לייט נייט
Late Night

מנחת לייט נייט חוששת שעומדים לבטל את התכנית שלה.

תאריך הפצה בארה"ב: 07/06/2019
תאריך הפצה בישראל: 27/06/2019

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. טריילר חמוד לאללה, הסתקרנתי

  ורד

  יש מצב שתעלו ביקורת על זה?
  תתנו קצת רוח גבית לסרט נשי איכותי…

 2. אתמול נפגשתי עם חברים לאכול פיצה

  פלצנוב

  אבל איחרתי קצת כי הלכתי לראות סרט קודם.

  1
  אדון האופל ?
 3. לא טוב.

  לסרט הזה יש שתי בעיות גדולות, הראשונה והמשמעותית מביניהן היא הגדרתו כקומדיה. ובכן, להוציא שתיים וחצי דקות מתוכו (בהערכה נדיבה), הוא לא מצחיק. בכלל. הוא לא מצחיק בצורה טראגית ממש: גם בסצנות קדמת-הבמה כשמספרים בדיחות מול קהל באולפן, הסרט עושה הכל (עוד על זה בהמשך) כדי לצרוח "תראו, הנה בדיחה מצחיקה!" ואין צחוקים. גם בסצנות מאחורי הקלעים, כשהאנשים שעובדים קשה לכתוב בדיחות מחליפים בינם שנינויות, הסרט עושה שוב הכל כדי לצרוח "תראו, הנה פאנץ' ליין!" ואין צחוקים. הסרט הזה פשוט לא מצחיק.
  בעיה גדולה שניה: לסרט יש מסר פמיניסטי חשוב להעביר, והוא דוחף את המסר הזה, באלימות יתרה, עמוק-עמוק לגרון. סרט שבו אמה תומפסון ומינדי קלינג היו מסתובבות ברחובות עם קלצ'נקובים ומרססות למוות גברים-מיזוגנים-לבנים-פריבילגים תוך שהן משמיעות שורות-מחץ שנונות היה מעביר את המסר ש-"לייט נייט" רוצה להעביר באופן יותר אלגנטי ומורכב. במקום, הסרט נותן לדמויות האלה לנאום את המסרים שלהן. יש בהוליווד מישהו שיודע לכתוב דמויות שנואמות נאומים חוצבי-להבות, מלאי שנינויות, שמעבירים מסרים חברתיים חדים וחריפים. קוראים לו אהרון סורקין*, והוא לא עבד על "לייט נייט".
  ומלבד זאת, הסרט סובל מנטייה מצערת לא לתת לצופים ולצופות להבין את הדברים הכי בסיסיים לבד. מלבד הנטייה אותה הזכרתי להזהיר מראש "בדיחה לפניך" בסרט הזה יש אשכרה דמות שאחרי טוויסט עלילתי שהיא היתה אחראית לו מביטה ישר למצלמה ואומרת "נכון שזה היה מפתיע?". אה-ברוך.
  וחבל, כי תומפסון נהדרת, קלינג נהדרת (התסריט שהיא כתבה, כאמור, ממש לא) וגם ג'ון לית'גו בתפקיד קטן נהדר. חבל שהסרט לא נהדר באותה מידה.

  * הצפייה בסרט הזכירה לי קצת את "סטודיו 60" המנוחה של סורקין, שעשה את מה שהסרט הזה מנסה לעשות – ברמת העלילה לפחות – כל כך הרבה יותר טוב.

  2
  יהונתן צוריה, גיל דנינו ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)