פרארי
Ferrari

סיפור חייו של אנצו פרארי, שייסד מפעל לייצור רכבים שאולי שמעתם עליו.

אורך: 2:10
תאריך הפצה בארה"ב: 25/12/2023
תאריך הפצה בישראל: 28/12/2023

3 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. עוד עבודת בימוי מצוינת של מאן

  Zeev123

  זה לא הסרט הכי גדול שלו, הוא תמיד מצטיין בעיקר כשהסרט ממוקד בפשע ("המקור" זה חצי סרט פשע). זאת דרמה קצת איטית על בנאדם שמהרהר מה ישאיר אחריו בזמן שהרבה חלקים שונים בחיים שלו הגיעו לנקודת מפנה, וזה פשוט עובד, בטח למי שמכיר ואוהב את העבודות הקודמות של מאן. כמו שיש חלקים מנולאן ב(דמות של)אופנהיימר, היו מלא דברים שאנזו פרארי עושה ואומר שישר חשבתי "זה כזה מאן".

  הבימוי הלוחץ של מאן מושלם פה, עם קלוזאפים מוזרים ופרועים שיכולים להוציא מאיזון כשהם מוקרנים על מסכים ענקיים כמו שהסרט הזה קיבל. בכל סצנה מחדש יש הפתעה בבחירת שיטת הצילום או הזווית המוזרה, ומאן כרגיל מחליף סגנונות בלי הפסקה, לפעמים באמצע שוט גם. אדם דרייבר מצוין פה, אבל בסוף פנלופה קרוז מנצחת בתפקיד הכי טוב שלה שראיתי. לראות את הקלוזאפים המוגזמים שלהם על מסך עצום זה משהו שיישאר איתי יותר מהרבה סצנות אקשן ואפקטים שראיתי השנה בקולנוע.

  ואז יש את המרוצים. היה פה מהלך שקצת מזכיר את "אד אסטרה", שלחצו מאוד על האקשן בשיווק כי מה לעשות, זה מה שמוכר, אבל המרוצים תופסים אחוז מאוד קטן מהאורך, וגם הם לא ממש סצנות אקשן. מי שבא לראות סרט כזה יתאכזב וישתעמם (או אולי יתאהב בסגנון של מאן?). ועדיין, כשמגיעים למרוצים הם בדיוק מה שאפשר לצפות ממאן, ולא זוכר שהרגשתי כל כך בתוך רכב שנים.

  אי אפשר לדבר על סרט של מאן בלי להזכיר את הסאונד. אין פה משהו חדשני הפעם ולמרות המבטא הקול יחסית ברור. כן יש פה כמה בחירות מפתיעות בשילוב של הפסקול והסאונד הפנימי של הסרט ששואבות פנימה ממש. הפסקול של דניאל פמברטון מעולה, אבל מאן לא ממש נותן לפסקולים מקום בסרטים שלו, וזה קצת חבל כי כשאני שומע אותו עכשיו אני ממש נהנה.

  בסוף זאת עוד עבודת בימוי יצירתית, מדויקת ופשוט מדהימה שלו שאני לא יכול להפסיק להעריך. יש פה המון סצנות שאפשר לפרק כל בחירה בהן ולדבר עליהן שעות. ממש מקווה שנזכה לראות את "היט 2" בקרוב וזה לא ייקח 8 שנים.

  בפלאנט וחן הקרנות יש בערב הקרנות של הסרט באולמות הכי גדולים עד רביעי, ולדעתי זה מצדיק ריצה לקולנוע לפני שהוא יירד משם, בטח אם יש פה מעריצי מאן כמוני, אבל גם נגיד למי שנהנה מהקלוזאפים של "אופנהיימר" ב-IMAX השנה.
  ומי שהחליט להקרין רק טריילרים לקומדיות רומנטיות לפני הסרט – דאחקה מושלמת, תמשיך בבקשה.

  2
  יבגני טרבנוב, Nadav98 ?
  • שמע, קראתי את היט 2 ואני לא יודע איך הוא מתכוון להפוך את הבלאגן הזה לסרט מתפקד.

   Beetlejuice

   בתור סדרת טלוויזיה זה אולי יכול לעבוד, וגם זה מוקדם לשפוט כי אמור להיות גם היט 3…

   • זה אפשרי עם שינויים מן הסתם, קצת "הסנדק 2" רק יותר מבולגן

    Zeev123

    אני פשוט כל כך נהנה לראות את העבודה של מאן בימים האלה שגם פארסה כמו The Keep מעודדת אותי, אז אופטימי לכל פרויקט.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)