סיפורו של שקרן
A Liar's Autobiography

ביוגרפיה מונפשת ושקרית של גרהם צ'פמן, אחד ממייסדי קבוצת מונטי פייתון.

תאריך הפצה בישראל: 14/02/2013
אכזבה מטורפת. אנימציה חביבה, סרט משעמם.

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. what the ****

  ייקה

  לא הצלחתי להבין כלום מהטריילר. אז כן, כאוהד הפייתונים, אני מזהה את הסגנון, אבל זה לא אומר שזה מוצלח כטריילר. "קצת" יותר מידע היה עוזר. וחוץ מזה, האנימציה המזעזעת בתלת מימד וההבטחה שזה *יהיה* בתלת מימד – לא ממש עוזרים.

 2. הביקורת שלך ביאסה אותי...

  Kassandra

  חיכיתי לזה הרבה זמן.
  סרט משעמם? ציפיתי לכמעט לכל תיאור רע אחר, אבל משעמם? הטריילר נראה בדיוק הפוך מזה.

  ומה נסגר עם תאריך ההפצה ביום האהבה? לא נשמע לי סרט רומנטי במיוחד…

 3. חביב, לא הרבה מעבר

  הסרט משלב בין סגנונות אנימציה שונים, חלקם מאוד מרשימים, אבל נדמה כאילו הם קצת משתלטים מדי פעם על הסרט ומעלימים את העלילה. בעצם, אין כל כך עלילה. הבמאים הגבילו את עצמם לקטעים מהאוטוביוגרפיה של גרהם צ'פמן שהספיק להקליט בקולו לפני מותו. זאת אומרת שמה שלא הקליט, היה בלתי שמיש מבחינתם. בשל כך, הסיפור עצמו די דליל ומתעסק באריכות במיניות של צ'פמן ומעט מאוד בעבודתו, עליה לא היה צריך לספר במיוחד. חרף שמו של הסרט, הוא מספר את הסיפור האמיתי. אין מה לצפות לתאורים פנטסטיים ולרצף של בדיחות אבסורדיות. להוציא את הציניות הטבעית של צ'פמן, הסרט נוטה לטון רציני חלק גדול מהזמן. כמו כן, קמרון דיאז בתפקיד זיגמונד פרויד, סוג של הברקה.
  הייתי בהקרנה בסינמטק ת"א שבסופה עלו לבמה שניים מבמאי הסרט לסשן שאלות ותשובות. החלק הזה היה די משעשע, מדובר בחבר'ה עם הומור בריא שידעו לספק תשובה מעמיקה (או לפמפם במקטרת) לכל שאלה שהוצגה בפניהם. הם גם נתנו הקדמה קצרה לסרט שעזרה להיכנס לראש של גרהם צ'פמן. אני חושב שזה תרם להנאה שלי מהסרט, כי הוא לא כל כך מצחיק בפני עצמו. אני אפילו לא בטוח כמה ממנו אמור להיות קומי, מכיוון שהוא יותר פרויקט אנימציה אמנותי מכל דבר אחר.

 4. אני מסכים עם פינגווין

  קרקר כפול

  שהסרט לא אמור להיות "קומדיה פרועה", אלא יותר כמו בחינה או צלילה לראשו של צ'פמן. צלילה שהיא לפעמים משעשעת מאוד, לפעמים מבעיתה ותמיד מעניינת. ( קמרון דיאז כזיגמונד פרויד זה כאמור הברקה)
  אני חושב שצריך לשנות ציפיות לסרט, וכאשר מבינים מה בדיוק טיבו הוא דווקא סרט נחמד ביותר עם הברקות מסוימות ( בעיקר וויזואליות)

  והערה שולית :בהקרנה שלי, בעיקר בגלל שהיוצרים ביקשו, בסצנת הפתיחה אנשים צעקו לעבר המסך עלבונות וזה היה נורא כיפי. אם יוצא לכם לראות אני מפציר בכם לעשות את זה, זה כיף ונחמד והיוצרים נורא נהנו מהצעקות.(בהקרנות של מישהו אחר גם היו צעקות?)

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)