גודזילה 2 מלך המפלצות
Godzilla: King of the Monsters

גודזילה נלחם במפלצות ענקיות אחרות.

סרט מס' 3 בסדרת יקום המפלצות
תאריך הפצה בארה"ב: 31/05/2019
תאריך הפצה בישראל: 30/05/2019

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מוזר, תמיד חשבתי שארץ המפלצות היא דמוקרטית

  או שזה כמו אנגליה? שיש גם ראש ממשלת מפלצות וגם מלך מפלצות, שהוא בסך הכל משהו סמלי?

  • זה נראה כמו משפט שמראש כיוונו לטריילר

   לומיו

   אבל כל שורה מפיו של צ'ארלס דאנס היא מעולה. יש בו איכות של נבל שיש למעט מאוד שחקנים נוספים, אולי רק כריסטופר לי וקווין בייקון מתעלים עליו בזה.

 2. סאלי הוקינס? גודזילה נלחם באנשי דג?

  שלמקו GRAS

  או בדמיגורגונים?

  • או שקייל צ'נדלר מגיע, בדיוק כשהמפלצות עומדות להחריב את העולם, עוצר את כולן באשמת העלמת מס ושולח אותן לכלא עם אבטחה מינימלית?

   (ל"ת)

   • או לחליפין:

    הילד של קייל צ'נדלר יכול להציל את העולם מגודזילה והמפלצות, אבל קייל צ'נדלר לא מרשה לו לצאת מהבית כי הוא מסתובב עם הבת של מישהו שהוא מסוכסך אתו.
    או
    ה-CIA מתכנן מבצע נועז לגירוש המפלצות, אבל קייל צ'נדלר, בירוקרט נודניק בסוכנות, צועק "מי אישר את הדבר הזה?!" ומבטל את המבצע.

    כן, יש אנשים שתקועים עם טייפקאסט. אצל צ'נדלר זה משבית-השמחות הסדרתי.

    • אלא אם כן הוא קורא על ההתקפות בעיתון של מחר.

     שלמקו GRAS

     (ל"ת)

     4
     רז גרינברג, קיו, לפרקונית, אור ענבר ?
     • זה היה הוא בסדרה "חדשות המחר"?! חידשת לי.

      אלון

      חוץ מזה, אני מתערב שבסרט הזה כל הקטע עם גודזילה היה מתיחה שהוא תכנן לעשות לאחיו חובב המשחקים ואז באה אחת אמיתית ורגע לא יודעים אם זה אמיתי או לא וצחוקים ובלגן.

    • איך משבית שמחות? הוא אחראי לאליפות של הפנתרס

     וגרם לי להתעניין בפוטבול בפעם הראשונה והאחרונה בערך בחיי.

     ואתם יודעים, הוא הציל את מרידית' גרי מפיצוץ, לטובתו או לרעתו זה כבר אתם תגידו.

 3. אכזבה

  'גודזילה: מלך המפלצות' הוא סרט מאכזב.

  אולפני לג'נדרי הם היחידים עד כה שאפשר לומר כי הניסיון שלהם לחקות את מארוול מצליח, לעת עתה. הם בונים יקום קולנועי עם התכונה העיקרית שלא היתה לDC וליוניברסל – סבלנות. הם לא הפגיזו על ההתחלה את כל מה שיש להם להם להציע, אלא לקחו את הזמן. אולי יותר מדי זמן.

  ב2014 יצא 'גודזילה' הראשון, שהיה סרט חביב ותו לא. ב2017 יצא 'קונג: אי הגולגלות', שהיה כבר סרט מצוין. האקשן היה מספק מאד, המפלצות היו עשויות מדהים, והעלילה של הסרט, שחוזקה בקאסט מטורף – היתה אפילו סבירה. זו היתה התקדמות מעודדת ליקום שאמור להגיע לשיאו ממש בשנה הבאה, עם 'גודזילה נגד קונג'.

  ועכשיו, כשמגיעה המתאבן האחרון לפני המנה העיקרית, מתברר כי הסרט החדש הוא לפחות שני צעדים אחורה מבחינת הציפיות שלנו.

  כמו ששם הסרט רומז, וכמו שהטריילרים הראו במפורש, גודזילה הוא ממש לא השחקן היחיד כאן. האויב הראשי הוא מפלצת תלת ראשית אימתנית ויורקת חשמל (לא התבלבלנו) המכונה 'גידורה', והיא נראית מדהים. גם גודזילה נראית מדהים. וגם המפלצות הרבות האחרות שבסרט.

  טוב, בואו נפנה את זה מהשולחן: ויזואלית – מדובר כאן במשהו מרהיב בטירוף. נעשתה כאן עבודת אפקטים כל כך טובה, שאין ספור פריימים מהסרט הייתי שם על הדסקטופ שלי בלופים.

