הקודם, רק שכעת הוא עייף ובודד ומתמיד. לפחות הוא לא איבד את חוש ההומור והצניעות האופייניים לו (והצב עדיין חי. יחי הצב!). אהבתי במיוחד את מה שנעשה איתו בסרט; במקום לטפל במתאגרף הידוע עם כפפות משי, "קריד" לא מפחד לדחוף את בלבואה לקצה המנטלי ולתת לו סיפור משמעותי משלו. אם יעניקו לסטאלון מועמדות נוספת לאוסקר (שחקן משנה הפעם), יהיה זה מוצדק לחלוטין.

  תסה תומפסון מגלמת מוזיקאית צעירה בשם ביאנקה. לא מדובר בסתם פנים יפות, אלא במישהי הנושאת עמה מטען כבד. הסיפור שלה לא מתקדם רחוק כמו זה של שני גיבוריו, אבל זה דבר טוב כי א) יש יותר מקום לפתח את יחסי המאמן-מתאבק בין אדוניס לרוקי, ו-ב) עוד סיבה לחזור לסרט המשך.

  ריאן קוגלר הוא בבירור מעריץ של סדרת הסרטים ונותן לה המון כבוד. עם זאת, הוא לא נשען על גלי הנוסטלגיה (בניגוד לסרט המד"ב ההוא) אלא נותן זריקת מרץ לסדרה הוותיקה. אי אפשר לא לציין 2 רגעי וואן-שוט מהפנטים, אחד מהם הוא קרב איגרוף מהתחלה ועד הסוף. Hands down הוואן שוט הטוב ביותר שראיתי ב-2015.

  פס הקול גם הוא חדש ברובו, אך מעריצי ביל קונטי ישמחו לשמוע את מה שלודוויג גורנסון עשה עם המלודיות הידועות. לא תשמעו כאן את "Gonna Fly Now" ו-"Going The Distance" בגרסתן המקורית, אך פס-הקול החדש שילב אותן ברקע באופן מיוחד. ומי שדואג: מונטאג' האימונים הוא אחד המוצלחים בסדרה.

  ריאן קוגלר מכיר את המקור ומעריץ גדול שלו, אבל הוא גם מבין את הדור החדש. "קריד" הוא לא הסרט הכאילו-דוקומנטרי כמו שהיה הראשון. "רוקי בלבואה" מ-2006 (סרט לא רע לדעתי) הביא גם הוא את רוקי לעידן החדש, אך זה קרה מנקודת מבט של הדור הבוגר. אולם "קריד" מבין מה זה להיות מתאבק צעיר, או כל אדם צעיר, ב-2015. זה מתבטא בפס-קול, בדיבור ובטכנולוגיה שהיא חלק טבעי. ועל אף זאת, הסרט שומר על כללי האולד-סקול של סרטי איגרוף, זאת בזמן שהוא לא מסתיר את הבלבול שחש בלבואה כלפי העולם היום.

  סרט אדיר, קיצר. גם מי שלא ראה "רוקי" מימיו יכול לצפות בסרט החדש ולהבין מדוע זו סדרת סרטים טובה (ברובה, בכל אופן), אך כדי להתרגש באמת – אני ממליץ לצפות בשני הסרטים הראשונים והטובים בסריה. ריאן קוגלר, עשית עבודה נהדרת. רק חבל שחתמת עם מארבל. פחתו הסיכויים לראות בקרוב סרט המשך ל-"קריד".

  5
  מתן בכר, תמר, יחמור פרסי, arielak, יוני ?
 7. אגרוף כפול

  הסרט הזה ממש הזכיר לי את "ללא כפפות", שיצא לפני כמה חודשים. מבחינת עלילה, שניהם צפויים למדי, משהו שכולם כבר ראו בצורה כזאת או אחרת. מה שהופך את שני הסרטים האלה למעולים הם הבימוי והשחקנים הראשיים. לגבי המשחק, בי. ג'ורדן נהדר ובהחלט מפצה פה על השתתפותו ב"ארבעה מופלאים" המביך. אבל עם כל הכבוד, לדעתי ג'ילנהול נתן שואו יותר טוב. לעומת זאת, מבחינת הבימוי קוגלר לוקח בגדול, לו רק בזכות קרב הוואן-שוט המדהים הזה, שרטרואקטיבית לגמרי נכנס לרגעי השנה שלי. אהבתי את הבימוי של קוגלר ב"תחנת פרוטווייל", ופה נראה שהוא התפתח והשתפר. מחכה לראות את העבודה שלו ב'מארוול'. (ועכשיו אני גם קצת מבואס שבי. ג'ורדן לא יהיה הפנתר השחור). כדאי לשים עין על הבחור הזה.

  נ.ב. לדעתי בלבואה היה חביב, אבל לא נתן הופעה שראויה למועמדות לאוסקר. אבל פסדר, אם הוא יקבל מועמדות, שיהיה לו בכיף.

  נ.ב.ב. בשביל רד פיש ועוד אנשים שירצו לדעת – כן, גם פה שומעים את השדרנים ברקע בקרב הסופי !:-P! .

  2
  רם קיץ, עידו הלמן ?
  • מסכים שג'ילנהול נתן הופעה טובה יותר מבי.ג'ורדן

   פחות מסכים לגבי סטאלון שבגיל 69 עדיין נותן את כולו (בניגוד להריסון פורד למשל, שנראה כאילו הוא עושה טובה).

   גם אני שמתי לב לשדרנים ברקע, ולחבילה הגרפית של HBO. לי זה דווקא לא הפריע (גם לא ב-"RUSH"), בעיקר כי תמיד יש קריינות בסרטי רוקי, ועדיין אנו זוכים לראות ולחוות מקרוב מה עובר על המתאבקים. גם חשבתי על זה קצת, ונראה לי ששיקולים כלכליים בהפקה היוו גורם מכריע; הקריינות בסרט היא (כביכול) חלק ממשדרי האיגרוף הידועים של HBO, השייכים לאותה מטריה תאגידית עם וורנר (מפיצי הסרט). במידה וזו ההקרבה האומנותית של קוגלר למען שהסרט יצא לפועל – נו שוינט.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)