משפחת טננבאום
The Royal Tenenbaums

אוסף מריר של אפיזודות טראגיות-משעשעות החושף את מערכות היחסים של בני משפחה – שכל ילדיה גאונים בדרכם וכל אחד מהם מסתיר סודות, הפרעות אישיות וטראומות מופרכות – כשברקע הכרזתו של אבי המשפחה כי הוא חולה בסרטן וכי ימיו ספורים.

עמוד הסרט בחסות רעות מרים כהן
תאריך הפצה בארה"ב: 06/12/2001
תאריך הפצה בישראל: 07/02/2002

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. כל כך, כל כך יותר טוב מ"ממלכת אור הירח".

  העט המרקד

  ראיתי את זה בפעם השלישית אתמול, וכל מה שנאמר על "ממלכת אור הירח" יכול להיאמר מבחינתי על "משפחת טננבאום". סרט שבאמת נוגע בך ומרגיש כמו יצירה אישית אמיתית של הבמאי, ולא כמו לשחק בבית בובות ממש, ממש יפה. פסקול נפלא (הביצוע ל"Hey Jude" בהתחלה עשה לי עור ברווז, והרגע שבו "Me and Julio down by the schoolyard" התחיל להתנגן היה הרגע שבו צעקתי למסך "איזה אח!" לווס אנדרסון), משחק מצוין של כל המשתתפים, ובמיוחד ג'ין הקמן, ותסריט ענק.

  אני אוהב איך שתסריטאים טובים יכולים לגרום לך להזיל דמעה או להבין דמות בצורה חדשה לגמרי רק בזכות שורה קצרה או רגע אחד קטנטן (הדוגמה הכי טובה היא סרטי פיקסאר, שבהם זה קורה כל הזמן) – כשמגלים מה הסיבה להתמוטטות של ריצ'י במגרש טניס, לדוגמה. זאת דוגמה לעשייה קולנועית חכמה, בעיני. סרט יפהפה, מהטובים שנעשו על משפחה לא-מתפקדת (או על משפחות בכלל – כי מתי ראינו סרט שמספר על משפחה מתפקדת באמת?) והטוב ביותר שווס אנדרסון ביים. קסום.

  ______________________
  וגווינית' פאלטרו? פאק! הכי טוב שלה עד אז. לפחות עד שהיא הופיעה ב"גלי". מעולה.

  6
  אידן (ברווז גומי), Horican, אור, reutc, אליס בארץ המראה, gefilte ?

תגובות מקבילות

59
  תגובות נוספות בדף הביקורת של משפחת טננבאום
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)