מורדים
Insurgent

המשך ל"מפוצלים", שבו טריס, בעלת היכולת שלא תאמן להיות גם אמיצה וגם חכמה, ממשיכה להילחם בממסד.

סרט מס' 2 בסדרת מפוצלים
תאריך הפצה בארה"ב: 20/03/2015
תאריך הפצה בישראל: 19/03/2015
עיצוב וצילום יפים מאוד ושיילין וודלי מצוינת. הסיפור הוא בליל מטומטם של קלישאות מספרי נוער.

5 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אני חייב לחלוק:

  זהו "תאור העלילה" הרשמי של הסרט בימד"ב.

  One choice can transform you-or it can destroy you. But every choice has consequences, and as unrest surges in the factions all around her, Tris Prior must continue trying to save those she loves–and herself–while grappling with haunting questions of grief and forgiveness, identity and loyalty, politics and love. Tris's initiation day should have been marked by celebration and victory with her chosen faction; instead, the day ended with unspeakable horrors. War now looms as conflict between the factions and their ideologies grows. And in times of war, sides must be chosen, secrets will emerge, and choices will become even more irrevocable–and even more powerful. Transformed by her own decisions but also by haunting grief and guilt, radical new discoveries, and shifting relationships. Tris must fully embrace her Divergence, even if she does not know what she may lose by doing so.

  זה מרשים ביותר: 145 מילים בלי לומר כלום. התיאור הזה נותן את ההרגשה הברורה של מישהו שקיבל שיעורי בית לסכם ספר, אבל לא קרא אותו ולכן פשוט מנסה למרוח מילים שכנראה יהיו קשורות איכשהו.

  4
  יחמור פרסי, פרנק הארנב-שפן, sparks, אפרשזיף ?
 2. זה סרט מהנה שנשען על רעיון כ"כ מטופש שזה מתסכל

  קיפוד רדיואקטיבי

  חבל, הסופרת הייתה יכולה להפוך את הרעיון הזה של שליטה לפי תואר מסוים ("חכם", "אמיץ", "טוב-לב" וכו…) למשהו יותר מורכב ואמין אבל במקום זה בחרה ברעיון הדבילי הזה. אז אפשרי להינות מסרטי האוטופיה ל-YA האלה – למרות שהם לא מגיעים לקרסוליים של הספרים הדיסטופיים המוכרים – אבל חייבים להשאיר את השכל בחוץ. לפחות ה"רץ במבוך" היה לא-רע.
  אני מחכה ליום שבו האולפנים בהוליווד באמת יקבלו קצת אומץ ויפנו לספרי המדע-בדיוני הקלאסיים של סילברברג,אסימוב,היינלין ודומיהם. כל הבליל הזה של ספרות YA מתסכל למדי, במובן הזה של זה המקסימום שנקבל מספרות מד"בית בימינו.

  • גם היום יש ספרי מדע בדיוני טובים

   רנדל

   לא חייב ישר ללכת אחורה לתקופת היינלין את אסימוב. ג'ון סקלאזי הוא סופר מד"ב פורה שיקום מלחמת האדם הזקן שלו בהחלט יכול להיות אחלה סדרת סרטים. יש את אן לאקי שכתבה ספר מד"ב אופרת חלל שלפי הקונצנזוס נחשב יצירת מופת פורצת דרך, Ancillary Justice , וההמשך כבר יצא. ואם כבר מדברים על אופרות חלל אז גם סדרת הספרים Expanse של ג'יימס ס.א. קורי נחשבת מצוינת. ואם רוצים מד"ב שהוא לא חלליות וחייזרים אז יש תמיד את מירה גראנט שכותבת מותחנים ביולוגיים מצליחים להיות כיפים, עם קצב מהיר ואינטליגנטים בו זמנית. אז במקום ישר להציע קלאסיקות מד"ב (ולהזכירך העיבוד של המשחק של אנדר לא היה משהו בלשון המעטה) אפשר גם לעבד ספרי מד"ב עכשוויים. בניגוד למה שמשתמע מהודעתך, ממש לא כל ספרי המד"ב שיוצאים כיום הם YA. משחקי הרעב, מפוצלים ודומיהם אפילו לא נחשבים מד"ב.

   2
   Morin, inbalg ?
 3. די, לא שוב הארגנטינאים האלה!

  קסם

  (ל"ת)

  7
  מתן בכר, nadidi, jokerface24, THOR, לפרקונית, הגורבצובה, Jess R ?

תגובות מקבילות

41
  תגובות נוספות בדף הביקורת של מורדים
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)