אפל
Dark

מותחן על טבעי על היעלמותם של שני ילדים בעיירה גרמנית.

תאריך הפצה בארה"ב: 01/12/2017

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סדרה מאוד מיוחדת

  ארמלדו

  מי שאוהב את הז'אנר של מסע בזמן וכל התסביכים הקשורים בו לדעתי מאוד יהנה כאן. הסדרה לוקחת את הקונספט הזה לקצה יותר מכל יצירה שיצא לי לראות עד עכשיו. תחשבו על הסרט "גורל ידוע מראש", אבל בסדרה, ועם הרבה (מאוד) דמויות. כמו פאזל ענק שהסדרה דורשת ממך להרכיב, ולא עושה הרבה הנחות. אספקט נוסף ששווה לציין הוא האווירה שהסדרה משרה – מאוד אפלה, מסתורית ומותחת, אבל בלי באמת להגיע למחוזות האימה. אז לא, זו לא סדרה מאוד ידידותית למי שסתם רוצה לנקות את הראש מול הטלוויזיה, אבל אם תתנו לה צ'אנס, היא תשאב אתכם פנימה.

  שמעתי לא מעט על הסדרה שהיא "מסובכת מדי", ועל אנשים שאשכרה היו צריכים לנהל תרשימים כדי להצליח לעקוב אחרי כל הפיתולים השונים והעלילה הסבוכה. לדעתי אלו הגזמות. העונה הראשונה נהיית טריקית באמת רק לקראת הסוף, והעונה השנייה (שלדעתי היא הטובה ביותר) אכן מורכבת יותר, אבל לא לרמה שמי שעוקב אחרי הפרטים ומפעיל תא או שניים במוח לא מסוגל להבין מה קורה ומה מתחבר למה.

  הבעיה של הסדרה מגיעה מבחינתי בעונה שלישית. את שתי העונות הראשונות אהבתי, אבל העונה השלישית היא לדעתי מרוחה, טרחנית, מתישה ויומרנית. זה השלב שבו החבל מתחיל להימתח יותר מדי והחוקים שהסדרה יצרה קצת הולכים לעזאזל. והחלק המעצבן הוא שהעונות לא עומדות בפני עצמן, אי אפשר באמת לצפות רק בשתי העונות הראשונות ולוותר על השלישית, כי זה כמו לקרוא שני שליש של ספר ולוותר על הסיום. אז נגררתי לאורך העונה האחרונה ולשמחתי לפחות הסיום היה יחסית מוצלח, גם אם באיזשהי נקודה הוא נהיה קצת צפוי.

  אז בגדול, מומלץ. חבל שההתרה של הפלונטר שהסדרה עושה הייתה פחות אלגנטית מאשר היצירה שלו.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)