בלתי נראה (2020)
The Invisible Man

לאחר שחברה המתעלל מתאבד, ססילה מנסה לבנות את חייה מחדש. אבל לסרט לא קוראים "האיש שהתאבד" אלא "האיש הבלתי נראה", ולכן העניינים קצת יותר מסובכים משהם נראים.

תאריך הפצה בארה"ב: 13/03/2020
תאריך הפצה בישראל: 27/02/2020

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. וואלה

  אני מחכה לסרט הבא מהבמאי של 'משודרג', אבל הטייטל מפתיע אותי קצת. חשבתי שזה אחד הסרטים שהלכו לעולמם במסגרת קבורתו של היקום האפל של יוניברסל.

  • אם הבנתי נכון - לא חלק מהיקום

   אבל כן סרט שהולך לקרות כי למה לא, עבר מספיק זמן מאז הפאדיחה עם קווין בייקון.

   1
   יצחק בארי ?
 2. היי בואנה סרט לא רע

  סצנת הפתיחה לבדה שווה את מחיר הכרטיס (ובעניין הזה אגיד שאם יש לכם אפשרות לוותר על הטריילר – אז וותרו על הטריילר).

  אין בסרט הרבה ג'אמפ סקארס, והמעט שיש עשויים לעילא. אני גם אוהב סרטי אימה שלוקחים את הזמן באיזי כדי לבנות מתח אפקטיבי. אולי הוא לוקח את הזמן לאט מדי בשליש הראשון (רק טיפה'לה) אבל בחיי שזה שווה עבור כל רגעי ה-"oh no he didn't" שבאים כמו רכבת בהמשך. אפילו אליזבת' מוס, שהתחילה להעיק עלי עם פרצוף-הזעם הקבוע שלה (וגם ההופעה שלה ב-"אנחנו" לא הייתה משהו לדעתי, כולה שברה את התבנית הקבועה שלה) מצליחה לעורר אמוציות ולגרום לי לפחד עבורה, להריע איתה ולדאוג לה בכנות מוחלטת.

  החסרונות פה בעיקר טכניים. זה לא סרט שהייתי מגדיר כחובה על מסך גדול, ויזואלית הוא בסדר ותו לא. מעבר לכך, לדעתי חסר לו מעוף בעניין ה-"בלתי נראות". אולי זה רק אני וכל השנים שחלמתי על הדברים שהייתי עושה אם הייתי מקבל כוח כזה (מה? שום דבר קריפי) אבל לדעתי לי וואנל לא חלם רחוק מספיק; כל כך הרבה דברים אפשר היה להוסיף אל החוקים הסביבתיים שמתרחשים כשמישהו הופך לבלתי נראה (לדוגמה סצנת האוויר הקר? זה היה טאץ' נחמד, וכאלה רציתי לראות עוד).

  בכל אופן, סרט אימה טוב (ואשר, באופן מפתיע, עוסק במערכת יחסים אלימה באופן מוצלח יותר מסרטי דרמה שזה הנושא העיקרי שלהם). אני שמח שירדו מעניין יקום המפלצות, ואני מקווה לראות עוד סרטי מפלצות של יוניברסל שנותנים ליוצרים (ולא לאולפן) להכתיב את הסרט.

  • אני אמליץ פה שוב על Sweetheart של ג'יי די דילארד

   סרט אימה/מפלצות מצוין, מינימליסטי, שהאידיוטים ביוניברסל החליטו לשלוח ישר לצפיה ביתית.

 3. תגובה שמכילה ספוילר להרואה ואינו נראה מאת ה. ג. ולס מאת יובל קול טאל
  • "קרושיו!" !מסמיק!

   יובל קול טאל

   (ל"ת)

 4. אפקטיבי ומוצלח

  Galoofy

  בלי לראות שום דבר ממה שיוניברסל תכננו עבור The Invisible Man כשהוא היה אמור להיות חלק מהיקום האפל שלהם (עם ג׳וני דפ !איכס! ), היה שווה שהיקום ההוא יקרוס אם מה שיוצא זה סרטים כאלה במקום.
  סרט מותח ואפקטיבי, עם משחק מצויין של אליזבת מוס וזווית מרעננת על הקונספט המוכר.
  !אחלה!

תגובות מקבילות

35
  תגובות נוספות בדף הביקורת של בלתי נראה (2020)
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)