ניצוד
Jagten

לוקאס, גנן בגן ילדים בעיירה זעירה, מנסה לשקם את חייו אחרי גירושין, אבל שקר קטן של ילדה קטנה הופך אותו לניצוד.

תאריך הפצה בישראל: 06/12/2012

19 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. בתור גננת, אני יכולה בהחלט להגיד שהסרט הזה הוא

  כאן מעיין

  התגשמות הפחד הכי גדול שלנו, אנשי החינוך :S

  • בתור איש חינוך, אני יכול לומר שאני מסכים.

   שפן הלוח

   אם הכוונה היא לפחד מפני סרטים שזורעים דיס-אינפורמציה לגבי האופן בו מזוהים מקרים של התעללות מינית, ודיס-קרדיטציה במערכות שנועדו לטפל במקרים כאלה.

   2
   Morin, maayanzil ?
   • נושא הסרט הוא נושא אמיתי וכואב

    כאן מעיין

    אני כבר הספקתי לשמוע על מקרה דומה בסביבה הקרובה שלי. למזלם של אותם אנשים מעורבים הטכנולוגיה הייתה לצידם (הפעם), אבל זה היה יכול להסתיים אחרת.

    • קשה לי להגיב לפני שראיתי את הסרט

     שפן הלוח

     אבל על פניו הוא מציג סיטואציה אבסורדית, ומשתמש בה כדי לערער את התוקף של כל טענה על הטרדה מינית של ילדים, שהם אחת האוכלוסיות הפגיעות ביותר לכזו התעללות.
     כן, לפעמים ילד ממציא סיפורים שמקפיצים את המערכת. זה נדיר, אבל זה קורה. הנקודה היא שקודם כל – המקרה ההפוך הוא נפוץ בהרבה. הנטייה היא בדרך כלל להתעלם מטענות של ילדים ולפתור אותן כדמיונות במקום לטפל בסימני הזהרה מפורשים. ושנית – זה בדרך כלל די פשוט להפריך טענות כוזבות. ילד שעבר התעללות מראה סימנים די ברורים: חרדות, דיכאונות, גילויי אלימות, הסתגרות, פחד ממגע, התנהגות מינית מפורשת, ידע שלא מתאים לגיל וכו'. כל אלה הם קשים מאד ל"זיוף".

     עכשיו, גם כאשר מופעלת חובת הדיווח בגלל סיפור חסר בסיס ומערכות טיפול מופעלות, יש לי הרושם שהסרט לא מציג התמודדות ריאלית (למרות ששוב, לא ראיתי אותו ואולי אני טועה). אם אכן כל מקרה כזה היה הופך לצייד מכשפות באותה מידה היית צריכה לשמוע על הורים המפחדים שהילד יאמר משהו על התעללות בבית מול הגננת. אבל כמו שידוע לנו היטב, מקרים כאלה מטופלים בשיא הזהירות ומתוך שאלה מתמדת על פרשנות המציאות השונה של הילד, ומודעות רבה לסכנה של עיצוב זיכרון והעמקת טראומה על ידי חקירה לא מקצועית.

     נכון, לא כל סרט צריך להיות מחקר סופר ריאליסטי, ומנסתם סרטים מראים דווקא את מקרי הקצה הנדירים. אבל כאשר סרט מבקש כביכול להצביע על תופעה חברתית מסוכנת, הייתי מצפה ממנו לטיפה יותר הגינות.

     2
     Morin, InvisibleUnicorn ?
     • כמו, למשל, לחקור את מה שהוא מדבר עליו לפני הביקורת?

      אדם קלין אורון

      (ל"ת)

      5
      יבגני טרבנוב, עומר, ציפס בטטה, bloody_miryam, אמיר אסעד ?
      • I see what you did there

       שפן הלוח

       ולכן הסתייגתי מראש – יתכן שהסרט טוב, מותח, כתוב ומבוים בצורה וירטואזית, מעלה שאלות מעניינות ושווה צפייה באופן כללי. הטענות שלי הן לא כלפיו ספציפית, אלא כלפי השאלה עד כמה העלילה שלו (כפי שהיא מתוארת כאן וכפי שהיא מוצגת בטריילר) מבטאת העלאה לסדר היום של תופעה חברתית אמיתית ומסוכנת או שמדובר בסיטואציה לא ריאליסטית המוקצנת לשם הדרמה.

