התמוטטות
Margin Call

מותחן העוסק בהתרחשויות בבנק השקעות לאורך 24 שעות, בתחילת המשבר הכלכלי בארה"ב.

תאריך הפצה בארה"ב: 21/10/2011
תאריך הפצה בישראל: 19/01/2012
ניסיון ראוי להערכה להפוך את המשבר הכלכלי לסרט, והוא מצליח להיות מעניין. ובכל זאת, רובו מורכב מאנשים יושבים ומדברים.

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. תגובה שמכילה ספוילר ללא! מאת פנינה סלע
  • לא עכבר גנב אלא חורא גנב

   (ל"ת)

 2. לא משהו

  אריאל

  סרט לא מוצלח עם שחקנים טובים ( חוץ משני אלו בתמונה – "יש לי גבות משונות " ו"סתם הביאו אותי לפה " ), הסברים לא ממש ברורים למה בדיוק קורה מה שקורה ואיך זה הפך למשבר גדול. לא מומלץ

 3. סרט קטן על משבר גדול

  לקח לי זמן עד שהבנתי את ההשלכות של ארועי הסרט (לא ידעתי מראש באיזו שנה הוא מתרחש), אבל בשלב הזה כבר בהחלט שקעתי בו. התסריט והבימוי שומרים על הסרט מאופק ואמין, בלי להיסחף ליותר מדי קלישאות ועם דמויות שאני בהחלט יכול לדמיין מנהלות חברה שכזו בעולם האמיתי. הכנות של הסרט ראויה להערכה, כאשר ניתנים הסברים רציניים ומנומקים לבחירות של הדמויות, גם כאשר זה לא מה שנראה לצופה מהצד כמו בחירה נכונה או מוסרית. כולם אנושיים ופגיעים, גם אם הם מוצגים בתחילה כשחצנים או צדקניים. זה אחד מאותם סרטים בהם הדמויות נראות באמת כמו בני אדם.
  נהנתי מהסרט, למרות שראיתי אותו מעמדה מאוד לא נוחה (שורה ראשונה באמצע), כשזוג מבוגר בכסאות לידי לא מפסיק לדבר על דברים כמו השיער של קווין ספייסי וכמה מחשבים יש בחדר.

  1
  תום שפירא ?
 4. גלנגרי גלן רוס

  Norton

  כמעט 20 שנה אחרי, קווין ספייסי משחק שוב בסרט חשוב על ה CORPORATE WORLD

  בעיניי, לא מדובר בסרט מושלם. חלק מהדמויות קצת חד מימדיות (הדמות של היפיוף למשל, מיותרת. ובאה לשרת אג'נדה בלבד, לא אוהב את זה). אבל העלילה יותר מורכבת מאשר ברוב הסרטים, והמסר עובר בהצלחה. אישית, אהבתי.

  אריאל, הסבירו היטב בסרט מספר פעמים מה קורה.

 5. ראיתי אותו אתמול

  ממש נהניתי ממנו. הדיאלוגים כתובים טוב והשחקנים מעבירים אותם בצורה מעולה. העריכה והבימוי נותנים לסרט קצב טוב ונשארתי מרותק למרות שמדובר פה פשוט במשבר כלכלי ולא בסכנת חיים.
  החברה שלי, לעומת זאת, נרדמה ודאגה להזכיר לי ש"יותר לא נותנים לי לבחור סרטים".

  אז אני מניח שזה הכל תלוי בבנאדם. אם אתם מהאנשים שיהנו לראות את הדיאלוגים והיחסים בין הדמויות, למרות שהתפתחות עלילתית אין ממש, לכו על זה. אם אתם חייבים קצת יותר ריגוש מסצנה שבה מפטרים מישהו, חפשו סרט אחר.

 6. סרט מעולה

  מיכאל גינזבורג

  קולח, יעיל, מקצועי, לא משעמם ולו לרגע, למרות הנושא הנידון. שחקנים יוצאים מהכלל.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)