גוסט דוג: דרכו של סמוראי
Ghost Dog: The Way of the Samurai

"גוסט דוג", רוצח שכיר מטעם המאפיה חי את חייו בבדידות ועל-פי קוד התנהגות הסמוראים.

אורך: 1:56
תאריך הפצה בארה"ב: 24/03/2000
תאריך הפצה בישראל: 15/06/2000

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. רטקסס

  סיפור קצר על איך למדתי לאהוב קולנוע:

  השנה 1999. אני על סף סיום חטיבת הביניים, בדרך לתיכון ולהרפתקה חדשה.
  בתור אחד שהאהבה שלו לסרטים באותה תקופה הורכבה מספיחס ושידורים חוזרים בערוץ 4 של סרטי אקשן, לא ממש החשבתי עצמי כחובב קולנוע. בכלל, היה יותר מדי מה לעשות בחוץ באותם ימים, למה ללכת לקולנוע? ומאיפה יהיה לי כסף בכלל?

  באותה תקופה הייתי ה"מורד" בחבורת החברים שלי. כולם הקשיבו לרוק כבד ומטאל ואני הייתי חייב להיות שונה. התמקדתי בראפ והיפ הופ. יום אחד ראיתי בדפים האחרונים של "7 לילות" סרט חדש, "גוסט דוג". זה פשוט נשמע לי כמו אחד מכל ה"דוגים" שיש בראפ אז אמרתי לעצמי שזה בטח סרט מגניב ששווה לראות אותו.
  לא הספקתי לראות אותו בקולנוע, אני בספק אם הוא הוקרן בעיר שלי בכלל, אבל השם שלו נחקק במוחי. כשנה לאחר מכן, בסיוע נאפסטר והרבה מאמצים, הצלחתי להוריד למחשב גרסה באיכות סבירה.
  הסרט פשוט הותיר אותי בהלם. יש סצינות בקולנוע שהן גם.. איטיות. ולפעמים לא מדברים הרבה. ורגע, הוא סמוראי, אבל גם שחור? ולמה בכלל הם רודפים אותו? מי הם? איך הוא עשה את הדבר הזה? ומה הקשר של הבחור ההוא? אני חייב לראות שוב.
  וראיתי שוב. ושוב. ושוב. ונהניתי מהמוסיקה, ומהצילום, ומהספרים, ומהדמויות. ולא היה לי בכלל עם מי לדבר עם זה, מי עוד יראה את זה? אולי כדאי לראות גם סרטים אחרים. הנה, יש כאלה שמדברים עליהם בעין הדג, נראה אתר מגניב.

  חווית המטריקס שלי. (שאגב חווית המטריקס האמיתית שלי, עם קיאנו ריבס והכל, גם קרתה פחות או יותר באותה תקופה). הגעתי לעולם האמיתי.

  9
  יהונתן צוריה, רתם הדיקטטור-R, שופל, רז גרינברג, Nadav98, Morin, lazarobbie, יחמור פרסי, לואן ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)