בית הדרקון
House of the Dragon

על דרקונים וגילוי עריות.

תאריך הפצה בישראל: 22/08/2022

47 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לתומי חשבתי שזו תהיה מיני סדרה אבל מסתבר שזו הולכת להיות סדרה מתמשכת

  יש בקושי מספיק עלילות בסיפור הזה בשביל סרט באורך שעתיים וחצי, אז לא מספיק שהם מותחים את את זה ל-10 שעות עכשיו זה יהיה לפחות 20 שעות.

  עוד תלונה, זה נראה שהצעירו את הדמויות (כמה באופן ניכר).

  • אוי ואבוי

   esh

   עונות 7-8 כבר מההתחלה?!

   • טוב, זה היה גרוע משמעותית מעונות 7-8 על ההתחלה

    Zeev123

    הפקת חובבים של מיליונים לפרק. מזמן לא התעצבנתי ככה מפרק. אם אתם מעריצים מהעונות הראשונות זה יהיה מאוד קשה לצפייה.

    • לא ציפיתי שזה יהיה טוב, אבל עד כדי כך?

     דווקא הביקורות המוקדמות התלננו על זה שיש יותר מדי סצנות 'ישיבה' כמו בעונות הראשונות ולא מספיק אקשן.

     • גם אני באתי עם ציפיות נמוכות, והתאכזבתי

      Zeev123

      האיזון בין הפוליטיקה לאקשן הרגיש לי בסדר, הבעיה שלי הייתה עם הפוליטיקה והאקשן: המזימות בינתיים ברמת מועצת תלמידים, האקשן מזכיר את ספרטקוס רק לא מסוגנן ופשוט זול. הכי גרוע מבחינתי היה דחיפת הרפרנסים לגרון. אני כנראה מגזים ולרוב האנשים זאת תהיה סדרה סבירה, גם אם לא הלהיט ש"משחקי הכס" הייתה, אבל בשבילי זה היה ריכוז גבוה מדי של כל מה שאני שונא.

   • בדיוק הפוך.

    רנדל

    הבעיה של עונות 7-8 שהם לקחו חומר שמספיק לכמה עונות באורך רגיל ודחסו אותו לשתי עונות מקוצררות. אפילו ג'ורג' מרטין טוען שלמשחקי הכס היו צריכות להיות בערך 10 עונות. כאן התלונה היא על כך שמותחים ספר של 250 עמודים לכמה עונות (4 זו ההשערה המקובלת). אומנם יש בזה משהו אבל זה לא שהספר הוא ההוביט היחסית דל בעלילה. זה ספר היסטוריה ולכן כל עמוד מכסה כמות גדולה של אירועים שבספר עלילתי היה מתפרש על פני כמה פרקים. בנוסף לכך דם ואש מתפרש על כמה עשורים בניגוד לשיר של אש וקרח שמתפרש על 3 שנים בערך (אלא אם כן רוחות של חורך וחלום על אביב ישנו את הטיימליין באופן משמעותי). מובן שיהיו בסדרה הרבה דברים שנכתבו במיוחד בשבילה. אני מקווה שהמעורבות של ג'ורג' מרטין תשמור על הסדרה ועל הדברים החדשים שנכתבים לכבודה.

 2. לא משחקי הכס של סבא שלך.

  Beetlejuice

  אין פתיח, הצילום והתפאורה מרגישים מאד פלסטיקיים, הפיאות מחרידות ותחושה זולה כללית מרחפת מעל ההפקה.
  וזה לא שיש תסריט חזק או איזה hook לפרק הזה כמו לפרק הראשון של משחקי הכס.

  1
  זאב אימבר ?
  • כמו שאח שלי אמר לי, ״למה מרגיש שהשנתיים האחרונות שכחו איך לעשות אפקטים נורמליים״

   רנדל

   (ל"ת)

  • מוזר להגיד שהיה משהו של מבחינה ויזואלית אבל זה נכון.

