מכתוב
Maktoub

2 גובי דמי חסות מגלים לתדהמתם שהם הניצולים היחידים של פיגוע טרור. בעקבות כך, הם מחליטים לשנות את דרכם ויוצאים למסע של הגשמת משאלות לאנשים, שהכלי העומד לרשותם הוא הפתקים בכותל המערבי.

תאריך הפצה בישראל: 05/10/2017

13 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. זה נראה כמו סרט ההמשך הגרוע שלא נעשה לספרות זולה.

  ודווקא ממש אהבתי את עספור!

  • ס ר ט פ ג ז

   יובל

   לא רואה ממטר את ספרות זולה!! איזה שטויות אתה מדבר. בושה לעספור שאהבת ואת זה לא.
   הקבל בקולנוע מכב כפיים מרוב שנהנה והתרגש.. מה תגיד?
   קצת פירגון לא יזיק כל הכבוד להם !!!

 2. ראיתי את הסרט אתמול

  דני

  מומלץ ביותר , סרט פשוט נהדר , עשוי טוב , מאוד מצחיק ומרגש !!!

 3. ערן

  סרט קליל מאוד, מצחיק ומהנה. פשוט לשבת על הכיסא ולחייך :)

 4. כיף של סרט

  שיינברגר

  (ל"ת)

 5. מצטרף להמלצות.

  אלון

  סרט כיפי, מצחיק ועם שלל ביטויים שנכנסו מיד ללקסיקון שלי. מה שמגיע – מגיע.

 6. ושימותו המבקרים

  גיל

  הסרט הישראלי אולי הכי טוב שהיה פה אי פעם.כתיבה פשוט גאונית של חנן וגיא ,הסרט מרתק עם רגעים מצחיקים בטירוף ועם זאת 
  דרמטי ומרגש עד דמעות רוצו לראות.

  • אתה יכול לפרט?

   אני קלאודיוס

   אתה לא חייב, אבל אני באמת ובתמים רוצה לדעת למה אתה חושב שזה גאוני

 7. סרט חביב כזה

  Abe

  יש רגעים מצחיקים אבל בחלקים גדולים ממנו די השתעממתי.
  מה שכן, האולם (הענק) היה מפוצץ ומחא כפיים בסוף, אז מה אני יודע.

 8. סרט בורקס של 2017

  marksbro

  חמוד ועושה להרגיש טוב, לא מתוחכם מדי או מעביר איזה מסר תת מודע. עם מוזיקה שכאילו אומרת לך איך להרגיש. ברור שאפשר לגזור מהסרט כל מיני משמעויות נסתרות על דמות אב וכו', אבל בסופו של דבר המטרה העיקרית של הסרט היא לרגש, להצחיק לאורך הדרך ושתצאו עם חיוך על הפנים. ובזה הוא מצליח מאוד.

 9. או.קיי. הסרט הזה והתגובות שלמעלה ממש מצערים אותי

  נים

  מזמן לא ראיתי סרט שעשוי כ"כ רע, משוחק ברמה של חוג במתנ"ס ומתהדר בכ"כ הרבה טרנספוביות ומגדריות. אפילו ממסיבת נקניקיות נהניתי יותר. אולי בגלל שהם לא היו עלינו, אלא עליהם – האלו מחוצלארץ.
  הבדיחות היו ברמה שממש הרגשתי שמעליבה את האינטילגנציה שלי ("בוא נלך לכותל" "מה קוטג'? אכלנו עכשיו בשרי"..כאלו) וכל הקינות ומסעות השכנוע בנושא הילודה וחשיבות המשפחה ממש הרגישו כמו הכניסה הישראלית לרחם שכל אישה שעברה את השלושים מכירה מקרוב.
  אני לא נוהגת לצאת באמצע מסרטים, אבל כאן זה הרגיש לי כמו הצהרה

 10. הרגשתי צורך להוסיף עוד כמה שורות, שינמקו את מה שכתבתי למעלה

  נים
 11. "אפס ביחסי אנוש", מאחורייך

  mook

  לא, אני לא מתכוון להשוות ביניהם מבחינת התוכן, אלו שני סרטים שחיים בעולמות מקבילים. אבל אי אפשר להתעלם מההצלחה הקופתית של "מכתוב". אחרי חודש ודקה המפיצים כבר מתלהבים לספר שהוא עומד כבר על 400 אלף צופים!!! אחרי שבתום שבועיים של הקרנות (בשקלול הנתונים מיום הקולנוע הישראלי והקרנות הטרום) הוא כבר עמד על 200 אלף.

  400 אלף צופים, גם אם הוא מספר מיופה ומעוגל מדי והוא מיופה ומעוגל מדי, זה נתון מרשים גם לסרט הוליוודי עתיר תקציב ובאז בתום תקופת הקרנתו. זה מרשים כפליים כשמדובר בסרט שפועל בתוך "ז'אנר" (קולנוע ישראלי) שעדיין סובל מתדמית ויחסי ציבור גרועים בקרב הקהל הישראלי ועושה זאת אחרי חודש בלבד. זה מרשים עוד יותר בהתחשב בזה שהוא מצליח לשרוד די יפה למרות שהביקורות, להבדיל ממקרה "אפס ביחסי אנוש", היו די אדישות כלפיו, והוא בנה את עצמו בשטח בעיקר על סמך תהילת עבר של יוצריו/כוכביו. אם ההשלכות להצלחה של "אפס ביחסי אנוש" הן שאנחנו רואים יותר ויותר סרטי קומדיה ישראלים, ההשלכות של הצלחת "מכתוב"הן מן הסתם שנראה לא מעט דברים או יוצרים שהצליחו בענק על המסך הקטן מקבלים צ'אנס על המסך הגדול ובקנה כבר יש סרט עלילתי ראשון למאור זגורי.

  עוד דבר מעניין בהצלחה הקופתית של "מכתוב" הוא הצורה שבה הוא מתנהל בקופות. לרוב יש חלוקה די ברורה איך נראה אורך חייו של להיט הוליוודי בארץ לעומת סרט ישראלי או זר שמצליח בקופות. הלהיט ההוליוודי מתפוצץ די מהר, הוא עושה את המספרים שלו בשבועות הראשונים ונעלם מהמסכים או מוריד הילוך אחרי כחודשיים בעוד שסרט ישראלי/זר שעושה חיל בקופות עושה זאת לאורך זמן ושניהם מגיעים בסופו של דבר לאותום מספר. "מכתוב" לעומת זאת מביא פר שבוע מספרים של להיט הוליוודי אבל עושה רושם שיהיו לו חייים ארוכים כמו לסרט ישראלי/זר. בהתאם לזאת אני חושב שלא יהיה מופרך לנבא שהוא יתמקם בין שלושת הסרטים הכי נצפים השנה בקולנוע לצד "מהיר ועצבני" (כ-700 אלף צופים) ו"וונדר וומן". יותר מזה הוא בדרך הנכונה לעקוף את "זוהי סדום" (568K) ו"אב"א" (550K) בדרך להיות הסרט הישראלי הנצפה ביותר מאז "מאחורי הסורגים" ב-1986 כשגם התרחיש שהוא מדלג מעל ה-600 אלף של "מאחורי הסורגים" נראה די ריאלי.

  3
  יהונתן צוריה, יואב, marksbro ?

תגובות מקבילות

42
  תגובות נוספות בדף הביקורת של מכתוב
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)