פחד ותיעוב בלאס וגאס
Fear and Loathing in Las Vegas

על פי ספרו של האנטר ס. תומפסון. עיתונאי ועורך דין פסיכופת המחפש אחר "החלום האמריקאי" נוסעים ללאס וגאס וחווים סדרה של הרפתקאות פסיכדליות, בעזרתם האדיבה של מלאי סמים ואלכוהול.

עמוד הסרט בחסות טל אברמסון
תאריך הפצה בארה"ב: 22/05/1998

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אחד הסרטים אם לא הה

  Avram

  סרט הכי הזוי ומעורר השראה שיש

  1
  יהונתן צוריה ?
 2. מישהו יכול להסביר לי מה ראיתי עכשיו ?!?!

  jokerface24

  כבר הרבה זמן שאני מחכה לראות את הסרט הזה, וסוף כל סוף יצא לי לראות אותו. זה היה הרבה יותר הזוי ומוצלח משציפיתי. הרבה יותר. קודם כל, המשחק של ג'וני דפ – ללא ספק ההופעה הכי טובה שלו אחרי "אד ווד", ולא רק המשחק שלו , אלא גם הדמות שלו. ראול דיוק באמת אחת הדמויות היותר טובות שדפ עשה אי פעם, והמשפטים שיש לו בסרט פשוט הטריפו אותי כל פעם מחדש.

  עכשיו אני חייב להבין, וכנראה שאני אבין בפעם הבאה שאני אראה את הסרט, למה מתכוון ראול ל"חלום האמריקאי" ? כנראה שפיספסתי את זה במהלך הסרט, כי היה לי קשה להתרכז עם כל הפסיכדליות של הסרט. כל הקטעים של ראול עם וייטנאם (בין אם זה טריפים או השידורים בטלוויזיה) פשוט לא התחברו לי לסרט ולא הצלחתי להבין אותם. אם מישהו שראה את הסרט כמה פעמים יוכל לנתח לי אותו כמו שצריך זה יהיה מעולה !:)!

  עוד משהו שאציין זה הסצינות המדהימות שיש בסרט. כמה מהן גאוניות (סצינת הפתיחה) כמה מהן קורעות מצחוק (הפעם הראשונה שהם לוקחים אתר) וכמה מהן פשוט כתובות נהדר (סצינת הסיום)

  • באיחור של שנתיים

   מישי

   קודם כל, יש ספר שגם אני קראתי רק אחרי הסרט והוא די דומה לסרט. יכול להבהיר לך כמה עניינים אם זה עד כדי כך חשוב.
   הספר יצא בעברית בהוצאה קטנה, נדמה לי שחרגול, והחסרון האדיר שלו שהוא מודפס בפונט מאוד קטן.
   האנטר ס תומפסון היה עיתונאי היפי סטלן שכתב בסגנון שבו כתוב הסרט (הוא כתב את הספר). הפעם האחרונה שקראתי או ראיתי את הסרט היתה כל כך מזמן שאני לא זוכרת את הפרטים הקטנים אבל "החלום האמריקאי" הוא ביטוי מאוד נזיל וקצת פוליטי על התודעה של הדור שלו והסיפור הזה בגדול מתעסק בהתעוררות משנות השישים המסטוליות והפרחוניות עם החלומות הורודים אל המציאות הדי מגעילה של סטלנים מזדקנים וחסרי מטרה. כמובן שהכל נכתב תחת השפעת סמים קשים וכך זה גם מתואר בסרט.
   בסוף הספר המתורגם יש הרבה הערות על האזכורים שבלי רקע בהסטוריה אמריקאית של הסיקסטיז אולי לא תכיר. נדמה לי שאותי עיצבן כשקראתי אותו, שהמתרגם פיספס בדיחת בוב צימרמן באיזשהו שלב.

 3. אין כותרת מספיק עוצמתית

  אין כותרת מספיק עוצמתית כדי לתאר את הסרט הזה.
  אני לא בטוח שהבנתי אותו או יותר נכון אני בטוח שלא הבנתי אותו.
  אבל
  זה הסרט היחידי שגרם לי להפסיק את הסרט פעמיים.
  פעם אחת בגלל שכמעט נחנקתי ופעם השנייה בגלל שכמעט ברח לי מהמכנסיים.
  בשני הפעמיים זה היה בגלל הסצנות הכי מצחיקות שראיתי אי פעם.
  טירוף של סרט.
  מומלץ מומלץ מומלץ!!

 4. צפיתי היום לראשונה

  ולא הצלחצי להבין כלום. מבאס.
  מצד שני, זה גם לא נראה משהו בכלל.

  • זה סרט שאי אפשר להבין בלי תרגום

   מישי

   והאנגלית שלי טובה. מכיוון ששניהם מסטולים הם קיבלו החלטה למלמל את כל הטקסטים.
   הסרט עצמו מעולה- מניחה שזה עניין של טעם- אבל חבל להפסיד אותו על תרגום.

 5. סרט ששווה לראות שוב ושוב (:

  עינת

  הסרט מבוסס על ספר משנת 1971 שכתב האנטר ס.תומפסון, בו הוא מגולל סיפור נסיעה שלו יחד עם עורך דינו ללאס-וגאס לסקר מירוץ אופנועים וכנס שוטרים (במציאות אלו היו שתי נסיעות שונות).
  תומפסון היה עיתנואי מאוד פוליטי וגם חבר פעיל בתנועת הנגד של שנות השישים והשתמש רבות בכותרת "פחד ותיעוב ב..". הוא המציא סגנון כתיבה שנקרא עיתונות גונזו, שזה בעצם אומר שהוא לא רק מספר לך את הנתונים היבשים, אלא הוא ממש כותב על החוויה האישית שלו באירוע שסיקר ואת דעותיו האישיות.
  ב"פחד ותיעוב בלאס וגאס – מסע אכזרי אל לב החלום האמריקאי" (כותרת הספר המלאה) הוא מעביר ביקורת קשה וחריפה על החלום האמריקאי, טענה שגורסת שאמריקה היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות שבה כולם נולדים שווים ולכולם יש הזדמנות שווה להצליח אם רק ישמעו לחוקים ויעבדו קשה. תומפסון טוען שהחלום הזה הוא שקר, שההזדמנויות להצליח באמת רלוונטיות בעיקר לגברים נוצרים לבנים עם כסף.
  בנוסף, הוא מספר על מותה של התנועה ההיפית שפרחה בשנות השישים והגיעה לשיאה בפסטיבל וודסטוק בשנת 1969. במקומה עלתה שאיפה אמריקאית חדשה לצרכנות ושפע מוגזם וראוותני.
  אישית, מאוד התחברתי לסרט, צפיתי בו פעמים רבות ובכל פעם הוא מצליח לעורר בי המון רגשות שונים ומשאיר אותי עם מחשבות מעניינות.

  • אריאדנה

   תודה על התגובה המפורטת. ראיתי היום פעם ראשונה והייתי מבולבלת לחלוטין. סידרת לי את המחשבות מעט 💜 כיף שהתגובה שלך גם טרייה יחסית. מודה לך מאד, אישה זרה וחדה! 💜💜💜

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)