   רנדל

   כשצפיתי בפיילוט של משחקי הכס, אי שם ב2012 (בדיוק כשיצאה העונה השנייה התחלתי), אני זוכר שהפה שלי היה פעור. סביבות שונות ומגוונות, סטים שנראים אמיתיים (בעיקר ווינטרפל) ולא כמו מסך ירוק, מלא רעיונות ויזואליים נהדרים (העץ האדום והבריכה זה וואו). ברור שב2012 הסטנדרט היה שונה אז כבר יותר קשה לשחזר. ואם משווים את השוט של מעלה המלך מ2011 לשוט הפותח של מעלה המלך כאן, כשהמצלמה מעופפת בשמי העיר כאילו היא דרקון בעצמה, אין ספק שגרסת 2011 נראית נזירית. אבל איזה משהו בתכנון הויזואלי ובכך שהם פחות הסתמכו על אפקטים גורם לי להעריך ולאהוב את המראה של הפיילוט הזה הרבה יותר. ולא הכל רע. אולם הכס מרהיב בגרסה הנוכחית, מפלצתי ומאיים, מסוכן ועוצמתי. אבל בחיי שסצנת הטורניר בעונה הראשונה שכנעה אותי יותר מסצינות הטורניר המוזרות כאן (האם אני מדמיין או שביציע יש שער שנראה כמו קצה של צינור פלסטיק?).
   לא מזמן צפיתי במחזור כישור הזמן והרבה מהסטים בו נראו הרבה יותר מושקעים, מלאי דמיון ומלאי צבע מכאן (אבל האפקטים מזעזעים שם, אין דרך להגן).
   וקצת התאכזבתי מראמיין, ציפיתי לניסיון לעשות נעימת פתיחה אייקונית לא פחות משל משחכס אבל נראה שהוא ויתר על האתגר והעדיף לשחזר נעימות עבר. מי שרוצה לשמוע אותו בשיר כוחו אני מפנה לפסקול עונה 4 של ווסטוורלד, נראה ששם הוא השקיע יותר מרץ.

   • Beetlejuice

    לפני השימוש הנרחב ב-CGI, אני חושב שהפילטר שהם משתמשים בו גורם להכל להיראות רע.
    זה פילטר ספיה דהוי שנותן לתמונה איכות אינסטגרמית. אולי זה גם עניין של תאורה – הסטים האמיתיים פשוט לא מוארים טוב והכל מרגיש מלאכותי.

    במובן הזה אין מה להשוות בכלל: משחקי הכס היא מופת של יצירה קולנועית בטלוויזיה. גם כשהכתיבה הלכה פייפן – הויזואליה הכללית, הצילום ואיכות הסטים היו ללא תחרות.

    • בהחלט, לא התכוונתי שהבעיה כאן היא רק cgi.

     רנדל

     הרבה מהסצנות צהובות באופן מוזר, כאילו אני צופה בפאודה. כשאני חוזר עכשיו לפיילוט של משחקי הכס הצילום לא נראה פילטרי אלא נקי וצלול, כל גוון מקבל מקום על המסך. בכללי אני פשוט מתפעל מהפיילוט הזה (וכמובן מהמשך הסדרה), על ההתחלה הצליחו להקנות לה שפה ויזואלית מרשימה ולא צעקנית או מוגזמת. מעניין אם זו רק בעיה של בית הדרקון כי קורה לי לא מעט לאחרונה כשאני חוזר לסדרות מתחילת 10’ וחושב שהם נראות הרבה יותר טוב מרוב הסדרות העכשוויות שיוצא לי לצפות.

   • אה כן, הפסקול היה החלק הכי גרוע בפער

    Zeev123

    גם ככה כל הסדרה הזאת מרגישה כמו שאריות, ואז במוזיקה נשמע שהשתמשו בפסקול של הסדרה המקורית בתור temp music ואז ביקשו שילחין משהו דומה. איזה זלזול בצופים.

