רובוט ופרנק
Robot and Frank

קשיש שבעברו היה שודד מקבל רובוט סיוע, וביחד הם מתכננים שוד נוסף.

תאריך הפצה בארה"ב: 24/08/2012
תאריך הפצה בישראל: 27/12/2012
"מחוברים לחיים" עם רובוט. חביב, לא יותר.

3 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט נהדר

  החזון לגבי העתיד בשנה לא מוגדרת, לא יצירתי במיוחד. לצורך העניין, הוא נוקט בגישת "לופר" של להתמקד בטכנולוגיה אחת שלא קיימת כיום, כיצוג לעתיד ומתעלם מכך שאנשים נוהגים במכוניות שבשלב הזה, אמורות להיות רכבי אספנות או גרוטאות. פרנק לנגלה משחק מצויין והוא הסיבה העיקרית שהסרט הזה מצליח ליצור הזדהות עם זקן נרגן בעל מוסר עקום. הסרט קצת מסתבך כשהוא מנסה לעשות את הסיפור למורכב יותר, אבל רובו עובד כשילוב נאה של הומור ומלנכוליה. ההשוואה ל"מחוברים לחיים" צורמת לי, מאחר ואת "רובוט ופרנק" אהבתי, בעוד מחוברים הוא בעיני זבל קולנועי מצחין רווי גזענות ואלימות.

  3
  אוקי4, Gizel, נרקיס ?
 2. פיטר?

  פרנק לנגלה נראה בדיוק כמו פיטר מולינו

  1
  גיא ?
 3. אני לא ממש בטוח: מצד אחד הסרט הזה היה מהנה כשלעצמו – לנגלה מצויין, סארסגארד עושה עבודה טובה בתור הרובוט-שהיית-רוצה-שישגיח-על-קרוביך-המועדים-לזקנה והרגעים הקומיים והדרמטיים עובדים די טוב. אבל…. אבל, אבל, אבל…
  יש איזה משהו בסרט שאני לא כל כך אוהב ואני לא בדיוק יכול להגדיר אותו – אולי זאת העובדה שהוא כל כך 'קטן'. אמנם אני מסכים עם הביקורת של פינגווין שלא כל סרט מד"ב שמערב רובוטים חייב להראות מלחמה אפוקליפסית של אדם מול מכונה וליצור עתיד מהמם בעלות של לא פחות ממאה מיליון דולר אבל בוא זמנית זה לא "מרגיש" לי כמו מדע בדיוני – ז'אנר שתמיד כלל בעיני מידה של טירוף וגדלוה, במקום זאת זה מרגיש כמו דרמה רגילה (לא ראיתי את מחוברים לחיים אבל ההשוואה החוזרת מובנת לי) שיש בה גימיק – המטפל הוא רובוט.
  (אותה הבעיה, אגב, הייתה לי עם "על אחריותכם בלבד" שהוא, בסופו של דבר, סרט על מישהי שפוגשת בחור חריג ומתחברת איתו וכל אלמנט המד"ב מרגיש כמו קישוט צד – באותה מידה היא הייתה יכולה לפגוש משיהו שפירסם בעיתון מודעה על ציד ביפוט, או עשיית כישופים).

  זה לא שהסרטים הללו רעים – הם לא (רובוט ופרנק הוא הטוב מן השניים), זה פשוט שהם לא בשבילי.

תגובות מקבילות

12
  תגובות נוספות בדף הביקורת של רובוט ופרנק
 

כתיבת תגובה

(חובה)