הדיבוק (2016)
Demon

בהשראת המחזה "הדיבוק". נשמה מן העבר מפריעה את חתונתו של זוג בכפר פסטורלי בפולין.

תאריך הפצה בישראל: 07/04/2016

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. וואלה מגניב

  סרט די פגז. מעין טיפול פוסט-פולקלוריסטי לזכרון השואה בתרבות הפולנית. כסרט אימה.

  • אה, ואפילו איתי טיראן מעולה

   מסתבר שבפולנית יוצא לו בסדר.

   • הוא היה ממש טוב ב"היורד למעלה"

    (ל"ת)

    1
    NS ?
  • לגמרי פגז. מצויין גם בצפייה שנייה

   השימוש בצ'יזבט רוחות יהודי כדי לדבר על העבר היהודי המדמם של פולין פשוט מבריק בעיני. כי מה היא השואה אם לא סיפור בלהות עממי שאי אפשר להימלט מפניו? והביצוע נהדר. נע בין מותחן פסיכולוגי על טבעי, קומדיה יהודית שחורה ודרמת מוסר לאומית. מטריד, מהנה וחכם. ואיתי טיראן מלך.

   1
   הזה שלא הבין את מרשל מקלוהן ?
 2. יצירת המופת של 2016*

  שיטשיטשיט אני לא מאמין שראיתי את הסרט הזה *בדיוק* איך שהסקר נסגר.
  סרט האימה הטוב ביותר מזה כבר… 4 שנים? הוא בדיוק מה שאני רוצה מסרט: משחק נהדר ( כן, איתי טיראן מאוד טוב ב"היורד למעלה". הוא מופלא כאן), סיפור מסתורי שמסתיר יותר משהוא חושף אך נזהר מלתסכל את הצופה, בימוי שדואג שדברים תמיד קורים בפריים ודואג למלא דמויות משניות עם עולם, אופי והתנהגות שגורם לכך שהסרט בנוי סביבם ולהגביר את תחושת הבלגן, האימה, ה…הכל. סרט כל כך טוב שהופך את עובדת התאבדות הבמאי שלו למצערת אפילו יותר, מכיוון שלא נזכה לראות עוד מהמוח הכשרוני הזה.

  כפי שרשמו מעליי, סרט שמתכתב עם זכרון השואה מצד אחד אבל מספיק אוניברסלי לגעת גם בכל החברות בעולם שמנסות בסך הכל לשכוח את האסונות שלהם ולהמשיך הלאה.

  באמת שאין לי מושג למה ואיך המבקרים נשארו אדישים או אפילו שנאו אותו.

  מחר כולנו נשכח את מה שלא קרה כאן. אני לא יודע למה אפילו, אבל המשפט הזה (שמופיע לקראת סוף הסרט, ולכן הספויילר) כל כך מדהים בעיניי.

  * אני מתייחס ליצירת המופת השנייה שיצאה השנה "מכונת הכסף" כשאריות 2015 בגדול, ולכן התואר. אני מודע לכך שבפולין הוא יצא ב2015, אבל אני מוכן לתת לזה לחמוק עקב כך שבכל שאר העולם הוא הופץ רק השנה.

  1
  הזה שלא הבין את מרשל מקלוהן ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)