   • ניטפוק: לא צפית בפיילוט של משחקי הכס, הוא מעולם לא שודר

    esh

    הוא היה כה גרוע שהוא נגנז. השתמשו בכ 10% מהצילומים שלו בפרק הראשון של העונה הראשונה, עם תסריט שנכתב מחדש ואפילו שחקנים לוהקו מחדש (כמו חליסי וקייטלין סטארק).
    בהתחשב שהוא אושר לסדרה, אז את העבודה שלו הוא עשה, גם אם לא ראינו אותו.

    • יאפ, מכיר את הסיפור על הפיילוט הגנוז. מניח שמובן לאיזה התכוונתי.

     רנדל

     (ל"ת)

 3. אני דווקא ממש אהבתי

  Aldo raine

  אני חושב שבתור פיילוט, מדובר בפרק מעולה. בניגוד למה שביטלג'וס אמר, אני חושב שההוק בסוף הפרק היה דווקא חזק מאוד, וממש העלה את הציפיות שלי לקראת שאר העונה. הסיפור שסופר בפרק שהוביל אל ההוק היה מעניין מספיק ובוצע נהדר, בעיקר בזכות המשחק שברובו היה ממש ממש טוב. לגבי ערכי ההפקה, אמנם לא היה פה שום דבר מפוצץ מוחות, אבל זה בשום צורה לא הרגיש לי זול. כל הלוקיישנים פה היו במשחקי הכס המקורית, ועד כמה שאני זוכר, נראו אותו דבר, אז למה עכשיו זה מרגיש זול? ובכלל, מה הבעיה עם הפיאות?

  להגיד שזה גרוע משמעותית מעונות 7-8 נשמע לי ממש הזוי.

  • חלק מהלוקיישנים היו במשחקי הכס ונראו שם שונה (אולם הכס, חדר מועצת המלך).

   רנדל

   נשמע שאני לגמרי נגד הפרק אבל בסוף נהניתי, בעיקר כי אני מת על העולם הזה (חרשתי בזמנו על הספרים והסדרה). יש דברים טובים לכתוב עליו ואולי אעשה זאת בהמשך (מתוכננת ביקורת מתגלגלת?).
   הנבואה בסוף הפרק כל כך מיותרת ומרגישה פאן סרביס כפוי שהיא הצליחה לגרום לי לסיים פרק שסך הכל חיבבתי בתחושה לא טובה.

 4. תגובה שמכילה ספוילר מאת האביר הבהיר
  • לגבי הפסקה האחרונה- בול אותם מחשבות עברו לי בראש.

   רנדל

   למה ירו לעצמם ברגל ככה? ומה השטות הזו הוסיפה לסדרה?

   • תגובה שמכילה ספוילר מאת השכן מלמעלה
    • תגובה שמכילה ספוילר למשחכס מאת רנדל
   • תגובה שמכילה ספוילר למשחקי הכס, בית הדרקון מאת האביר הבהיר
    • תגובה שמכילה ספוילר למשחכס מאת רנדל
    • תגובה שמכילה ספוילר למשחקי הכס – ספרים וסדרה מאת יעקב
  • תגובה שמכילה ספוילר לפרק 1 מאת Aldo raine
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת האביר הבהיר
  • תגובה שמכילה ספוילר להלכים לבנים מאת יעקב
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת האביר הבהיר
 5. אני חושב שהתגובות השליליות פה ברובם הם רק בגלל ההשוואה הבלתי אפשרית למשחקי הכס

  בלובלו

  כאילו ההשוואות האלה בלתי נמנעות כי מדובר בפריקוול, אבל אני הגעתי בציפיות נמוכות בידיעה שאין מצב שזה יתקרב לרמה של העונות הטובות של משחקי הכס, וואלה נהניתי וזה לגמרי היה פיילוט טוב בעיניי.

  אני לא משווה את הסדרה למשחקי הכס אלא לסדרות פנטזיה מהתקופה שאחרי משחקי הכס (דה וויצ'ר, wheel of time) ובהשוואה הזו היא לגמרי מרגישה רמה מעל.

