ילדות רעות
Mean Girls

או מיי גאד, אתם לא יכולים פשוט לשאול למה לא היה לסרט דף סרט עד עכשיו.

אורך: 1:37
תאריך הפצה בארה"ב: 30/04/2004
תאריך הפצה בישראל: 24/06/2004

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. איזה סרט משובח

  תמר

  התסריט של טינה פיי מעולה, והמשחק נהדר. הכל מתחבר בסרט הזה, הדמויות האייקוניות ושורות המחץ. פשוט קלאסיקה.

  5
  Morin, אור ענבר, זוהר אורבך, שי, פרבי ?
 2. מדאיג שכל-כך הרבה בנות רואות בסרט הזה סרט פולחן

  האסתטיקה של החבובות

  כי הוא מתייחס לחוויה של מה זה להיות תיכוניסטית בצורה לגמרי סטריאוטיפית ושטוחה, למרות שהוא נכתב על ידי אישה פמיניסטית (בולטים לרעה במיוחד אפיון הדמויות השטוח וההשוואה הקלישאית בין התיכון לג'ונגל). סרט כיפי לצפיות חוזרות למרות ההומור הגס והעלילה הלינארית אבל… לא יודע. מדאיג קצת שגם בנות בעלות מודעות פמיניסטית גבוהה אוהבות את הסרט הזה, גם אם רק כקומדיה קלילה ולא מחייבת. כי זה הרבה יותר מפרשנויות יתר לסרטי נסיכות הדיסני, זה סרט שמתיימר להגיד משהו על החוויה הנשית בתיכון, גם אם בצורה גרוטסקית ומוקצנת. יותר מדי פעמים במהלך הצפייה הרגשתי את פיי עומדת מעל הדמויות כמו המורה שהיא מגלמת, מצקצקת בהתנשאות ואומרת להן "תראו איך אתן מתנהגות". כשהיחס שלך לדמויות שאת עצמך כותבת הוא יותר דידקטי/חינוכי מאשר הזדהותי זה פוגם בתוצאה הסופית.

  • תגובה שמכילה ספוילר מאת Piper עושה קאמבק
 3. מי שיוצא פה בזול

  נוף

  זה הארון סמואלס הזה. כאילו המסר של הסרט היא שהיא נהייתה יותר מדי פלסטיק והוא אוהב אותה בנטורל או משהו כזה. אבל הוא זה שהזמין אותה למסיבה (והדגיש שלא תביא דייט), הלך להביא לה משקה ותוך 2 שניות התנשק עם האקסית הפלסטיקית שלו מול הפרצוף שלה. איך זה שהוא לא צריך לתת על זה דין וחשבון במשך כל הסרט? ואם הוא מעוצבן שרג'ינה קלקלה אותה, למה הוא יצא עם רג'ינה מלכתחילה?
  סתם אפס חסר עמוד שדרה.

  • ג'אניס היא בעיני הדמות הבולטת שיוצאת בזול

   לבה קפואה

   לא כל-כך ברור לי למה. היא השתמשה בקיידי ככלי לנקמה ברג'ינה, אבל משום מה מוצגת מבחינת הנארטיב של העלילה כחברת אמת לקיידי.

   • גם נכון

    נוף

    האמת שכולם שם מתנהגים כמו חארות.
    מי עוד? כל המבוגרים המעורבים בסרט.
    ההורים של קיידי, שיודעים שהיא גדלה כל החיים באפריקה, וחינכו אותה בבית כך שהיו מאד קרובים אליה, זורקים אותה לאמריקה ולתיכון וחוץ מלשאול אותה איך היה בבי"ס לא שמים לב לכמה היא משתנה להם מול העיניים. ואחרי שהם מגלים כל מה שיש להם להגיד זה "את מקורקעת"? אולי תשבו לדבר עם הילדה שלכם??

    ומערכת החינוך האמריקאית, שבכל סרט טיפשי מקיימת איזה נשף עם מלך ומלכה, ויוצרת במו ידיה את החלוקה למעמדות וכל הטינה הנובעת מכך.
    ולא, לגרום לאנשים לחזור על העלבונות שאמרו וליפול אחורה זה לא חינוך.
    שלא לדבר על האחות המסכנה של רג'ינה שפשוט מחונכת מול הטלוויזיה… זו אמורה להיות קומדיה אבל כל פעם שרואים אותה זה פשוט קורע לב.

    בקיצור, זו אמורה להיות קומדיה קלילה אבל האמת שזה סרט די עצוב. שבעיקר מראה עד כמה החברה האמריקאית רקובה, ושלוש הבנות הרעות האלה הן רק קצה הקרחון.

    • לא מדוייק- גלן קוקו דווקא ממש אחלה, וזה הסיבה שכולם אוהבים אותו.

     Happy Port

     (ל"ת)

     1
     הראל ?
     • זאת סאטירה חברתית שקיבלה מעמד של סרט נעורים קאלטי, איכשהו.

      האסתטיקה של החבובות

      אבל באיזו קומדיית נעורים גרוטסקית ווולגרית יש דמות אהיבות שאפשר להזדהות איתן? אפילו בבאה בקלות זה לא כזה פשוט וגם אוליב יכולה להיות כלבה לפעמים.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)