נקודת פריצה (2015)
Point Break

רימייק ל"נקודת פריצה" מ-1991. סוכן חשאי מנסה להסתנן לחבורת אתלטים אקסטרימיים המנסים לשבש את המערכת הכלכלית הגלובלית באמצעות ספורט אקסטרימי. (באמת).

תאריך הפצה בארה"ב: 25/12/2015
תאריך הפצה בישראל: 24/12/2015
סרט מטומטם באופן מרהיב, מופלא ואגדי. סצינות יפות מאוד של ספורט אקסטרימי, עם נונסנס מוחלט שמחבר בינהן.

6 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לא יאומן כמה זה רע

  שיינברגר

  הסרט המקורי – חייב להיות אצלכם ברשימת עשרת סרטי האקשן הגדולים ביותר בכל הזמנים. ברצינות, אם עוצרים לחשוב על זה רגע, הסיפור הבסיסי שלו היווה את הבסיס ל'מהיר ועצבני' הראשון (סוכן סמוי שמסתנן לחבורת פושעים נועזים במיוחד כדי לתפוס אותם וחווה משבר זהות מורכב כשהוא לא לגמרי סגור אם הוא רוצה להיות חלק מהם או להישמע לקריאת התפקיד? – בינגו). הסרט המקורי הביא את דני איילו, גאי ביוסי, אנטוני קידיס והכי חשוב – פטריק סוויזי בתור בודי וקיאנו ריבס בתור ג'וני יוטה בתפקידים הראשיים – בתצוגת משחק מעולה, תחת בימוי מרהיב של קטרין ביגאלו.
  הסרט המקורי כלל בן זונה של אקשן, לצד דרמה ומתח וכמה תובנות על חברות אמת, שהשאירו את הצופה דבוק לכיסא.

  ואז הגיע החידוש – מדובר בצואה קולנועית. קשקוש ניו אייג'י דפקטי לחלוטין שמחרבן על הסרט המקורי ומשאיר אותו תקוע בלי שום אלמנט טוב.
  זה לא סרט מתח – הוא לא מותח, העלילה צפויה לחלוטין והגילויים שאמורים להיות מפתיעים, מגיעים מהר מידי וכאמור, צפויים. זו גם לא דרמה – אין שם רגש אמיתי והשחקנים בתפקידים הראשיים פשוט פלקטיים, כל משפט שיוצא להם מהפה נשמע כמו מנטרה מחורבנת שהוקראה מחתיכת קרטון. האקשן? לא ממש מעניין. הדבר היחידי שמצליח לסחוב את הסרט הזה הם קטעי האקסטרים ספורט שבאמת מצולמים יפה אבל ראבאק- אין שם משהו שלא ראינו קודם במליון הזדמנויות אחרות.

  הסרט הזה לא מכבד את הסרט המקורי ואני מאוד מקווה שצעירים שנחשפים אליו בפעם הראשונה, לא ימנעו בעתיד מצפייה בסרט המקורי שהיה כל כך אדיר. החידוש מנסה לעשות כבוד למקור במחווה אחת קטנה אבל מאוד מאוד מאוד מאוד מאולצת (אני יכול לשלוף מהשרוול לפחות על 2 דוגמאות שבהן אותה מחווה בדיוק נעשתה טוב יותר: 'מהיר ועצבני' ו'הוט פאזז').

  אז לסיכומו של דבר: לא שווה גיחה לקולנוע. חבל.
  בונוס למתמידים: הסרט המקורי מ-1991 עבר צביעה מחודשת וחידוד צבעים וזמין בגרסת 1080 מאוד מאוד מומלצת.

  1
  yair_ca24 ?
  • שיינברגר

   מרוב עצבים על הסרט, נכנסו לי מלא טעויות שם (קורה, זעמתי).
   1. דני איילו לא שיחק שם, לא זוכר למה היה לי נדמה שכן.
   2. גארי ביוסי. הוא פסיכופט. נפלה לי 'ר' בהקלדה. לא לרצוח אותי גארי, סליחה.

  • על איזה מחווה אתה מתכוון ?

   eldad82

   לא ראיתי את הסרט אבל ראיתי את מהיר ועצבני והוט פאז ולא זכור לי משהו
   וכן אני מחשיב את נקודת פריצה כאחד הסרטים הטובים (אקשן) בגללו הלכתי לקורס צניחה חופשית (ופרקתי את הכתף אבל זה סיפור אחר…)

 2. נכון שכחתי מזה - הצחיק אותי גם אז וגם היום

  eldad82

  תודה

 

כתיבת תגובה

(חובה)