העיניים של תמי פיי
The Eyes of Tammy Faye

סיפורה הצבעוני של האוונגליסטית תמי פיי.

תאריך הפצה בארה"ב: 17/09/2021
תאריך הפצה בישראל: 16/06/2022

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. mip

  יש לי קושי מסויים עם הסרט, שיכול להיות שהוא נובע מהעובדה שאני לא מכירה את הדמויות או הסיפור שעליו הסרט מתבסס, אבל אני חייבת לציין שבמיוחד בתחילת הסרט – הדמויות של ביל ותמי הרגישו קצת כמו קריקטורה יותר מאשר דמויות אמיתיות. פה ושם צצו רגעים עם קצת יותר עומק, אבל לא הצלחתי להשתחרר מהתחושה הזו לחלוטין גם כשהגענו לסוף הסרט. לא יודעת, מרגיש לי שיש שם פספוס מסויים.

  • האמת שזה אחד הסרטים הרעים שראיתי השנה

   רנדל

   כל הרעות החולות שביוגרפיות הוליוודיות מואשמות בהן, הזה הזה מכיל אותם והרבה יותר. ולא חושב שאפשרי לקחת את הדמויות ברצינות עם איפור שגורם לעלמה זק בתור שרה נתניהו להרגיש כמו דמות ריאליסטית וטבעית. לדעתי לא היה שם פספוס מסויים, כל הסרט הזה לא היה אמור לקרות.

   1
   mip ?
   • כן, אני חושב שיש כאן מקרה של מציאות שמתנגשת עם בדיון

    כי כאילו ככה באמת (בערך) נראתה תמי פיי. אני לא בטוח שזה אומר שאנחנו לא יכולים לקחת אותה ברצינות (בייחוד בהתחלה שם היא קצת פחות מאופרת), אבל אני כן מסכים שזאת דמות שמאוד "מחוץ לתחום", במובנים מסוימים, ממה שאנחנו רגילים לדבר ולהזדהות איתן – ושהסרט לא ממש הצליח לגרום לזה לעבוד.

    בכלליות לא נראה של-שואולטר היו יותר מדי הצלחות ביקורתיות פרט ל"חולי אהבה".

    • גם נראה שחולי האהבה הצליח בעיקר בזכות ההופעות של ההורים ותסריט חמוד, אז גם לא בדיוק המלחה ביקורתית מסחררת מבחינתו

     רנדל

     (ל"ת)

 2. ג'סיקה צ'סטיין נותנת הופעה מרשימה ומהנה בסרט בינוני

  אדון האופל

  הסרט בוחר להעביר את הסיפור דרך עיניה של תאמי פיי ופה לדעתי הטעות שלו. היא אומנם מוצגת כקריקטורה בתחילת הסרט אבל מהר מאוד מקבלת אפיון ועומק ובהחלט אפשר להזדהות איתה רוב הזמן. רק שכל מה שקורה לה זה דברים שלא היא עשתה אלא בעלה, ג'יי. כל העלילה של הסרט היא ההתמודדויות של תמי פיי עם הדברים שבעלה עושה מבלי להתעמק בבעלה עצמו. בדברים שהוא עושה, במניעים שלו ובעולם הפנימי שלו. והעניין הזה יוצר ניתוק מהסיפור הכללי ומהמתרחש. ובסופו של דבר הופך חלקים רבים מהסרט ללא מעניינים במיוחד.

  ועדיין, ההופעה של ג'סיקה כל כך טובה שזה היה שווה את הצפייה. כששמעתי שבסרט לא ניתן לזהות את צ'סטיין חשבתי שמדובר במחמאה לעבודת האיפור בסרט אבל מסתבר שזה בעיקר בזכות הופעה נהדרת, אומנם קריקטורית אך זה לא בהכרח רע ולא בהכרח קל לביצוע. יש תשומת לב לניואנסים ולפרטים הקטנים שמאוד הרשימה אותי.

  אם כבר עבודת האיפור אז השחקן שבאמת לא זיהיתי בזכות האיפור הוא וינסנט ד'אונופריו שגם נתן הופעה טובה מאוד (אנדרו גארפילד היה בסדר גמור אבל הרגיש כמו ליהוק לא נכון חלק גדול מהזמן).

 3. מסתבר שיגיע לפה באופן חוקי סוף סוף

  דרך דיסני פלוס. למה לא.

  1
  זוהר אורבך ?
  • יש באיזשהו מקום את הרשימה המלאה של התכנים שהולכים לעלות בדיסני פלוס?

   אחד

   כי אמנם שדרגו את עמוד הבית בעברית וכעת אפשר להירשם למבצע של מנוי שנתי וגם כתוב טיפה על השירות, אבל עדיין לא ניתן לראות את הרשימה המלאה של התכנים שיהיו שם.
   אם יש איזשהו מקום ברשת שכן יש בו פירוט מלא, אשמח שמישהו יביא קישור.

   1
   אדון האופל ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)