  2
  Aldo raine, Mr.Brownstone ?
  • מסכים, אני חושב שציפו ליותר מדי

   nir

   אני לעומת זאת ציפיתי להרבה פחות והופתעתי לטובה (יחסית).

  • טוב, כשהתחרות היא כישור הזמן והמכשף אז זה לא כוחות. הסדרות האלה רעות ממש.

   Beetlejuice

   (ל"ת)

   1
   lazarobbie ?
   • צל ועצם יחסית טובה.

    רנדל

    קצת YA מדי לטעמי אבל סך הכל בין הסדרות הטובות ששייכות לגל הפנטזיה שנוצר בעקבות משחכס. גם חודשה לעונה שנייה, שזה לא מובן מאליו בכלל אצל נטפליקס.

    2
    gunai, חתול ?
  • יכול להיות, אבל לא נראה לי.

   האביר הבהיר

   יש לנו טענות שנוגעות לדרישות בסיסיות מכל סדרה או סרט. תכל'ס, גם אני בגדול נהניתי, אבל היו לי ממש בעיות עם הסדרה, ולא אמרתי 'הכול סבבה, אבל משחקי הכס זה לא'. למעשה, בכלל לא היו לי ציפיות לשפוט אחרי פרק אחד בלבד אם זה כן או לא משחקי הכס.

   • לא אמרתי שאין בסדרה בעיות

    בלובלו

    וחלק מהטענות שלכם נגדה נכונות (החוסר בפתיח מבאס, הנבואה בסוף)

    ועדיין מדובר בתוצר שמתעלה על שאר סדרות הפנטזיה שיצאו בשנים האחרונות ופיילוט לא רע בכלל בפני עצמו, וברוב התגובות פה יש השוואה לסדרה המקורית ממש לרמת הפרטים של פיילוט מול פיילוט, וברור שהסדרה הזו תחוויר בהשוואה ליצירת מופת החד פעמית שהייתה משחקי הכס עד עונה 5.

    בתור פיילוט לי זה עבד, בוא נראה לאן היא מתפתחת מפה.

    • לא מדויק

     רנדל

     ההשוואה בין הפיילוטים היא במראה ודווקא הגיוני להניח שלאחר 11 שנים ותקציב מוגדל סדרת הבת תצליח להפיק פיילוט יותר מספק ויזואלית. ברור שמבחינות אחרות השוואה כזו מיותרת, במיוחד מאחר שעדיין אין לנו מטען רגשי לבית הדרקון בניגוד לפיילוט הנוסטלגי של משחכס, אבל מבחינה ויואלית זו לגמרי פייר להשוות. הדקויות משנות בטענות האלו.
     כפי שאמרי רוב סדרות הפנטזיה בשנים האחרונות שהן לא משחכס לא הציבו רף מאד גבוה ולכן זה ש״התוצר״ יותר טוב מהם אינו אומר יותר מדי.

 6. באתי להחמיא לסדרה ואז אני רואה את כל השליליות, קצת הוריד לי

  Roy

  אבל בגדול לא יכול לומר ב100% על הCGI, כי ראיתי את זה באיכות 1080 קצת דחוסה. וזו שאלה בכלל שאני אפתח שפעמים רבות HDR הורסים לי את החוויה והרבה פעמים אני אחפש את התוכן בSDR. איכשהו מתקבל אצלי תוצאה הפוכה שהצבעים נראים יותר דהויים ופחות ניגודיות.

  אבל לענייננו חייב לומר שאני דווקא רואה את 'בית הדרקון' ורואים שזה HBO בקטע חיובי. לדעתי הסט היה נראה מאוד מושקע, מה שכן אני חושב שהיה חסר להם זה קצת סטייל, או שהסטייל שנבחר נפל קצת לא מרהיב. לדוגמה התסרוקות, אני מבין את הצורך לדמות את כולם באותו סגנון דינאריז אבל בואו האיפיון של תסרוקת סטארק מול תסרוקות לניסטר היה הרבה יותר ברור ומרהיב. בכללי לא הייתה כאן תסרוקת אחת של אישה שגרמה לי להשתעתק כמו בפרק הראשון של משחקי הכס, שסרסיי באמת הייתה נראית היפה בנשים. פה הילדה פשוט נראית וונבי דינאריז. אני חושב שהיה הרבה יותר חכם לתת לה תסרוקת שתאפיין אותה כמישהי שונה, מה לא יכול להיות שסטייל השתנה בממלכה לאורך השנים?

