ג'אנגל קרוז
Jungle Cruise

עוד סרט שמבוסס על מתקן בדיסנילנד.

תאריך הפצה בארה"ב: 30/07/2021
תאריך הפצה בישראל: 29/07/2021

19 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. טוב, בנושא הזה,

  שלמקו GRAS

  אי אפשר שלא לקשר לקליפ הזה:

  https://www.youtube.com/watch?v=a0cCRRFi1aA

  (אני חושב שבתגובות ראשונות בעמוד, לא רק שלא מקבלים מסך אישור והתגובה עוברת לאישור אוטומטי, גם ה"עיצוב מתקדם" לא פעיל)

  2
  יהונתן צוריה, Chwomp ?
 2. כבר לא קרוז בג'ונגל

  אלא "ג'אנגל קרוז", אחיו האובד של טום ופנלופה קרוז.

  3
  חתול, lazarobbie, gevald ?
 3. לסרט זה פיללתי.

  דין

  סוף סוף סרט פנטזיה אפי בהוליווד, בלי גיבורי על ובניינים מתרסקים, אלא על עולם קסום ואחר משלנו שמלא בפרטים, פלאים ומיתולוגיה והיסטוריה עשירה ומלאת רבדים. נראה שדיסני עלו על הגל וזה הספתח ליקום חדש ומופלא.

 4. תגובה שמכילה ספוילר מאת רנדל
  • בטעות נלחץ ספויילר

   רנדל

   יש שם התייחסות לסצנה שמגיעה יחסית מאוחר אבל זה באמת לא מסוג הסרטים שצריך להימנע ממידע עליהם לפני הצפייה, אין בו דבר שלא נעשה יותר טוב במיליון סרטים בעבר (געגועיי למומייה של 99)

  • זה באמת הדבר הכי רע בסרט.

   Beetlejuice

   הסרט הזה משתמש בהומוסקסואליות כ-token ותו לא. אפשר היה להוציא את הסצינה הזאת מהסרט, וזה לא היה משנה דבר.
   וככל הנראה זה נבנה בכוונה – כדי שאפשר יהיה לחתוך את הסצינה ולהפיץ בסין בקלות.

   1
   Morin ?
   • באמת שזה פגע בי

    רנדל

    ואני מופתע מזה שבכלל הסרט המעפן הזה שכל כך קל לרדת עליו הצליח להזיז לי משהו, אבל זה פגע. השילוב של המהלך המחושב והציני הזה (עד לרמת העריכה לגרסאות בסין או רוסיה) והקיבוע הסטריאוטיפי הזה, שאומנם הוא ממש לא חדש לי, אבל הוא נעשה כאן (ובקרואלה וביפה והחיה) בצורה כל כך עלובה תחת מעטה של פתיחות וחדשנות, פשוט מתסכל אותי. אני חושב על ילדים בגילאי 12-18 שנמצאים בארון ורואים את זה (למרות שקשה לי להאמין שזה בכלל יחזיק מישהו בגילאים האלה, סרט עשוי כל כך רע שרק מתחת לגיל 12 אפשר להנות ולא לשים לב לזה שהוא גרוע) ומבינים שהחברה חושבת שהתפקיד שלהם לנצח יהיה להיות הגלגל השלישי והחורק שרק מפריע לאקשן. לנצח יידחקו לקומיק רליף שכל הבדיחות על חשבונם. ושכל התכונות הנלעגות בחברה יושלכו עליהם כמו חולשה, התנשאות, אנוכיות, חוסר אונים, התפנקות. וכמובן בעוד שהגיבורים הראשיים תמיד יחלקו נשיקה בסרט, גורלם של הסיידקיקים ההומואים תמיד יהיה להישאר לבד. כי להוסיף להם מושא אהבה זה כבר משהו בלתי הגיוני. ומפתיע אותי שעם כמה שהחברה האמריקאית מחשיבה את עצמה WOKE לא ראיתי דיבור על זה בכלל. הייתי שמח לראות שכמו שהיה חרם על "שכונה על הגובה" בגלל ליהוק שחקנים לטיניים בהירים בלבד ללא ייצוג לגווני עור כהים יותר, אז גם שיעשו איזה סערה לגבי הסרט הזה שאולי תפגע בו בקופות (למרות שאני משער שגם ככה הוא לא יצליח במיוחד).

