הריטואל
The Ritual

קבוצת חברים יוצאים לטיול ביער בשוודיה ואז מגלים שיש נוכחות ביער שעוקבת אחריהם.

אורך: 1:34
תאריך הפצה בארה"ב: 09/02/2018
תאריך הפצה בישראל: 09/02/2018

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. בהחלט שווה צפיה לחובבי אימה שנמאס להם מהבינוניות בתחום

  הסרט מתחיל בקבוצה של חברים שמדברים בפאב על תוכניות לטיול הבא שלהם. והדבר הראשון ששמתי לב אליו הוא כמה השיחה הזאת נשמעת טבעית, בעיקר בהשוואה לדיאלוגים בהאלווין (1978) שצפיתי בו שעה יותר מוקדם. עד סוף הסרט לא נלמד המון פרטים על החבורה הזו, אבל כל פריט מידע מסתדר היטב עם כל מה שאנחנו יודעים על כל אחת מהדמויות. אפילו באחד מרגעי הקושי, שהם מדברים על ארוחת החלומות שלהם לאותו הרגע, כל אחת מהבחירות מסתדרת היטב עם האופי של כל אחד מהם. גם ההחלטות הגרועות (ובסרט אימה כמעט תמיד הדמויות צריכות לעשות החלטות גרועות) מגיעות ממקום שמסתדר היטב עם ההצגה הראשונית של כל דמות ודמות. תוסיפו לזה שחקנים סבירים עד טובים בהחלט, וקו עלילה רזה ומהודק, ותקבלו את המקרה הנדיר (מדי) של סרט אימה שהרגעים שבין רגעי האימה/מתח/הקפצות הם לא פילרים מוחלטים, מה שנותן לו יתרון התחלתי על מרבים הסרטים בז'אנר.

  באשר לאימה – מדובר בסרט לא מאוד מפחיד או מגעיל, אבל בהחלט מותח/מקריפ, והעובדה שהדמויות הן לא סטטיסטים שאנחנו רק מחכים לראות איך ימותו בהחלט עוזרת. יש בו כמה הברקות ויזואליות יפות (גם אם רובן מתבססות על חזרה לרגע טראומטי מתחילת הסרט), ויש לו מערכה אחרונה שקצת "מעמיסה" יותר מדי אלמנטים על העולם שנבנה עד אותו הרגע – אבל גם הסיום שלו מצליח לשמור על הגיון וקוהרנטיות.

  חוץ מזה, הוא קצר למדי וזמין בנטפליקס הקרוב למקום מגוריכם – מה יש לכם להפסיד?

  והערה קטנה – כדאי לציין בדף הסרט בצורה כלשהי את העובדה שסרט מופץ דרך נטפליקס (או דרך כל שירות סטרימינג אחר שזמין בארץ, אם כי להבנתי אפילו הסרטים של אמזון לא זמינים בארץ למנויי אמזון).

  1
  lazarobbie ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)