  אבל זאת המחמאה היחידה שיש לי לומר על הסרט.

  למה אנחנו מצפים מסרט מפלצות? לראות מפלצות, בודאי. הסרט מפיק היטב את הלקח מן הסרט הראשון ולא חוסך לרגע במראות ספקטקולריים יפהפיים. אבל לראות מפלצות בסטטיות זה משעמם אחרי כמה דקות – אנחנו רוצים שהן תלחמנה, שהן תהרוסנה ערים, שתהיה הפגנת עוצמה. ובגלל שצריך גם בני אנוש שנוכל להזדהות איתם, עדיף גם שהעלילה שמצדיקה את כל הנ"ל תהיה לכל הפחות סבירה.

  ובכל הסעיפים שהזכרתי הוא מקבל ציון נכשל.

  הבימוי לא טוב ולא ברור. נקודה. בסצינות האקשן – למעט אחת מוצלחת של מפלצת אש מול להק מטוסי קרב – לא היה כמעט שום שלב שבו הבנתי מה קורה על המסך. התמונות הסטטיות של המפלצות היו פנטסטיות; ברגע שגידורה וגודזילה התחילו להלחם חרקתי שיניים בזעם. למה לעזאזל לא מבינים שום דבר?

  הענין הזה פשוט מרגיז. הדבר שאני הכי שונא בסרטי אקשן הוא שלא רואים ברור מה קורה. זה פשוט מעלה לי את הפיוזים ברמה שקשה לתאר. השקעתם כל כך בתכנון סצינות, באפקטים, בצילום – אף אחד באולפן לא בא ואמר 'חבר'ה, בואו נדאג שאנשים יבינו מה עשינו כאן'?

  וזה שהעלילה של הסרט היתה מעליבה על גבול הטמטום לא עזר. כמו ב'קונג', גם כאן גייסו צוות שלם שחקנים טובים ואיכותיים – קן ואנטאבי, ורה פרמיגה, צ'ארלס דאנס, קייל צ'נדלר והכוכבת הצעירה מילי בובי בראון – אבל בניגוד לסרט הקודם, השחקנים הטובים הללו נאלצו להביך את עצמם באמירת טקסטים מטופשים כל כך, שכל יכולות המשחק שלהם לא יכולות להציל. התפקיד היחיד שנסבל איכשהו הוא של הילדה הצעירה, אבל הוא טובע בכל כך הרבה WTF מסביב שקשה להנות ממנו.

  נדיר שאני קוטל סרט קיץ. כמעט תמיד מדובר בסרטים לא חכמים בלשון המעטה, ולא לחינם רבים מתייחסים אליהם כאל ג'אנק פוד. רק מה, אין לי התנגדות עקרונית לג'אנק פוד – בתנאי שהוא עשוי טוב, ו'גודזילה: מלך המפלצות' פשוט לא עשוי טוב.

  =====

  גירסה מפורטת יותר של הביקורת אפשר לקרוא כאן או כאן.

  • בקשר ליקום קולנועי

   Nate

   לדעת הרבה אנשים, היקום הקולנועי הראשון שבאמת מצליח מאז מארוול הוא יקום "לזמן את הרוע" (של וורנר), הכולל בתוכו כ-5 סרטים (2 סרטים ראשיים ו-3 ספין אופים, כולל כאלו שטוענים שהסרט "מקוללת" הוא גם חלק מאותו יקום ואז זה 6) שנבנים לאט ובקושי מקושרים אחד לשני.
   אנשים די אוהבים את הסרטים האלו, ותעיד על כך ההצלחה בקופות, שבשביל רוב הסרטים היא לא כזאת גדולה, אבל בשביל סרטי אימה היא מצוינת. אחד הדברים הנדירים ביקום הזה, הוא שסרטי הספין אוף מצליחים כמו הסרטים הראשיים, ולעיתים אף יותר.
   כרגע היקום הזה חי ובועט, עם עוד סרט בדרך ממש בקרוב שנראה טוב (אנאבל 3) ולזמן את הרוע 3 שכנראה צפוי לצאת ב-2020.

   1
   R23 ?
  • נכון שיש דגש על המפלצות

   Reemos

   אבל רק בשביל זה הלכתי לסרט, הרי מראש היו לי ציפיות נמוכות ולא חיפשתי עלילה טובה, הלכתי לסרט רק כי רציתי לראות מפלצות ענקיות נלחמות אחת בשנייה ולי זה היה מספיק…

תגובות מקבילות

6
  תגובות נוספות בדף הביקורת של גודזילה 2 מלך המפלצות
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)