    1
    יבגני טרבנוב ?
    • אני מניח שזה עניין של ציפיות מונמכות

     כי אתה צודק שביחס לייצוגים שונים במדיה, נראה שדיסני תקועה היטב בשנות ה…שמונים (נראה לי?), בכל הנוגע לעיצוב הדמויות הנ"ל. אבל צריך לקחת בחשבון שזה הצעד אחרי שדיסני מנסה (בכנות או בציניות) להראות פתיחות ולשלב את הקהילה, ואחרי שהם התגאו (אשכרה התגאו!) בכך שהם הכניסו דמות להט"בית לסרטים קודמים שלהם בלי שזה יהיה נוכח בשום צורה או דרך.

     אז כשזאת החברה שאתה עוסק איתה, אני לא יודע אם אפשר לעורר את אותו זעם טוויטרי כמו נגד "השכונה", כי פשוט מראש לא באמת מצפים למשהו מהם.

     1
     Morin ?
    • כי זה דיסני, ואיכשהו מחליקים להם יותר.

     Beetlejuice

     בזמן שיש אופנה להיכנס יותר באולפנים מתחרים, לדוגמא – וורנר ברוס.
     אני לא יודע למה זה אפילו. כנראה שבאמת בגלל שדיסני ביססו את המכנה המשותף הרחב ביותר, ברמה שדיונים כמו הדיון הזה לא עושים את הבאז שצריך ברשת.

     • אז אולי צריך להפסיק לוותר להם.

      רנדל

      בכל זאת הם האולפן בשולט בתעשייה (אישית רוב התכנים שאני צורך לא שלהם אבל זה לא רלוונטי). ומהרגע שהם התחילו להעמיד פנים כאילו אכפת להם אז הם לגמרי נתונים לביקורת. הם לא יכולים להמשיך להינות מתדמית ליברלית ומתקדמת וגם להמשיך להפגין ערכים שמרניים שעבר זמנם לפני כמה עשורים. אבל להילחם בדיסני זה כמו דון קיחוטה נגד תחנות הרוח אז ווטאבר.
      אגב הבעיה לדעתי היא שאומנם בסרט הזה זו הייתה דוגמה מוקצנת לטרופ הזה אבל אני מרגיש שזו גישה של רוב הסרטיל והסדרות האמריקאיות. תמיד ההומו יהיה שחקן משנה, החבר הכי טוב של, ותמיד חלק מהאפיון של הדמות יהיה שהוא הומו כאילו זה תכונת אופי. ואם הוא דמות ראשית אז כמובן כל הסרט יהיה על העיסוק בהיותו כזה וביחס של החברה אליו ועל ההורים הנוטשים ויאדה יאדה. אני רוצה סרט אקשן שהגיבור הראשי עושה ולובש מה שגברים ראשיים עושים בסרטים כאלה ובסוף היום מחכה לו גבר, לא כזה מסובך. ואנחנו שנות אור משם.

      3
      LucyW, יבגני טרבנוב, Morin ?
      • מה שאני חושב

       שלמקו GRAS

       זה שהבעיה של דיסני מגיעה מסין. אם דיסני הייתה מתייחסת רק לשוק האמריקאי, הם כבר היו מתקדמים הרבה יותר – אבל כל עוד התוכנית העסקית של דיסני כוללת בתוכה סעיף "אל תעצבנו את הסינים", ההתקדמות תהיה הרבה יותר עדינה.

       1
       Morin ?
  • תגובה שמכילה ספוילר מאת Odwin
 5. העכברה

  לא ראיתי את הסרט אז אין לי מה להגיב באופן ספציפי. מה שכן, השאלה בדיסני היא תמיד לאיזה חלק מתייחסים. דיסני תמיד מנסים להחזיק את המקל משתי הקווצות שלו ב-כ-ל נושא ולכן יש גם יצוג שמרני וגם יצוג להט"בי.
  דווקא יש מקומות שבהן יותר מותר להתפרע כמו בית הינשוף לדוגמה (סדרה מעולה בלי קשר לשיפ הלהטב"קי) שיש בה דמות *ראשית* ביסקסואלית עם חברה (כןכן המילה girlfriend נאמרה שלל פעמים בפרקים האחרונים בלי להסתיר), דמות ראשית ביסקסואלית שהיא החברה, ודמות ראשית שיצאה עם א-בינארי/ת בלשון פנייה singular they.
  מה שכן, אני כן חושבת שיש יותר מידי הייפ מצד הקהל ומקידום אגרסיבי של דיסני על משפטים בודדים שאמורים להגיד שדמות היא להטב"קית . ברצינות , זה ששמו את לוקי וסילבי ברקע שנראה כמו סתם סט-אפ מדע בידוני קלאסי (bisexual lightning זה בולשיט) ואמרו משפט 1! לא כזה מקדם את הקהילה הלהט"בית. מרגיש לי חסר טעם

