לבירינת
Labyrinth

ברגע של חולשה, נערה מאבדת את אחיה התינוק למלך הגובלינים. עתה עליה לצלוח את המבוך שלו לפני חצות הליל, ולא – אחיה יהפוך לגובלין בעצמו.

עמוד הסרט בחסות מירית בן חור
תאריך הפצה בארה"ב: 1986

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מהסרטים המקסימים שהיו

  ברק

  (ל"ת)

  2
  טל, ארט ונדלאיי ?
 2. וואו , איזה טריילר נפלא

  tallyco

  (ל"ת)

 3. סרט נהדר, שאפשר לראות שוב ושוב

  Morin

  סיפור התבגרות של נערה שאינו "סיפור התבגרות נשי", כלומר, מדבר על התבגרות ואחריות, ולא על נישואין וזוגיות. וגם חמוד להפליא.

  5
  רצוּץ וּמצוּץ, טל, xslf, אליס בארץ המראה, ארט ונדלאיי ?
  • הכל נכון

   שפן הלוח

   אם כי יש שיצביעו על כך שדייויד בואי במכנסי עור מכניס פן מיני שלא ניתן להכחיש לסיפור ההתבגרות הזה.

   3
   טל, Morin, ארט ונדלאיי ?
   • תגובה שמכילה ספוילר ללבירינת מאת Morin
 4. זו דעתי על הסרט:

  ארט ונדלאיי

  קחו את העיצוב של החבובות וערבבו עם זה של המגדל של סרומן והעורק אי משר הטבעות. הוסיפו דמיון וטרוף פסיכדלי כמו שיש באליס בארץ הפלאות (הספר). הכניסו מאט הומור קלטי בסגנון הנסיכה הקסומה או הגביע הקדוש מלמעלה ואז טבלו בעוד קצת שירי פופ משנות השמונים וזה בערך מה שקיבלתם בתוספת כמויות של כישרון מצד הבמאי ג'ים הנסון. אני באמת לא מבין איך הסרט הזה לא הפך לאחד הסרטים האהובים בכול הזמנים. אם היו בוא עוד קצת בדיחות טובות מבחינתי הוא היה מושלם. מצד שני באמת יש בו כול כך הרבה דברים עד שהוא קצת מפוזר מדי.

  ולגביי המסר או הרעיון. ראיתי את הסרט היום בפעם הראשונה מההתחלה ועד הסוף והוא מלא בכול כך הרבה דברים עד שקצת קשה לי לחשוב על הרעיון שבו למרות שבבירור היה כזה. בכול מקרה, אני מסכים אם Morin אבל בהחלט לא חושב שזה הכול. מעבר לעובדה שהוא סרט מטורף, הוא גם סרט חכם מאוד שמדבר על התבגרות חומריות, חברות, יאוש ועוד ועוד

  1
  SpaceBunn ?
 5. .Blast form the Past

  הסרט הזה הוא מהסרטים הבולטים שאני זוכר שראיתי בילדותי. כלומר, לא ראיתי אותו מאז הילדות וזכרתי אותו ממש במעורפל, אבל בהחלט זכרתי שצפיתי בו כילד. אולי כי הוא היה כל-כך שונה וביזארי משאר הסרטים שראיתי אז. אבל היה קטע אחד שפתאום חזר אלי בבום.

  ראיתי עכשיו את הביקורת של הנוסטלגיה קריטיק על הסרט, ואז הוא מגיע לקטע בו ג'ארת אומר "Nothing? Nothing, tralala?! (זה ב 10:55 בסרטון). אני נשבע שכמעט ירקתי את הקולה שהייתי באמצע לשתות. לא רק שזה בכלל ציטוט מצחיק ואקראי לחלוטין, פתאום נזכרתי שגם בתור ילד קטן שרואה סרט ממש מוזר, גם אז חשבתי שה"טרהלהלה" הזה לגמרי אקראי ולמה לעזאזל הוא אמר את זה? התשובה היא, כנראה, כי הוא דייויד בואי. אחח, איזה איש. חייב לצפות בסרט הזה שוב בהקדם.

תגובות מקבילות

32
  תגובות נוספות בדף הביקורת של לבירינת
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)