אסירים
Prisoners

אב שבתו נחטפה מחליט לקחת את החוק לידיו חוטף את החשוד המרכזי ומאיים לענות אותו בניסיון להוציא ממנו מידע (לא, זה לא קופי-פייסט מ"מי מפחד מהזאב הרע", זה באמת סרט אחר).

תאריך הפצה בארה"ב: 20/09/2013
תאריך הפצה בישראל: 19/09/2013
מותח ומפותל, אולי מפותל מדי. בגדול - עובד, אבל הטון הרציני לחלוטין והעלילה הבלתי-סבירה לא משתלבים זה עם זה.

24 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. פול דיינו יכול להיות אחלה רותם קינן.

  קרקר כפול

  אבל לגבי צחי גראד/יו ג'קמן אני לא בטוח.
  וג'ייק גינלהול כתור ליאור אשכנזי זה בכלל תמוה.

  לפחות פה (אולי) יש תפקידים לנשים לא בטלפון?

  • ג'ייק ג'ילנוואטאבר משחק תפקידים מאד מבוגרים.

   Piper

   שזה מוזר, כי חוץ מלגדל זקן ואיכשהו להיראות איתו *פחות* קריפי, הוא בקושי השתנה מאז ההופעה שלו בדוני דארקו.

   • מבוגרים זה בסדר.

    קרקר כפול

    אבל שוטר קשוח? הוא לפלף מדי בשבילי להאמין לו שהוא שוטר קשוח. אולי השוטר שלו הוא לא שוטר קשוח.

  • בהחלט יש.

   זה יהיה ספוילר להגיד מי עושה מה, אבל מתוך 3 הנשים בסרט, לשתיים מהן יש תפקיד ומעשים מספיק משמעותיים לעלילה. הסרט אפילו עובר את מבחן בכדל, למי שזה חשוב לו.

 2. הסרט מקבל ביקורות נהדר

  קרקר כפול

  ויש גם אנשים שמדברים עליו כתור מתמודד אוסקר אפשרי.

  במידה והסרט יועמד לאוסקר ( ואני לא בטוח, אומרים שהוא אלים למדי ויש השנה מספיק מתמודדים חזקים), מישהו צריך להקליט את התגובה של קשלס ופפושדו.

  • קצת מפתיע. לא ראיתי את זה בא.

   לפי תאריך ההפצה והטריילר, "אסירים" נראה כמו סרט-ספטמבר: לא חשוב במיוחד, ובמקרה הטוב ביותר – לא יהיה גרוע. עכשיו פתאום מדברים עליו בתור מועמד לאוסקר.

   ובקשר לקשלס ופפושדו – הם רק צריכים לשמוח על העיתוי שאיפשר ל"זאב הרע" לצאת לפסטיבלים קודם, וכך לצבור באזז בפני עצמו, בלי שיקבל את התוית "הגירסה הישראלית לאסירים".

   1
   איתי שלמקוביץ ?
   • חשדתי בו מהתחלה. הטריילר נראה מצויין.

    פנטלימון

    (ל"ת)

   • גם "מאניבול" יצא בספטמבר.

    אני חושב שהמגמה בשנים האחרונות מוכיחה שצריך להפסיק להסתכל אך ורק על נובמבר ודצמבר, ולתת התייחסות מסויימת גם על אוגוסט-ספטמבר-אוקטובר, שלא נדבר על מקרים שבהם אפשר למצוא סרטים מועמדים עוד ביוני. "מבחן התאריך" הזה יעמוד בשנה הבאה למבחן, כי יש סרט שנשמע מאוד אוסקרי אבל יוצא דווקא במרץ, "נח" של דארן ארונופסקי כמובן (היציאה במרץ זה בגלל פסח?).

    • נח

     אני חושב שהיציאה של הסרט במרץ לא קשורה לאוסקר, אלא נועדה לשחזר ככל האפשר את ההצלחה של "הפסיון של ישו".

     • נכון

      למעשה הקמפיין של הסרט כבר התחיל חזק – ארונופסקי מקרין את הטריילר בפסטיבלים של נוצרים בארה"ב (כן יש דבר כזה) כדי להכין את השטח. לשם פרמאונט מכוונים.

 3. מי מפחד מז'אן ולז'אן?

  העט המרקד

  (ל"ת)

  1
  אדון האופל ?
  • אני קצת מפחד

   rr

   כי שמעתי אותו שר שעתיים וחצי.

   2
   bloody_miryam, דארת' צ'דר ?
 4. זה נראה כאילו החצי שעה הראשונה

  mizel102

  של מי מפחד הפכה פה לעיקר הסרט, ועיקר מי מפחד הוא החצי שעה האחרונה של הסרט הזה.
  זה לא בהכרח טוב, ואם זה נכון, אז זה טריילר מספיילר סטירוף.

  • ממש לא מספיילר

   mook

   הסרט עמוס טוויסטים ועמוס באופן כללי שהטריילר בקושי מצליח להכיל משהו שקורה בסרט מעבר ל-60 הדקות הראשונות שלו (מתוך שעתיים וחצי) ולדעתי ההשוואה הבלתי נמנעת ל"מממ"ה" לא הוגנת ועושה עוול לשני הסרטים. כן, הם עובדים על אותו בסיס, אבל כל אחד לוקח את זה לכיוון אחר לגמרי וכל אחד עושה את זה בצורה מספקת מהמצופה בז'אנר שאליו ניווט הסרט. אם "מממ"ה" התמקד בצד הקומי-סדיסטי של הסיפור ונע בקו עלילה אחד, "אסירים" מצטיין יותר בבניית סיפור ובעבודה על המתח והרגש מאשר באספקט הפורנוגרפי של העניין שבקושי קיים פה. למרות שכל אחד מהם עומד ועובד בפני עצמו, אפשר לסכם שמדובר בסרטים משלימים (ולא ב"אותה גברת בשפה אחרת").

