פוקימון: הבלש פיקאצ'ו
Detective Pikachu

ילד שאביו נחטף – וכנראה לא מאמין במשטרה, חוקרים פרטיים או כל סוג של רשויות רגילות – פונה לעזרתו של הבלש הגדול מכולם: פיקאצ'ו.

תאריך הפצה בארה"ב: 10/05/2019
תאריך הפצה בישראל: 09/05/2019

9 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. The fuck?

  deed

  (ל"ת)

  1
  lazarobbie ?
 2. עזבו משטרה וכו' - הוא לא מאמין בבני אדם

  אדם קלין אורון

  (ל"ת)

  • Did you just assume his species?!

   טווידלדי

   (ל"ת)

   2
   אדם קלין אורון, שוקו ?
 3. ראיין ריינולדס ידבר בסרט

  Happy Port

  או שהוא פשוט יעשה מעשה ווין דיזל/גרוט?

 4. פוקימון

  שי

  !איכס! !פיצה! !סרקזם! !אחלה! !נההה!

 5. נהדר

  הראשון מהסוף

  אני חושב שאובייקטיבית אין פה בשורה גדולה, אבל למעריצים מחכה תענוג צרוף, וגם זה הישג (ככה עושים סרט בשביל המעריצים, אם יוצרי Suicide Squad בסביבה). פרטים נוספים אספר בביקורת

 6. סרט עם חסרונות - אבל עדיין לא רע בכלל

  הסרט "פוקימון: הבלש פיקאצ'ו" די מניח שאתם לפחות מכירים את הקונספט, ולא טורח בכלל להסביר מנין או למה הגיעו היצורים המוזרים הללו אל העולם שהוא מתאר. וזה טוב, כי לא נראה לי שיש מי שצריך אקספוזיציה מאולצת בנושא.

  ריאן ריינולדס הוא חד וחלק ההיי-לייט של הסרט, ואף שווק ככזה, ובצדק מוחלט: פיקאצ'ו שלו מבדר מאד, מצחיק מאד, אמין מאד, ובעיקר גונב את ההצגה בכל סצינה בה הוא מופיע – ולשמחתי הוא הופיע כמעט בכולן. בענין הזה, האמת היא שעד שפיקאצ'ו הופיע הסרט מתח קצת יותר מדי את הזמן: אין שום טעם להראות סצינות של בדידות וזכרונות עצובים של הגיבור האנושי (כן, יש איזה סיפור רקע גנרי-משהו), בזמן שאנחנו יודעים שכל רגע אמורה להיכנס לפריים הדמות שבגללה הגענו לכאן.
  אבל מהרגע בו דמותו החיננית של פיקאצ'ו מקפצת מולינו על המסך, קשה שלא להתחבר לסרט. ריינולדס באמת מעולה.

  עוד משהו שהסרט עושה טוב הוא הדמיון והמגוון שרואים אצל שלל הפוקימונים המאכלסים את הסרט. יש המון מהם, ולמעריצי המותג יהיה זה מן הסתם תענוג צרוף. סצינת הכניסה לעיר ראלם-סיטי שופעת מגוון כה גדול של יצורים בעיצובים מלאי דמיון, שהיא הזכירה לי את השיטוט הראשוני ב'מפלצופוליס' מ'מפלצות בע"מ' – ואם זה לא היה ברור, אז זו לגמרי מחמאה.

  הבעיה היא שכאן מתחילות להיגמר לי המחמאות.

  בעיה ראשונה ומהותית: הכתיבה. שמו של הסרט הוא 'הבלש פיקאצ'ו', והוא אכן מכיל עלילה בלשית עם טוויסטיים שאמורים להפתיע, כראוי לז'אנר. אבל העלילה צפויה להדהים, ומזהים את הבחור הרע מהרגע הראשון, פחות או יותר. היא גם לא מספיק מעניינת. כשהיה רגע אחד ויחיד שבו הסיפור באמת תפס אותי לא מוכן, נאלצתי להודות שלא היה מספיק אכפת לי מהעלילה כדי להנות מההפתעה הזו.

  הבימוי גם הוא לוקה בחסר. ישנה סצינת ענק, שנראתה גם בטריילרים, בה הרים זזים ומתנגשים זה בזה. זאת מן הסתם *ה*סצינה של הסרט, שהאפקטים בה עלו הכי הרבה כסף. נורא רציתי להתרגש ממנה, אבל לא הבנתי כמעט כלום ממה שראיתי.

  הנקודה לזכות הסרט היא שהחסרונות שלו, המורגשים ואף מציקים, נחותים ביחס למעלות שלו. אמנם מסרט שאמור להיות סרט בלשי ניתן היה לצפות לכתיבה חכמה יותר, ומסרט עם תקציב אפקטים כל כך גבוה ניתן היה לצפות לבימוי ברור יותר – אבל החינניות של הביצוע מתרוממת מעל הכשלים הללו, וברגע שפיקאצ'ו וידידו האנושי חזרו לאיטראקציה המופלאה ביניהם, כמעט סלחתי לו על החלקים שפחות עבדו.

  לסיכום: עם כוכבית – אבל מומלץ.

  ביקורת מפורטת יותר אפשר למצוא כאן.

 7. הסרט הזה מאוד חמוד, וסובל מבעיות חמורות

  אבל הנקודה העיקרית היא סצנת השנה עד כה:

  פיקאצ'ו שר בודד וגלמוד, את שיר הנושא של הסדרה הגיוני? לא. אבל מצחיק ברמה אחרת. חבל ששאר הסרט לא הלך בכיוון הזה.

  1
  מר אדון ?

תגובות מקבילות

22
  תגובות נוספות בדף הביקורת של פוקימון: הבלש פיקאצ'ו
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)