אהבה וידידות
Love & Friendship

על פי נובלה של ג'יין אוסטן. ליידי סוזן ורנון היא אלמנה צעירה המבקרת באחוזתם של חמיה על מנת להפריך את השמועות על הרומנים שהיא מנהלת. בזמן ביקורה היא מחליטה למצוא חתן לעצמה ולבתה הסרבנית.

תאריך הפצה בישראל: 14/07/2016
ידידותי, סימפטי ושנון, ומספק היטב את חובבי הז'אנר של ג'יין אוסטן, אבל לא מחדש בשום צורה. וקייט בקינסייל פשוט לא שחקנית מספיק טובה לתפקיד.

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. כמה שאני מחכה לסרט הזה!

  חובבת קלאסיקות

  אני מאוד אוהבת סרטים תקופתיים במיוחד שמבוססים על יצירות שקראתי ואהבתי ואני אומרת זאת בלב שלם מכיוון שג'יין אוסטן ויצירותיה הן בבת עיני. כמובן שקראתי את ליידי סוזן ואת ספרה החדש של ג'יין אוסטן שאסופת מכתבים זו כלולה בו.
  לפי הטריילר ניכר כי הסרט הולך להיות נחמד ,לעניות דעתי זה נותן לבמאי הרבה מקום לדימיון מאחר שזו חלופת מכתבים וחלופת מכתבים לא מתוארים דברים רבים כגון אמירות וכדומה.

  אני מקווה מאוד שהסרט יספק את הסחורה .

 2. על טום בנט ואירוניה

  "אהבה וידידות" הוא סרט מתחזה. הוא סרט שמתחזה לסיפור אהבה ג'יין אוסטן-י, אבל גורם לך לעזוב את האולם בטעם מריר. הוא סרט שמתחזה לסרט עם דמות ראשית שמתחמנת את כל העולם עם קריצה, אבל באותה נשימה מבהיר לך שאין דמויות כל יכולות כאלה. הוא סרט שמתייחס בביטול מוחלט להתאהבות ואהבה כמו שסרטי ג'יין אוסטן מוקדמים יותר מציגים אותם, אבל אז נותן לאלה לפרוח… במידה מסוימת. הוא סרט ג'יין אוסטן בדיאלוגים שלו, בתלבושות ובתפאורה שלו – אבל נקודת המבט מנותקת ובוחנת בצורה ביקורתית את הנעשה, את הביקורת ובעצם, את הכל. במידה מסוימת, הסרט יורה לעצמו ברגל – קשה ליהנות ממנו באותה צורה טהורה ורומנטית שאפשר ליהנות מהעיבודים של אנג לי או ג'ו רייט ליצירות היותר פשוטות של אוסטן. אבל במידה אחרת, התחכום והרובד הנוסף הזה שגורמים לך לעזוב בטעם מר מזמינים לפחות הסתכלות שנייה לסיפור מורכב יותר. וזה לא שאי פעם הסיפורים של ג'יין אוסטן היו ברובד אחד, אבל נראה שבסרט הזה הדבר נכון כפליים – וזה לפני שאנחנו נכנסים לדיונים על עשרת/שתיים-עשר הדיברות, היחס של הסרט להורות ועוד.

  זה, וטום בנט. הוא מגיח בערך לשתי סצנות, אבל דמות המחזר המטומטם והשמח לא שוחקה אי פעם בכזאת חדווה. בנט נאבק עם מילים ואפשר לראות בעיניו את הרצון לעמוד בקצב השיחה בלי להביך את עצמו כמה שיותר, בעודו משוכנע לחלוטין שהדברים שיוצאים מפיו הם חוכמה גדולה ומוחלטת. הוא תענוג לצפייה, ובייחוד בסרט שבו כל כך הרבה מהקומדיה היא ארסית, נותן נחת לצופים עם משהו קצת קליל ותמים יותר.

  8 דיברות מתוך עשר בסולם יעקב.

  2
  yair_ca24, שופל ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)