פחד מצלמים
[Rec]

צוות של תכנית טלויזיה מתלווה לצוות כיבוי אש כשמתקבלת קריאת חירום מבניין משותף, כדי לחלץ זקנה שכלואה בדירתה, ונקלעים למתקפה של יצורים רצחניים.

סרט מס' 1 בסדרת Rec
תאריך הפצה בישראל: 04/11/2010
מפחיד, מבהיל, מעולה. סרט האימה של השנה (השנה, אגב, היא 2007. למה המפיצים נזכרו עכשיו?).

6 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לפי הטריילר

  אין אור

  יש לזה תחושה של פרויקט המכשפה. [לא אהבתי את הסרט ההוא]

  וזה באמת מוזר שמפיצים סרט מ-2007 בסוף 2010. זה לא פילר של אדרי או הפקה עם מעורבות ישראלית כלשהי, נכון?

  • זה סרט הרבה יותר מושקע וטוב מפרוייקט המכשפה.

   לפרוייקט היה רק האווירה והאופן החדשני שבו צולם, וזה היה הרבה לזמנו. היום זה כבר לא מספיק. "[Rec]" מזכיר יותר את "קלוברפילד" מהבחינה הזאת שנקודת המבט היא תמיד "תעודית", תמיד מסתכלים דרך מצלמה שאחת הדמויות מחזיקה, אבל – בניגוד ל"פרוייקט" – כל מה שמסביב מתוסרט ומתוכנן היטב, וממש לא מאולתר.

   אני חושב שזה שהסרט מגיע עכשיו זה סוג של פילר. יונייטד קינג קונים סרטים זולים כדי למלא אולמות בסינמה סיטי, לפעמים הם זולים כי הם של מפיקים ישראליים (וגרועים מאוד), לפעמים הם זולים פשוט כי הם ישנים. אני מעדיף את השיטה הזאת – עדיף סרט טוב ישן על סרט גרוע חדש.

 2. הסרט הוקרן כבר בפסטיבל אייקון לפני שנתיים (נדמה לי).

  באמת לקחו את הזמן עד ההפצה הסטנדרטית. אני מתפלא שהוא עוד לא עשה סיבוב בכבלים/לווין (או שכן?).

 3. אין אור

  חבר אמר לי שהשם העברי של הסרט לא מוצלח. השאלה היא, האם [מקליט] היה טוב יותר? או שזה מהסרטים שהיה עדיף להשאיר את השם המקורי (גם בארץ לא נראה לי שיש תרגום לחיווי הזה במצלמות)?

  • הדבר הנכון לעשות היה להשאיר את השם המקורי

   גם משום שאין ביטוי עברי מקביל, וגם משום שפשוט מדובר בסרט כל כך ישן, שהוא כבר מוכר (בקהילה מסוימת) בשם "Rec", ואין טעם לנסות לשכתב את ההיסטוריה ולנסות להצמיד לו שם חדש. החברה שמפיצה אותו, יונייטד קינג, היא בדיוק אותה אחת שהחודש הפיצה את הסרט "RED" שהשם שלו נשאר באנגלית (ודי בצדק). אז למה הפעם לא?

   חוץ מזה, אפילו אם כן בוחרים לסרט שם אחר – היה אפשר בקלות לחשוב על 1,002 שמות פחות איומים מ"פחד, מצלמים". סליחה על הילדותיות, אבל זה שם מפגר. זה ביטוי שאף אחד לא יכול להשתמש בו לעולם, לא בסרט ולא מחוצה לו. השם הוא טייק על "שקט מצלמים" או "רעש מצלמים", ולכן מה שלי הוא משדר זה קומדיה; אם זאת היתה פארודיה בנוסח "מת לצחוק" על "פרוייקט המכשפה מבלייר", זאת היתה יכולה להיות כותרת סבירה.

 4. תגובה שמכילה ספוילר לפרוייקט המכשפה, קלוברפילד, REC מאת אדוארד נורטון
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)