מיה והאריה הלבן
Mia et le lion blanc

חייה של מיה בת ה-10 עוברים טלטלה כאשר משפחתה מחליטה לעבור מלונדון לאפריקה בשביל לנהל חוות אריות.

אורך: 1:38
תאריך הפצה בישראל: 19/12/2019

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לא סרט לילדים.

  אחות של רבקה

  הטריילר מתוק בנוסח "ידידות בין ילדה וחיה, איזה יופי", אבל הסרט אידיוטי, אכזרי ואלים.

  במסווה של סיפור התבגרות מוצג בו, מנקודת מבטה של ילדה מתבגרת (כי מה יותר טהור מעמדה של ילדה שלא מבינה את העולם וחושבת שאריה הוא חית מחמד גדולה) סיפור רציני ואפל על הסחר הלא חוקי באריות למטרות ציד.
  מכאן הסרט מציג אג'נדה ללא רחמים – וכשאני כותבת ללא רחמים אני מתכוונת שכדי להציל את האריה שלה, הגיבורה יורה באבא שלה חץ משתק ומשאירה אותו ליד בור מים (מקום בו החיות מתכנסות כדי לשתות בלילה), גונבת רכב ומסתובבת עם אריה בתא המטען (אני לא ממציאה את זה) כדי להציל אותו. והאריה, הו הוא כה חמוד וחיות פרא הם פשוט ילדים שלא חיבקו אותם מספיק או משהו, במקום לעשות את הדבר ההגיוני ולאכול את גוש הבשר איתו הוא נוסע יושב באצילות ומחכה שישחררו אותו בשמורת טבע. זה כרוך במרדף עם מסוקים ואיומי רובה, וכאן הילדים כמעט בכו מרוב פחד.
  הסרט הוא מניפסט מנומק ואכזרי כנגד תעשיית הסחר בגורי אריות, ובאמת שמעולם לא חשבתי לקחת את הילדים או את עצמי או מישהו לאפריקה כדי להנות מה"ספורט" המזעזע הזה. לעומת זאת, חשוב לי לקחת אותם לקולנוע שמתאים לגילם ויגרום להם להנות, ולא לבלות שעה וחצי של אימה בשביל לקבל סיפור שהוא גם מטופש להפליא (לא, אריה זו לא חיית מחמד ולפעמים צריך להקשיב להורים, למשל כשהם אומרים לך שלא כדאי להכניס אריהכמעט בוגר לחדר שלך) וגם נוטף צדקנות (בשביל להציל חיה אפשר לפגוע בבני אדם, לירות באבא ולשקר לכולם אבל איזה מטרה נעלה) ואג'נדה (כי עד עכשיו לא ידענו שלהרוג חיות זה רע).

  מה שכן – גורי אריות הם חמודים. אבל אל תצודו אותם ואל תגדלו אותם בבית, והכי חשוב – אל תלכו לסרט הזה.

  4
  מאיה, הפונז, יהונתן צוריה, גיל דנינו ?
  • מצטרף לאזהרה

   הפונז

   מנש לא סרט ילדים – וגם לא סרט טוב.
   שתי בנותיי החזיקו מעמד חצי סרט ויצאנו, ובצדק.
   הסרט מבוים כמו סרט אימה, עם כל השטיקים הצפויים והידועים, אבל הכל כך לא מתאימים לציפיות מסרט כזה. וכולל התנהגויות מאד לא הגיוניות ומטופשות מצד חלק גדול מהדמויות.
   להתרחק כמו מאריה בכלוב פתוח.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)