   2
   עוז, DanielleBN ?
   • נכון.

    מעניין איך שני סרטים שמבחינת תיאור העלילה נשמעים כל כך זהים יכולים להיות למעשה כל כך שונים – ממש אין שמץ של דמיון בינהם.

    2
    מילה כשרה, לפרקונית ?
    • סרט מצויין

     מיקי

     מה לא סביר בעלילה? לשם שינוי תסריט שלם, נטול חורים והתעסקות רצינית – זה לא אמור להיות בעוכרי הסרט אלא להיות ציון לשבח. אני לא חושב שהסרט מפותל מידי. להפך. אני חושב שהכל בנוי ומובנה בו מההתחלה ועד הסוף. שלם.

     אני ממליץ מאוד על הסרט, מהמותחנים המשובחים שנעשו בשנים האחרונות (לבטח טוב יותר מהקריקטורה הישראלית).

 5. מתחיל מעולה, בדיוק כמו שאני אוהב: מותח, אפל, קר, אווירתי גרסיבי ומעיק בקטע הטוב. וכמובן, עשוי מדהים – השחקנים אדירים, העיצוב אפלולי, הצילום יפהפה ("מי זה הצלם המדהים הזה?" – *בודק בויקי* – "אה, רוג'ר דיקנס") והבימוי מדהים. הטון, כמובן, הרבה יותר קודר ורציני מזה של דודנו מעבר לים "מי מפחד מהזאב הרע", אבל זה לא הופך אותו ליותר טוב או יותר רע ממנו. הטון הקריקטוריסטי, המוגזם והמטורף של הזאב הרע היה מושלם עבור הסרט הזה, והטון האפור והמנוכר אה-לה פינצ'ר (שבאופן מעניין, גם הוא מביים עכשיו סרט על חטיפה של ילדות, אם הבנתי נכון) מושלם בשביל "אסירים".
  הבעיה היא שככל שהסרט נמשך, התסריט שבהתחלה מצליח להיות מהודק וממוקד מתחיל להמציא לעצמו יותר מדי בעיות, תפניות וקונפליקטים שהוא בעצמו לא בדיוק בטוח איך לפתור, או האם לפתור בכלל. זה יוצר תחושה מעיקה בקטע הרע והסרט מתחיל להרגיש ארוך הרבה יותר (די נדיר למצוא בימינו סרט שאינו אפוס היסטורי או פנטסטי שאורכו כמעט 3 שעות) ממה שהוא צריך להיות, וכמו שרד אמר הסרט מתחיל להתפל יותר מדי עד שהוא מתפתל סביב עצמו, (די מתאים בהתחשב בעובדה שמבוכים ונחשים הם מוטיבים מרכזיים בסרט) ובמקום לעניין זה דווקא מציק ומעייף. לפחות זה מוביל לסוף מפתיע ובהחלט מספק, שגורם לשעה האחרונה והקלולקת ביותר של הסרט להיות שווה את זה, במידה מסויימת.

  אז הוא לא מצליח להמציא את חוקי הז'אנר מחדש, והוא היה יכול קלאסיקה בפוטנציה אם התסריט היה עובר לא מעט שפצורים, אבל הוא מספיק מותח, מרתק וסוחף בשביל שאני אוכל להמליץ עליו.

  • תגובה שמכילה ספוילר לאסירים מאת שנאוצר
   • תגובה שמכילה ספוילר מאת מיקי
 6. אני מתלבטת האם לסרט יש בעיית עריכה או מדיום.

  DanielleBN

  אם בוחרים לעשות אותו כסרט, יש כל מיני סצינות וקטעים שבכיף היה אפשר לצמצם. לפעמים מראים סתם נסיעות בלי יותר מידי משמעות כשסצינות אחרות נחתכות כדי לקפוץ קדימה בזמן.
  המבנה של הסרט הוא כמו רכבת הרים – גילוי וייאוש, גילוי וייאוש… זה נראה לי כמו מבנה סיפורים שמתאים יותר לסידרה של כמה פרקים בודדים במקום לסרט. אני בטוחה שאם היינו רואים את זה כסידרה, הסיפור המפותל ומסובך הזה היה נעשה בצורה הרבה יותר מוצלחת ומחמיאה.

  • לדעתי העריכה והמבנה הם אכן הבעיה הגדולה של הסרט.

   זה בלט במיוחד במערכה האחרונה שלו, שנמרחה בטירוף ופשוט התפללתי שתיגמר כבר. הסצינות האחרונות, אחרי שהכל כבר נגמר, היו עינוי מבחינתי אפילו שהן היו, תכלס, 5-7 דקות.

 7. תגובה שמכילה ספוילר לאסירים מאת shlomi171
  • תגובה שמכילה ספוילר מאת קסטה
 8. ניתוח מעמיק של הצילום בסרט

  קרקר כפול

  לא הבנתי את הכל, אבל מרתק ומעניין ומלא ספויילרים של פריימים ספציפים מתוך הסרט.

  קישור

  1
  Horican ?

תגובות מקבילות

61
  תגובות נוספות בדף הביקורת של אסירים
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)