  אפורו סט וסטייל, אני זוכר שישר התעניינתי איזה זמן משחקי הכס היו אמורים לייצג בסדרה ביחס לעולמינו, אז אני מבין שהיוצרים בחרו ש180 שנה פחות או יותר אמורים עדיין להראות אותו דבר? כנראה שכן.

  העלילה סבבה, קצת לא מספיק מעניין ונגמר עם.. בוא נגיד שיצא לי הפרצוף הכי רעיל עוקצני שאני לא חושב שזה מה שהיוצרים חשבו שיצא ממני ועוד צופים😬😤 בכל מקרה הבעיה הגדולה ביותר של הסדרה הזו תהיה מעבר להשוואה הרגילה מול משחקי הכס, אלא להפתיע מול השטיק הידוע (והם הוכיחו קצת איפוק יותר בפרק) קצת כמו ריק ומורטי שהשוקינג של הטירוף הוא מה שהביא את העונות הראשונות לוואוו, אבל שהצופים יודעים את השטיק, יהיה קשה ליוצרים להפתיע אותם. (ובסוף הלכו לשטיק שמוכר לצופים הלא מוצלח).

  עוד דבר אני נהנה מאוד מהסאודנטראק של הסדרה המקורית אבל האם זה לא אומר שהם צריכים לחדש? לא יודע כאילו ציפיתי מHBO שיהיו יותר מקוריים. והיה חסר לי אנימציית ספתח. אולי לא רצו לגלות שהם הולכים למחזר אז אמרו נוותר וכך לא ידעו. בקלילות עולה לי לראש שהיו יכולים לעשות מעבר על שמות ודמויות הדרקונים בממלכה ולתת להם איפיון ושמות שנשנן כבר, אבל לא. רגע וחצי של הלוגו וזהו.

  הולך להיות מאוד מאוד מעניין איך סדרת שר הטבעות תראה ביחס לזה. על פניו הן דומות אבל הן גם לא יכלו להיות יותר שונות אחת מהשניה וכן, כישור הזמן והמכשף פשוט בלי רמה והיו בעיקר קשקוש ברמה הסיפורית. אז ימים יגידו אם HBO תשמור על הייחודיות שלה בעולם הפנטזיה.

  • נשמע שאתה עושה משהו לא נכון עם HDR

   Zeev123

   תוודא בהגדרות שהמסך שלך עובר למצב HDR כשאתה מפעיל דברים ב-HDR.

   ולגבי האפקטים – ראיתי בהדלפה מ-HBO GO China (איכות דומה ל-yes) בראשון, והאפקטים נראו הרבה יותר טוב לעומת ה-Dolby Vision הרשמי. חד יותר -> שמים לב הרבה יותר כמה זה לא טוב.

 7. פריקת תסכול:

  האביר הבהיר

  לפעמים יש תקווה שכשהמציאות תטפח בפרצופם של היוצרים, הם ייאלצו לשנות ולשפר את הסדרה שלהם מכאן ולהבא.

  אני נהניתי מבית הדרקון הרבה יותר ממה שהגיע לה. מה לעשות, אין הרבה סדרות עם האווירה האפית והקרה שיש בה, וזה קנה אותי. אבל מהכתיבה הגרועה ממש התבאסתי, וקיוויתי שיהיו לכך תוצאות בשטח, והסדרה תשלם מחיר שייאלץ אותה להשתפר בהמשך.