       • נחייה ונראה, או שמא, נראה ונחליט.

        אדם קלין אורון

        (ל"ת)

 2. ניתוח של הסרט

  Morin

  כמשעתק ומחזק את הסדר החברתי. כולל ספויילרים.
  http://meandiscourse.wordpress.com/2012/12/11/the-hunt/

  4
  שפן הלוח, netta, pooknook, maayanzil ?
  • תגובה שמכילה ספוילר לניצוד מאת גיא
 3. תגובה שמכילה ספוילר מאת jbar
  • תגובה שמכילה ספוילר לניצוד מאת varagor
 4. הסרט הכי טוב שראיתי השנה

  varagor

  חבל שהוא לא קיבל הפצה נורמלית בבתי הקולנוע בארץ.

  • הוא הופץ באופן נורמלי בהחלט.

   ועצם העובדה שסרט דני על אדם שמואשם בפדופיליה מוצג בארץ מסחרית היא לגמרי לא מובנת מאליה. אין מה להאשים את תעשיית הקולנוע בארץ על כך שהסרט לא הוקרן ב-30 בתי קולנוע ברחבי הארץ. זה לא "איירון מן".

   2
   אידן (ברווז גומי), bloody_miryam ?
 5. של מי השורה הזאת?

  הפונז

  מסתבר ש"אתם יצאתם מדעתכם" היא שורה די פופולרית בטריילרים לסרטים שעוסקים (כנראה) בהתעללות בילדים, אפילו בטריילר בעברית לזאב הרע טרחו לשים אותה.

 6. סרט מצויין

  כפיר

  למרות המסלול הברור, לא מפסיק להפתיע, דמויות נהדרות, במיוחד השחקן הראשי.

  1
  יבגני טרבנוב ?
 7. מסכימה עם הביקורת שמורין קישרה אליה

  מיקה

  כפיר, כל מה שכתבת הוא עניין של דעה. יש לזה תוקף, אבל אני ראיתי דווקא את הצדדים שהכותבת בבלוג ראתה. גם לזה יש תוקף. וזה לא שטויות פוסט מודרניות, זו דעה ופרשנות אחרת של הסרט.

 8. אוקיי, שאלה.

  אז כן, אני יודע שהסרט הזה הופץ פה כבר בסוף 2012. מסתבר, למעשה, שביחד עם צרפת, בלגיה, הולנד, איטליה, יוון, אירלנד ומקסיקו, בין היחידים שקיבלו את הסרט הזה בהקרנות מסחריות עוד ב-2012. בכל שאר העולם, בין השאר, במדינת המקור של הסרט הזה, דנמרק, הוא עלה להקרנות מסחריות רק ב-2013. ובכל זאת, לא נראה שהוא באמת צבר הרבה תשומת לב בחודש ומשהו (או פחות, תקנו אותי אם אני טועה) שבהם הוא היה כאן, כולל באתר הזה (לא לראות בנימה של האשמה). רוב האנשים שאני מכיר שראו את הסרט נחשפו אליו רק ב-2013, ואני יודע על הרבה שלא ממש יוכלו להסתכל על 2013 בלי לחשוב על הסרט הזה.
  אני תוהה, האם תהיה אפשרות של מקרה חריג שבה הסרט הזה יופיע גם בסקר סוף השנה הנוכחי? אני זוכר שגם "רד סטייט" הופיע בו גם ב-2011 וגם ב-2012 – מסיבה שונה לחלוטין אומנם, אבל דומה במובן מסויים.

  4
  אור, אדון האופל, gunai, יבגני טרבנוב ?
 9. תגובה שמכילה ספוילר לניצוד, נעלמת מאת האביר הבהיר
  • תגובה שמכילה ספוילר מאת נמרוד
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)