באש ובמים
Hell or High Water

שני אחים מחליטים לשדוד בנק כדי להציל את החווה המשפחתית שלהם בטקסס.

תאריך הפצה בארה"ב: 12/08/2016
תאריך הפצה בישראל: 11/08/2016

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אחלה סרט

  ארמלדו

  לא יצירת מופת, אבל בהחלט לא רע בכלל.

  זה לא בדיוק סרט שודים אלא יותר דרמה – הקצב איטי יחסית והדגש הוא בעיקר על היחסים בין הדמויות וחייהן האישיים ופחות על אקשן ויריות. יש לדוגמא סצינת מכות אחת באמצע הסרט שאין לה שום חשיבות לעלילה ונראה שהיא שם רק כדי לצאת ידי חובה. אם זאת, כשיש אקשן, הוא ריאליסטי ומבוצע היטב.
  הסרט לא מתיימר להיות חכם או מהפכני והשאלות שהוא מעלה לא בדיוק חדשות, אבל הוא עושה את זה טוב, בצורה מעניינת ולא כבדה מדי.
  הפסקול נהדר, הצילום טוב והשחקנים בסדר גמור. ג׳ף ברידג׳ס נראה ונשמע כמו בן דוד רחוק של טומי לי ג׳ונס מארץ קשוחה.

  בקיצור, שווה.

  • נכון מאוד

   veritas

   נכון לעכשיו זה הסרט הטוב ביותר שהיה השנה, אפילו יותר מקפטן פנטסטיק. וג'ף ברידג'ס מעולה לא פחות מברוס דרן בשמונת השנואים.

 2. יצירת מופת

  גיא

  סרט אדיר שלצערי לא יקבל מספיק הערכה

 3. תגובה שמכילה ספוילר לליתר ביטחון מאת yair_ca24
  • תגובה שמכילה ספוילר לבאש ובמים מאת מיקי
 4. דרמה אנושית נהדרת

  אמנם הביצוע של השלישייה פוסטר-פיין ברידג'ס לגברים המסוקסים מטקסס נהדר, אבל לטעמי הכוכב האמיתי נמצא מאחורי הקלעים.
  זהו תסריטו השני של טיילור שרידאן, ואחרי שסיקאריו זכה במועמדות לאוסקר אני לא אופתע אם גם באש ובמים יגיע למעמד דומה. בכל מקרה שרידאן מסתמן כשם שכדאי יהיה לשים לב אליו בהמשך הדרך.

  ביקורת קצת יותר ארוכה על הסרט:
  https://gal015.wordpress.com/2016/08/29/hell-or-high-water/

  1
  אדון האופל ?
 5. סרט כיפי מאוד, גם אם פגום

  הכוכב האמיתי של הסרט הוא דיוויד מקנזי שבונה לעצמו לאט לאט קריירה מכובדת ביותר. הוא לא מצליח להגיע לשיאים של "כוכב עולה" (התסריט של טיילור שרידאן מונע ממנו את זה) אבל הוא כן מצליח ליצור את המצרך הנדיר של סרט קיץ למבוגרים: משהו שגם אם הוא לא חכם או יצירת מופת, הוא כיף מספיק שאתה סולח לו על הפגמים שלך והוא עוסק באנשים אמיתיים בעולם שלנו ברמת אינטלגנציה. הפלא העיקרי של הסרט הוא איך כריס פיין באחת מתצוגות המשחק הכי פחות משכנעות של השנה מצליח לא להרוס את הסרט. לסרט שבו העיסוק במשפחה כל כך עיקרי, הוא נראה כאילו הוא נחת מעולם חיצון. לא הייתי מאמין לו שהוא אבא, אח, בן או קרוב משפחה כללי של משהו שאינו בולי עץ. אולי אם היו מחליפים אותו בשחקן יותר מוכשר הסרט היה כן מצליח להיחשב יצירת מופת בעיני. או שאולי אם היו משייפים את התסריט יותר.
  בכל מקרה, כיפי מאוד ונחמד לראות שהוא כן הצליח למצוא את הנישה הביקורתית שלו (וחבל שהוא לא הגיע ליותר קהל) אבל לא יצירת המופת של השנה או משהו.

  2
  מילה כשרה, עידו הלמן ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)