  אבל אם היא מקבלת מועמדות לאמי, וזכייה בגלובוס הזהב, וביקורות ממש טובות בעגבניות, ונכנסת לרשימת 250 הסדרות הטובות של ימד"ב (בינתיים יצאה, עדיין בדירוג גבוה בטירוף), ומביאה המוני צופים וכסף ל-HBO – אין שום סיבה בעולם שתגרום להם לשנות משהו בכהוא זה.

  וזה ממש מתסכל. אבל מה לעשות, החיים לא תמיד הוגנים.

  2
  lazarobbie, אדון האופל ?
  • שלא נדבר על זה שחלק מעונה 2 צולם בלי תסריטאים על הסט.

   Beetlejuice

   (ל"ת)

   • ועכשיו זו אחת ההפקות הגדולות היחידות

    Galoofy

    שממשיכה למרות שביתת השחקנים.
    גם אם זה ״כשר״ עקב חוקים שונים לאיגוד השחקנים הבריטי, זה עדיין מסריח.
    לא יודעת איך והאם זה ישפיע על התוצר הסופי (שביתת התסריטאים נשמעת לי קריטית יותר מבחינת האיכות של עונה 2), אבל זה בטח לא יעזור.

    2
    idoma98, lazarobbie ?
  • כמו כן, זוכרים ש'טבעות הכוח' היתה משהו?

   האביר הבהיר

   אי אז לפני שנה כשהסדרות יצאו והיו הברבנהיימר הנוכחי שכולם השוו, התחושה היתה שהסדרות זוכות להערכה שווה, ואם כבר – אז הנטייה היא לטובת טבעות הכוח.

   אבל עבר הזמן, טבעות הכוח שקעה בתהום הנשייה ובית הדרקון ממשיכה לככב בטקסי הפרסים.

   אני תוהה האם זה אומר משהו לגבי הכוח של HBO באיגודים ואקדמיות.

   • או שבית הדרקון פשוט טובה יותר.

    Beetlejuice

    (ל"ת)

    1
    אדון האופל ?
    • אפילו אם זה נכון,

     שלמקו GRAS

     יש טוב יותר יחסית, ויש טוב יותר ברמה של מועמדות לפרסים.

     • אני בהחלט מסכים שלאף אחת מהן לא מגיעות פרסים.

      Beetlejuice

      (ל"ת)

    • לזה כיוונתי כשהזכרתי את התחושה.

     האביר הבהיר

     לפחות אז הרגיש שהקונצנזוס ממש לא לטובתה, ודאי לא באופן חד משמעי.

     אבל כן, כמובן שזו אפשרות. אני עצמי גם מעדיף את בית הדרקון.

   • את "בית הדרקון" לא ראיתי

    יצחק בארי

    אבל אין לי צל צילו של ספק שלתוצרי HBO יש הילה של איכות שלאמזון ייקח אולי עשרות שנים להשיג. לאו דווקא הילה מוצדקת, כמובן, אבל זה חד משמעית משפיע.

 8. שני טריילרים

  האביר הבהיר

  מקס משחררים את 'הטריילר השחור' ו-ה'טריילר הירוק', כל אחד מתמקד בנקודת המבט של אחד משני הצדדים הלוחמים, וגם מציג את הצד שלו במלחמה בצורה יותר אוהדת.

  בעקרון סתם גימיק נחמד, אבל זה גרם לי לתקווה קטנה שהיוצרים הבינו שהסדרה צריכה לב להתבסס סביבו, דמויות שנרצה בטובתן ונבין אותן. אם הם באמת הבינו את זה, וכתבו את העונה בצורה שמתבססת סביב שתי הדמויות הנשיות המרכזיות ובאופן שמעורר כלפיהן אמפתיה והבנה, אולי זו תהיה עונה טובה יותר.

  • הבעיה שההפקה נראית פלסטיקית ולא אורגנית.

   Beetlejuice

   קיוויתי שהעונה הראשונה נראתה ככה בגלל הקורונה והיו חייבים סטים סגורים שאפשר לשלוט בהם (למרות שיש מצב שלצלם באוויר הפתוח היה טוב יותר).
   אבל פה יש את אותו לוק מעפן ופילטר בוץ מכוער.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)