אש חופשית
Free Fire
שמו העברי של הסרט המצוין כאן אינו השם הרשמי שניתן לו על ידי המפיצים בארץ, וייתכן שהוא יופץ תחת שם אחר.

עסקת נשק במחסן נטוש משתבשת והופכת לקרב יריות אחד גדול.

תאריך הפצה בארה"ב: 21/04/2017

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. יורים ונהנים

  כשיצאתי מ"דרך קלוברפילד 10" שנה שעברה הכרזתי שהוא הסרט הכי טוב שראיתי עד אז ב 2016. זה היה במרץ אז זה לא ממש אמר הרבה וחשבתי שכנראה סרט אחר יקח את מקומו בחודשים שיבואו. אבל זה לא קרה והמשיך לא לקרות ואילולא "לה לה לנד" היה מגיע בדקה ה-90, הוא לחלוטין היה סרט השנה של 2016 מבחינתי.

  השנה, ככה נראה, זה רעיון פחות טוב להכריז על סרטים כהכי אהובים עלי עד כה השנה, כי הם משתנים ממש מהר. קודם זה היה "אור ירח", אחר כך "לוגאן", אחר-כך "לגו באטמן" ואחר-כך "תברח". ועכשיו אני רוצה לתת אותו ל "Free Fire" של בן וויטלי. אבל עוד חודש מגיע "בייבי דרייבר", ויש סיכוי לא רע שזה טוב ישתנה. אז אני אחכה עם ההצהרות לסיכום השנה ובינתיים רק אגיד את זה – "Free Fire" הוא לחלוטין הסרט הכי מבדר שראיתי בזמן האחרון, ואני די בטוח שהוא יותר כיפי מכל דבר שמוצג בקולנוע בימים אלה. לצערי הוא לא מופץ כאן, אבל לדעתי הוא בהחלט סרט שמתאים לקהל האתר (רמזרמז).

  סרטים בלוקיישן מוגבל הם תמיד סוג של ניסוי, שיכול להצליח בגדול או ליפול על הפרצוף. "אש חופשית" הוא ללא ספק מהמוצלחים שבהם. הפרמיס מאוד פשוט – שתי קבוצות של אנשים נפגשים במחסן נטוש כדי לבצע עסקה פשוטה: נשקים תמורת כסף. אבל מכיוון שזה לא היה סרט מעניין (או ארוך) במיוחד אם היא הייתה עוברת כמו שצריך, העניינים משתבשים והמחסן הופך לזירה של קרב יריות אחד גדול.

  כשאני אומר שהוא בלוקיישן מוגבל, אני מתכוון לזה. אחרי שהדמויות נכנסות למחסן הן נשארות שם, והסרט נשאר שם איתן, עד הסוף המדמם. לא תמצאו כאן פלאשבקים של סיפורי רקע של הדמויות סטייל "כלבי אשמורת". אפרופו, השילוב של אלימות סמי-אוטומטית רציפה והדינמיקה הקומית בין הדמויות הופכות את זה לסרט שאני די בטוח שטרנטינו ממש יאהב. מהר מאוד גם תבחינו שהאנטומיה של הדמויות והתגובות שלהם לקליעים בגוף יותר מזכירות כאלה של דמויות מחשב ופחות של אנשים אמיתיים. הסרט הזה לא מבוסס על שום משחק, אבל הוא בייסיקלי עיבוד קולנועי של קרב Deathmatch מאיזה משחק יריות שתרצו. שאלטו קופליי עושה את התפקיד הכי טוב שלו שראיתי, ארמי האמר מעולה וברי לארסון חיננית כהרגלה.

  מילת אזהרה לסיום – אל תצפו בטריילר. הפרמיס של הסרט הוא פריטי מאץ' מה שרשמתי למעלה, אבל יש כמה הפתעות שהטריילר חושף את חלקן, אז חבל. בכל אופן, מומלץ בחום. סרט מאוד אלים ומאוד מבדר.

  2
  קסם, עידו הלמן ?
  • איך שמת את עינייך על הסרט?

   יואב

   ואיך אני יכול גם?

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)