  • סקרנת אותי עם בית הינשוף

   רנדל

   ממליצה לצפות? לא שמעתי עליה עד עכשיו. בסדרות אנימציה המצב עוד יחסית טוב, "שי רה ונסיכות הכוח" נחשבת בין המתקדמות בתחום.

   • בהחלט!

    פלוני

    דיסקליימר: לא ראיתי את הסדרה, אבל עקבתי אחרי קהילת היוטוברים של הסדרה לאורך העונה הנוכחית (רק עכשיו גמרו את החצי הראשון של העונה השניה) באופן די אובססיבי; אולי את כל הפילר בתוך הפרקים לא ראיתי, אבל ממה שראיתי מדובר בסדרה מעולה.
    דיסקליימר 2: אני לא אוהד גדול של יחסים להט"ביים ויחסים רומנטיים באנימציה באופן כללי (אחד הסיבות שלדעתי אמפיביה טובה יותר [דיסקליימר: גם אותה לא ראיתי, אבל עקבתי וכו' הפרק האחרון היה מדהים]), אבל צריך לתת קרדיט כשמגיע: בניגוד לרוב הסדרות האחרות שהציגו יחסים להט"ביים (שי-רה, קורה) בית הינשוף לא מחכה לרגע האחרון כדי לאשר את מערכת היחסים, ודואג לקבע אותה כבר בחצי הראשון של העונה השנייה (כן, בית הינשוף הוא שד זכר, מתברר, והוא… מסדר אותם בדייט על דעת עצמו בלי להודיע לאף אחד מראש, איזה נחמד). כמו כן, הסדרה עושה עבודה די טובה בבניה של מערכת היחסים לאורך העונה הראשונה עד לנקודה בה העונה השנייה רק צריכה לקצור את הפירות ופשוט להראות זוגיות בין שתי בנות… 13? 14? האמת שאני לא זוכר.
    אבל הבונוס הגדול מבחינתי הוא שמערכת היחסים הזו לא באה על חשבון מערכות היחסים בין שאר הדמויות לאורך הסדרה, וגם לא על חשבון העלילה ובניית העולם. בכלל, כמעט ואין פילר בסדרה וכל פרק משנה את הסטטוס-קוו ביותר מאופן אחד…

    • השאלה אם כדאי לראות מבחינת איכות או רק להטב

     כי מבחינת להטב אולי(לא יודע לא הגעתי מספיק רחוק(
     מבחינה עלילתית אני חושב שזו סדרה בינונית במקרה הטוב מהפרקים שראיתי.
     המופלאה וגרוןטי פולס הרבה יותר מעניינות. גם סטאר שהיא פחותה משמעותית מהשתיים הללו טובה מבית הינשוף לדעתי

     • עד איפה הגעת?

      פלוני

      כי עד כמה שהבנתי, העונה הראשונה אכן מתחילה חלש אבל ככל שהיא מתקדמת היא משתפרת; כל שכן בעונה השנייה בה הסדרה מתעלה על עצמה כל פרק מחדש (ופתאום יש שלוש זוגות להט"ביים שרק נרמזו בעונה הראשונה)… המופלאה, מצד שני, נראה כמו ערימת קיטש [דיסקליימר: לא ראיתי ולא עקבתי, אבל בדיוק עברתי על reactions לפרק… האחרון? 18 עונה 4 הוא הפרק העדכני?] וגם מבחינה עיצובית הסדרה לא נראית משהו (יש דרכים טובות יותר לעשות סדרה טובה בתלת ממד, ואני לא מתכוון דווקא למלחמת הכוכבים…)

      • אני חושב שהמופלאה לא מתוחכמת אבל מעניינת

       מתח אקשן ואהבות . זה פשוט אבל נחמד .
       בית הינשוף פשוט נראה לי טיפשי כזה .
       כמובן שאף אחד מהם לא גרווטי או פינאס פרב

תגובות מקבילות

9
  תגובות נוספות בדף הביקורת של ג'אנגל קרוז
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)