הכתר
The Crown

תקופת שלטונה של המלכה אליזבת השנייה בממלכה המאוחדת, מומחז עם בובות גרב.

תאריך הפצה בארה"ב: 04/11/2016
תאריך הפצה בישראל: 04/11/2016

6 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. דף סדרה ריק? מוזר. במיוחד מאחר שהיא פופלארית כל כל הרבה שנים, צוברת כותרות ובעיני רבים נחשבת הפנינה היוקרתית של נטפליקס (ובין הסדרות רגדולות הראשונות של עידן הסטרימינג).

  רנדל

  בכל מקרה, העונה החדשה איננה לטעמי, הקרבה להווה אינה מיטיבה עם הסדרה. בכללי מאז שסאגת דיאנה נכנסה לתמונה הסדרה הזו התחילה להימאס עלי (למרות עדיין אהבתי מאד את עונה 4, במיוחד בזכות אוליביה קולמן וגיליאן אנרדסון. הפרק שתאצר מבקרת בטירת בלמורל אחד האהובים עלי בסדרה). ואם כבר ציינתי שהעונה הקודמת טובה בעיני בזכות שתי הגבירות, הגעתי להבנה. הכוח של הסדרה הזו היא בהתנגשות המרתקת בין הכתר לממשלה, השמיימי והשגרתי. וההתנגשות הזו תמיד מבוטאת בצורה הטובה ביותר בסצנות הפגישה השבועיות בין ראש הממשלה למונרכית. ונותר לי לחשוב איזו סדרה (או סרט) מדהים מסתתר כאן, רק סשנים בין שני הכוחות העוצמתיים ולעיתים מנוגדים האלו. קצת כמו ״בטיפול״ עם המלכה אליזבת. אלו הסצנות החזקות בסדרה הנוכחית ואני בטוח שאם ניתן לזקק אותם ליצירה כלשהי היא תהיה הרבה יותר מגובשת רעיוניצ ומרתקת מ״הכתר״, שלעיתים מרגישה מלודרמה ואף גרסת היוקרה לקרדשיאנס (הטמפונגייט בעונה האחרונה לא מבייש אף משפחת טראש שמככבת בדוקו ריאליטי).

 2. "כל כך גרוע, שזו בעצם חוויה חוץ גופית"

  האביר הבהיר

  אז מסתבר שהכתר סוף סוף הצליחה להוציא עונה באמת גרועה. עוד לא ראיתי, אבל אלו ביקורות מזעזעות, כמו הציטוט ההוא שהוא הכותרת של הביקורת של הגרדיאן, שהעניק לעונה כוכב אחד.

  וזה כל כך מתסכל. למה? למה אחרי שלוש עונות מדהימות ועונה רביעית מושלמת הסדרה רק מתדרדרת? לאיפה הכישרון של פיטר מורגן הלך?

  אני מקווה שזה לא באמת עד כדי כך גרוע. בכל מקרה נראה שאת הסיום המעולה שרציתי אני לא אקבל.

  • כבר על עונה 5 התלוננתי. השליש האחרון פשוט לא טוב.

   רנדל

   הקרבה להווה, הסדרה שהתמקדה יותר בצהוב ורכילותי במקום להצליח לספר סיפורים מקבילים על האומה האנגלית, בית המלוכה, הממשלה והקשרים הבין אישי. בעונה האחרונה זה הפך רק לבין אישי, או ליתר דיוק, למופע של דיאנה וצרלס.
   ועם כל הכבוד, אימאלדה סטאנטון לא מצליחה להביא לתפקיד את מה שקליר פוי ואוליביה קולמן הביאו.
   היו צריכים לסיים בעונה 4 המעולה (אגב מי שמתגעגע לאמה קורין אני ממליץ על ״רצח בסוף העולם ״ בדיסני , מהיוצרים של the oa)

   1
   לפרקונית ?
   • עונה חמש

    האביר הבהיר

    לא היה גרועה, אבל בפירוש לא הגיעה לרמה של העונות הקודמות. מעניין שאתה מציין דווקא את סטנטון, שמבחינתי היתה דווקא הדוגמה היחידה לדמות שלא היה שינוי לרעה בצורה בה השחקן החדש שיחק אותה.

    באופן כללי אני לא חושב שהבעיה היתה בשחקנים. למרות שאני סבור שהשחקנים בעונה חמש היו פחות טובים מאלו בארבע, הם עדיין עשו עבודה מדהימה שכל סדרה אחרת הייתה מתקנאת בה. הבעיה היתה רק בתסריט.

  • טוב, זה לא עד כדי כך גרוע

   האביר הבהיר

   בגדול זה סובל מכל הבעיות של עונה 5. ארבעת הפרקים מתמקדים אך ורק בדיאנה, והרגעים שכן עוסקים באליזבת ופיליפ מוציאים אותם אטומים רגשית באופן מחפיר, בניגוד לצורה המורכבת בה התייחסו אליהם ארבע העונות הראשונות.

   אבל זה כן יותר גרוע מעונה 5. בסוף גם קו העלילה הספציפי של דיאנה יכול היה להיות כתוב הרבה יותר טוב. לפיטר מורגן יש בדיוק את הכשרון הזה, ומשום מה זה פשוט לא בא לידי ביטוי הפעם. דיאנה וסיפורה נכתבו בהרבה כשרון לאורך שתי עונות, ופרקי הפרידה לא כתובים טוב מספיק, ולא מספקת את הקלוז'ר הרצוי.

   בולטת במיוחד הבחירה התמוהה להשתמש ברוחות רפאים, דבר של נעשה מעולם בהכתר, ונוגד את כל הדי אן אי שלה. הסצינות האלו מרגישות תלושות לגמרי מהסדרה כולה.

   אחרי הכול, זה לא באמת 'גרוע', כוכב אחד, או חוויה חוץ גופית – מה שזה לא אומר. זה פשוט לא טוב במיוחד. אולי ובתקווה החלק השני של העונה יהיה טוב יותר.

   בשולי הכול: יש שוט בו רואים את הנסיך הארי הצעיר מחזיק בספר של הארי פוטר. דיאנה מתה חודשיים לאחר צאת המהדורה הראשונה, והסיכוי שהספר הספיק להגיע להארי נשמע לי קלוש. אבל אין לי באמת מושג באיזה שלב הארי פוטר הפך לסנסציה.

 3. מרגיש כאילו ב2 העונות האחרונות בילינו יותר עם משפחת אלפאייד ממשפחת ווינזדור

  רנדל

  (ל"ת)

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)