נאום המלך
The King's Speech

המלך ג'ורג' השישי, מלך צעיר, חסר בטחון עצמי ומגמגם, נעזר בשירותיו של מרפא בדיבור כדי להנהיג את בריטניה במלחמת העולם השניה.

תאריך הפצה בארה"ב: 24/11/2010
תאריך הפצה בישראל: 27/01/2011
דרמה קאמרית מצוינת מכל הבחינות, כתובה, משוחקת ומצולמת נהדר. הטענה היחידה נגד הסרט היא שהוא לא משאיר רושם ארוך טווח. עם כל הכבוד, אוסקר לא מגיע לו.

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. צור שפי

  ראיתי את הסרט אתמול ואני ממליץ עליו בחום. יש פה סיפור (אני מניח שאמיתי) על אדם, במקרה זה מי שעתיד להיות המלך ג'ורג' השישי, הנלחם נגד מגבלות הנובעות למעשה מתבנית נוף מולדתו, כלומר האופן שבו חונך וגודל. זו לא רק המגבלה הפיסית/פסיכולוגית המרכזית שבלב הסרט אלא גם מערכת של אמונות וסטראוטיפים שהוטבעו בו מלידתו אל תוך משפחת המלוכה. הסיפור האישי שלו משתלב היטב ב"פעמי ההסטוריה" – בריטניה על סף מלחמת העולם השניה. לפחות עלי השילוב הזה "עבד" באופן ששאלתי את עצמי את השאלה שכידוע היסטוריונים נמנעים מלשאול – "מה היה קורה אילו", במקרה זה, אילו במקום ג'ורג השישי היה יורש את כס האב אחיו הבכור שכידוע ויתר בשל יחסיו עם הגרושה האמריקאית ואליס סימפסון (לימים נודע שלאותו האח היו נטיות פרו-נאציות). הסרט הוא קאמרי ורוב הזמן הפוקוס הוא על שני השחקנים הראשיים פיטר פירת וג'פרי ראש שמפליאים לעשות. אהבתי גם את הצילום בגווני חום וירוק-אפור המתאימים לאווירה ולתקופה. זה לא סרט פורץ דרך אלא קולנוע "קלאסי" במיטבו.

 2. אוי, סרט מצוין.

  מתוכננת ביקורת? הייתי שמח לדון עליו בביקורת ולא בדף הסרט.

  1
  trilliane ?
 3. ראיתי איזה שבר טריילרון

  subatoi

  ממנו אתמול, נראה מאוד מעניין, מכל מיני מובנים. וחוצמזה:
  א. בלי שאני יודע אם יש נאום רציני בסרט או לא, תרגום השם לא אמור להיות "דיבור המלך" (כלומר, הדיבור ה"בעייתי" של המלך)? למרות שזה לא נשמע טוב, אני מודה.
  ב. לפי השמות פה דרק ג'קובי מופיע בסרט. מין אירוניה קולנועית כזו בהקשר של הגמגום. נחמד.

  • קריצה. לא אירוניה. קריצה.

   subatoi

   (ל"ת)

  • הכוונה לנאום המלך

   רון

   יש סצינה בסרט בה הוא נואם…

   • טוב, תודה.

    subatoi

    (ל"ת)

 4. הקרנה של הסרט

  בני

  מחר, יום חמישי, ראשון בצדמבר. תיערך הקרנה חינמית של הסרט במסגרת אירועי חמישי בקמפוס באוניברסיטת תל אביב. בשעה 20:30. בבית התפוצות.
  אני לא אגיע להקרנה, אלא אהיה באחת העמדות של המקום, אולי אפילו עם חולצה של עין הדג.

תגובות מקבילות

107
  תגובות נוספות בדף הביקורת של נאום המלך
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)